www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vysoká škola báňská slaví 170 let - hledají se fotografie a dokumenty

2019-01-24 07:37:43 | Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Mgr. Petr Kašing ©

Vážení občané a milovníci Příbrami, v souvislosti s připomínkou 170. výročí založení Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava připravuje Archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava výstavu věnovanou připomínce tohoto výročí, historii školy a jejímu vývoji.

Foto

Arcibiskupský zámek v Příbrami – sídlo VŠB.
(Foto archiv)

Možná máte doma alba plná fotografií, které se mohou vztahovat k historii této významné instituce, která byla téměř sto let součástí města Příbrami. Touto cestou si Vás dovolujeme požádat o zapůjčení (případně je možné samozřejmě také věnování) fotografií a jiných obrazových dokumentů souvisejících s Vysokou školou báňskou.

Může se jednat o fotografie (případně pohlednice) zobrazující pedagogy, studenty, budovy školy a její vybavení apod. Vítané jsou jakékoliv snímky zachycující pedagogy a studenty během výuky, exkurzí i v běžné každodennosti.

Výsledkem bude zveřejnění vybraných fotografií na uvedené výstavě, ve sborníku Podbrdsko a na webu věnovanému 170. výročí VŠB-TU Ostrava.

Snímky a další materiály lze osobně doručit do Státního okresního archivu v Příbrami na adresu E. Beneše 337, 261 01 Příbram VII. Po oskenování vám budou fotografie vráceny. V elektronické podobě lze snímky zaslat na adresu petr.kasing@vsb.cz nebo vera.smolova@soapraha.cz.

Vítán je krátký popis zachycené události a alespoň přibližné datum. Pokud byste se na vznikající výstavě chtěli podílet a podělit se s veřejností o tyto fotografie, budeme velice rádi.

Velmi děkujeme.

Za archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava
Mgr. Petr Kašing


Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Mgr. Petr Kašing ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka