www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Musíme to napravit. TOP 09, STAN, SOS Příbram, HLAS a nezávislí spojují síly pro příbramské volby

2022-06-27 05:40:33 | TOP 09 Příbram, Mgr. Marek Školoud ©

Spojence povede bývalý místostarosta Příbrami a současný krajský radní Václav Švenda. Na druhém místě bude socioložka Markéta Škodová, třetí místo zaujímá ekonom Václav Dvořák. První čtveřici uzavírá příbramský zastupitel Marek Školoud.

Foto

Zleva Marek Školoud, Václav Švenda, Markéta Škodová a Václav Dvořák.
(Zdroj foto: Mgr. Marek Škaloud)

Široký koaliční projekt spojuje vize změny aktuálního kurzu vedení města. Důraz na investice, územní rozvoj, kulturu, sport a pracovní příležitosti.

“Chceme prosperující Příbram s občany hrdými na své město. Příbram, která žije a kde hlavně všichni žít chtějí. Dostupnou zdravotní péči. Dobré školky a školy. Promyšlené územní plánování. Kulturní život a řadu možností zajímavě trávit volný čas. Dobré pracovní příležitosti i podmínky pro sport. Rozumnou výstavbu, která nebude omezovat stávající obyvatele. Kvalitní a dostupnou péči o seniory. Že to slibují všichni a je to obecné a nereálné? Pro nás ne. Kde jiní říkají `to nejde`, my říkáme `pojďme hledat řešení`. S týmem odborníků, kteří se do našeho projektu zapojili, nepochybuji o dosažitelnosti našich cílů,” představuje společný projekt Václav Švenda.

“Naše kandidátka je plná lidí, kteří vědí, že spokojený život nezačíná za zavřenými dveřmi domova, ale měl by se odehrávat taky za plotem. Nepochybuju o tom, že četné Spojence znáte i vy sami, protože jsou léta aktivní v příbramském veřejném, občanském, kulturním nebo sportovním životě. My samozřejmě známe i sebe navzájem, dlouhodobě a intenzivně spolupracujeme a důvěřujeme si. Spojuje nás představa kvalitně řízeného a fungujícího města, které citlivě a spravedlivě reaguje na potřeby všech svých obyvatel,” říká Markéta Škodová.

Do společného projektu se zapojil i bývalý radní pro finance Václav Dvořák. “Ekonomické vedení radnice, to není jen rozdělování peněz. To je také nastavení řídících a plánovacích procesů. Většina z toho, co jsem v tomto směru v minulém volebním období udělal, se ztratilo. Mám tím na mysli např. spolupráci mezi ekonomy městských organizací (jsou jich desítky). Měl jsem rád diskuse ve finančním výboru. Ten současná radnice raději rozpustila, protože se tam říkaly nepříjemné věci. V oblasti ekonomického plánování na tom nyní nejsme o nic lépe. Dlouhodobý rozpočtový výhled je přímo nesmyslný, současná radnice nechápe jeho význam a udělala z něj nepoužitelnou formalitu. Z něj by měl vycházet plán investic, který prakticky neexistuje. Občanům se předestírají neproveditelné investiční sliby. Opomíjí se skutečné investiční potřeby města. Blamáž s rekonstrukcí aquaparku či nulovou výstavbou parkovacích domů toho jsou dokladem.”

“Příbram prošla několika vývojovými etapami. Temná minulost, pak záblesk naděje v podobě minulé radnice a aktuální bezradnost radnice současné. Jako předseda jsem musel dokonce opustit finanční výbor, protože vedení města nám bránilo v plnění naší funkce. ANO si uzurpuje moc, která mu z hlediska hlasů Příbramáků nenáleží. Drží většinu v radě, obsadilo veškeré klíčové posty, dohledem nad přístupem k informacím pověřilo údernici z KSČM. ANO má totální odpovědnost za současný stav, kdy se nepodařilo dotáhnout ani projekty, které za minulého období připravoval ještě Václav Švenda. Proto jsme spojili síly nad záchranným plánem pro Příbram. Restartem, který vrátí Příbrami kurz a energii,” uzavírá Marek Školoud.


TOP 09 Příbram, Mgr. Marek Školoud ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:M.S. Vloženo: 2022-06-28 10:51:19 IP: 81.90.250.***
Není co napravovat a už vůbec ne slepencem.
Autor:A.Z. Vloženo: 2022-06-28 09:36:05 IP: 109.72.12.***
Matně si vybavuji že v některých médiích po minulých volbách proběhlo něco v tom smyslu že přišlo ANO s nápadem, aby v radě byli zástupci všech uskupení která se dostala do zastupitelstva. TOP09 ale tehdy spustila šílený křik že by tam měla tedy být i KSČM a ejhle, dnes už Švendovi a spol. nevadí že mají na kandidátce na třetí pozici bývalého člena KSČ (viz článek). pribram.cz/clanek/hostem-dnesniho-chatu-byl-vaclav-dvorak/8638/
Autor:Sebastian Vloženo: 2022-06-27 10:11:29 IP: 109.72.6.***
No ne ne......

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka