www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Summer fest Dobříš 2020

2020-06-19 09:39:12 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Koronavirus nás nezastaví, Summer fest bude!!! Alespoň pevně doufáme... Tak přijďte, protože letošní ročník bude pro nás všechny v mnohém výjimečný...

Foto

Město Dobříš.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Summer fest Dobříš 2020
24. – 25. 7. 2020

Místo:  Skate park, Dobříš

pátek 24. 7. 20
19.30 - 20.30 – U Prag (Praha)
21.20 - 22.20 – Ghost of You (Brno)
23.00 - 00.40 – Malalata (SK)

sobota 25. 7. 20
19.00 - 20.00 – Lili Vilit (Praha)
20.50 - 22.00 – Echt! (Praha)
22.50 - 24.00 – Švihadlo (Praha)

Vstupné:
Pátek + Sobota: 300,- Kč;
Pátek: 200,- Kč; Sobota: 200,- Kč;
Předprodej vstupenek v trafice U Davida, Dobříš a na místě.

KAPELY:

Malalata - DJ set
MALALATA je už 12 let synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Každé vystoupení tohoto DJského dua je nespoutanou show plnou nakažlivé energie a 100% nasazení. Pod jeho taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i vzdálené Japonsko a Mexiko. Duo předvedlo svou show i na festivalech Pohoda, Grape, Uprising či na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović a Fanfare Ciocarlia.

Ghost of You - indie, psychedelic pop
Mladá brněnská skupina, která se po vydání debutového alba stala jednou z nejskloňovanějších formací na české nezávislé scéně. Jejich psychedelický pop si našel své publikum nejen u nás, ale i za hranicemi. Důkazem je turné v Londýně, vystoupení na prestižním maďarském Szigetu, Donauinselfestu ve Vídni či přijaté pozvání na Eurosonic 2017 v Nizozemí. Strhující energická show v kombinaci s něžným charismatickým projevem frontmana Tomáše Novohradského přinesla kapele možnost vystoupit na Colours of Ostrava, Rock for People, Donauinselfest, MFF v Karlových Varech, Metronome festivalu či v rumunském Banátu.

U-Prag - electronica, breakbeat a Drum and Bass
S novým albem Some Kind of Music (2019) se U-Prag navracejí ke svým tanečním kořenům a hudebním experimentům napříč žánry. Kapelu, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s přesahem do různorodých kreativních projektů. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a zvou si zajímavé hosty, jako například smyčcové kvarteto. Kromě hudby kladou důraz také na grafickou podobu své tvorby a spolupracují s řadou vizuálních umělců.
Na svém kontě mají U-Prag kompilaci Work 2002–2007 a alba 44 thousand actors in 16 flats (2009), Seconds of Life (2015) a aktuální Some Kind of Music (2019).

Švihadlo - reggae
Další česká klasika. V roce 1983 založil kytarista a zpěvák Petr Šturma kapelu Nouzový východ, která byla poměrně záhy přejmenována na ŠVIHADLO. Již od svých počátků se kapela orientovala na reggae, které tehdy nepatřilo v Čechách k žádaným stylům a vlastně do posluchačského mainstreamu nepatří ani dnes. Kapelou za celou dobu prošlo velké množství muzikantů.Od jejího založení jsou členy Petr Šturma (kytara, zpěv) a Marie Šturmová (konga, zpěv). K dlouholetým členům Švihadla patří i nestor české rockové scény Jiří Charypar (kytara, zpěv). Jako hosté vystupují také charismatický zpěvák, kytarista a skladatel Yannick Tevi, vokalistka Gábina Hráčková a saxofonista Bharata Rajnošek.

Echt! - rock
Dnes již legendární pražská kapela ECHT! dovršila v roce 2020 třicet dva let své činnosti. Byla založena na jaře roku 1988 Karlem Malíkem a partou kamarádů navštěvujících proslulou košířskou restauraci Klamovka, zvanou „Klampáč“, známou jako jakýsi tehdejší azyl pražského undrergroundu. Styl? I u kapely ECHT! se od počátku s hudebním zařazením potýkali jak kritici a novináři, tak i fanoušci a vlastně i kapela sama. Nejčastěji je používán termín pub rock. Na tuzemské scéně se ECHT! za ta léta činnosti uvelebil na pódiích klubů i festivalů po celé vlasti a na nedostatek příznivců si rozhodně nemůže stěžovat.

Lili Vilit - rock-metal
Lili Vilit jsou pražská rock-metalová kapela složená z muzikantů, kteří již získali zkušenosti v jiných formacích. Frontmanem je od prvopočátku (2014) Viktor Holomek. Baskytarista Rostislav „Rozy“ Nenička zase stanul s kapelou Proximity na pódiu amfiteátru Lochotín jako účinkující na jednom z našich největších metalových festivalů – Metalfestu. Kapela túrovala například i v roce 2016 s hvězdou naší alternativní scény Gaia Mesiah.Tahle kapelka vám jistě zvedne tlak.
Těšíme se na vás!


Pořádá: Kulturní středisko Dobříš; www.kddobris.cz; www.facebook.com/kddobris
Partner akce: Dokas Dobříš, s.r.o.; festival podpořilo město Dobříš


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka