www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vykrádání domů či bytů o prázdninách

2017-07-11 09:02:31 | PČR ©

V době letních prázdnin lidé odjíždějí na dovolené či na chalupy a opouští svá obydlí, na tuto příležitost však čekají zloději. V silách policie není možné chránit každý byt či dům, proto je vhodné připomenout, že i každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Během státník svátků 5. a 6. července vykradl byt v Příbrami zatím nezjištěný pachatel. Svou pozornost zaměřil na finanční hotovost. Odnesl si odsud celkem třicet tisíc korun.

Podle statistik nejčastěji zloději dovnitř objektů vynikají okny a poté hlavními dveřmi. Lze je zabezpečit pomocí mechanickým zábranným prostředkům, např. bezpečností uzamykací systémy (odolné proti vrtání, násilnému vylomení cylindrické vložky), bezpečnostní kování, bezpečnostní dveře a zárubně (zabrání vyražení dveří), přídavné závory na dveře, okenice či mříže, bezpečnostní folie (zamezí prohození předmětů, zpomalují dokonce i šíření požáru), bezpečnostní skla, trezory. Jde vlastně o prostředky, které ztěžují vniknutí do obydlí.

Dále máme možnost technické ochrany, tu reprezentují elektronická zařízení, kamerové monitorovací systémy, lokální signalizace - akustické či optické, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací - telefonní hlásiče. Vloupání nelze nikdy vyloučit, ale důležitost různých bezpečnostních prvků tkví v tom, že dokáží pachatele pozdržet.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka