www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zločin v příbramském kadeřnictví

2019-04-09 08:25:47 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

V našem městě se tento týden otevírá nové luxusní kadeřnictví Splašené nůžky. Slavnostní otevření je ve čtvrtek 11. dubna v 19 hodin. Jak už název napovídá, jedná se o novou hru příbramského divadla. Inscenace Splašené nůžky je detektivní komedie, v níž velkou roli kromě vyšetřovatelů hrají samotní diváci.

Foto

V. Senič, E. Nejedlá, M. Dusbaba a P. Florián ve hře Splašené nůžky.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka)

Ti jako svědci musí vyšetřit zločin a usvědčit vraha.

Majitelem luxusního kadeřnictví je Tony Řezníček, extravagantní vlasový specialista a svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je opravdu pestrá. Mezi návštěvníky patří obchodník se starožitnostmi, pán s vizáží stavebního dělníka, dáma z vyšší společnosti či suverénní mladík. Takové obyčejné kadeřnictví. Ale jen do doby, než je v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna.

Splašené nůžky napsal v roce 1963 německý dramatik Paul Pörtner jako interaktivní detektivní psychodrama. Koncem sedmdesátých let se námětu chopili Američané Bruce Jorda a Marylin Abramsová. Původní verzi přepracovali a vytvořili z ní komedii s detektivní zápletkou plnou herecké improvizace. Dodnes se hraje v Bostonu a je zapsána v Guinessově knize rekordů, jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši).

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí Martin Dusbaba, Eliška Nejedlá, Vladimír Senič, Petr Florián, Helena Karochová a Robert Tyleček.

H. Karochová, P. Florián a R. Tyleček ve hře Splašené nůžky.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka Příbram)


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka