www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru

2020-06-04 08:51:02 | Mgr. Dina Rišianová ©

Nezisková organizace Amelie, z.s., která poskytuje bezplatnou pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým a realizuje dobrovolnický program v Nemocnici Na Pleši, nepřerušila svou činnost ani během současné epidemie. Do pomáhání se aktivně zapojili dobrovolníci i veřejnost.

Foto

(Zdroj foto autorka)

Přestože dobrovolníci nemohli osobně docházet za pacienty na uzavřená onkologická oddělení nemocnic, i tak se podařilo vymyslet náhradní program na podporu hospitalizovaných a izolovaných pacientů. Do Nemocnice Na Pleši kupř. dobrovolníci poslali velikonoční přáníčka k vybarvení, povzbudivé dopisy a obrázky, záložky do knih, a jedna dobrovolnice dokonce zazpívala pacientům prostřednictvím youtube kanálu lidové písničky.

Do pomáhání se zapojili nejen dobrovolníci, ale i širší veřejnost. Jako nejúspěšnější počin se ukázala online výzva „Roušky pro život s rakovinou“, díky které putovaly stovky roušek na onkologická pracoviště spolupracujících nemocnic po celé ČR. Do Nemocnice Na Pleši se podařilo dodat bezmála 500 roušek od dobrovolníků Amelie a klientů Magdaléna, ops. Výzva „Vzkaz nemocným“ zase poskytla psychickou podporu směrem k pacientům na onkologických lůžkách nemocnic. Dobrovolníci a přátelé Amelie na základě online výzvy poslali desítky vzkazů, přáníček a dopisů, které přinesly nemocným radost a povzbuzení.

Život se pomalu vrací zpět do normálu, a tak i Amelie obnovuje původně přerušené a odložené aktivity. Jednou z nich je školení pro nové dobrovolníky, které se uskuteční ve dnech 18.-19.června 2020. Zájemci se mohou informovat u koordinátorky dobrovolníků na e-mailu dina.risianova@amelie-zs.cz a na webu www.amelie-zs.cz/dp.


Mgr. Dina Rišianová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka