www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Díky inovacím bude zvýšení ceny tepelné energie z Energo Příbram s.r.o. mírnější než u konkurence

2021-11-29 08:39:27 | Energo Příbram s.r.o., Mgr. Radka Maurová ©

Teplárna Energo Příbram, která patří do skupiny Natland a Maidavale, prošla od převzetí od předchozího majitele řadou inovací. Noví majitelé investovali mnoho energie, ale hlavně finančních prostředků, aby došlo k zefektivnění fungování teplárny a zároveň byl naplněn hlavní cíl, a to udržení co nejpříznivějších cen pro odběratele z řad domácností, velkých průmyslových podniků, nemocnic či škol.

Foto

Energo Příbram.
(Foto Pavlína Svodová, DiS. ©)

Přechod z neekologického zdroje výroby tepla na dřevní štěpku znamená nejen menší dopad na životní prostředí v okolí města Příbrami, ale především není teplárna již natolik závislá na ceně emisních povolenek. Právě ty přitom v mnoha případech vedly v letošním a loňském roce k existenčním problémům mnoha tepláren na českém trhu. Mnohé z nich také markantně navýšily ceny energií ještě dříve, než došlo k současné turbulentní situaci na trhu s plynem a elektřinou.

V tomto bodě je třeba opětovně zmínit, že Energo Příbram je v rámci nestabilní situace na trhu s plynem a elektřinou ochotno vyjít vstříc a bez dalších nákladů znovu připojit bývalé odběratele, kteří se v posledních letech dostali díky odpojení a vytvoření vlastní plynové kotelny nyní do nelehké situace.

Energo Příbram ale bylo vzhledem ke značnému zefektivnění výroby tepla a snížení nákladů na emisní povolenky v loňském roce schopno i zlevnit, a to z původních 634,94Kč/GJ na 580,00Kč/GJ. Ovšem v současné situaci, kdy veškeré energie a vstupy raketově rostou, je nezbytně nutné přistoupit ke zvýšení ceny, byť v porovnání například s plynovým vytápěním jde o zvýšení velmi mírné, a to o 9,5 %.

K úpravě ceny dojde s účinností od 1. 1. 2022. Cena sice zdaleka nepokrývá zvýšené náklady společnosti, nicméně je v současné době udržitelná, a to i s ohledem na to, že skupiny Natland a Maidavale hodlají i nadále investovat do dalších technologických a provozních inovací, aby Energo Příbram do budoucna bylo schopno fungovat ještě efektivněji a mírnil se jakýkoliv dopad na životní prostředí.

Energo Příbram

Společnost provozuje centrální zdroj tepla pro město s instalovaným výkonem 138 MW a z menší části (s instalovaným výkonem 44 MW) je také výrobcem a dodavatelem elektrické energie. Teplem rozváděným 18 kilometry vlastní rozvodové sítě zásobuje zhruba 10 tisíc domácností, průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Majiteli Energo Příbram jsou investiční skupina Natland a skupina Maidavale.


Energo Příbram s.r.o., Mgr. Radka Maurová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka