www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vernisáž v galerii - Ivana Lomová a Lucie Lomová

2017-04-04 11:03:52 | Galerie Františka Drtikola ©

Vernisáž 4.4.2017 v 17 hodin v Galerii Františka Drtikola. Ivana Lomová patří mezi nejvýraznější představitele českého malířství vyrůstajícího z realismu. Lucie Lomová pracuje v oblasti komiksu.

Foto

Lucie Lomová, autorka českého komiksu.
(Zdroj: Galerie Františka Drtikola)

IVANA LOMOVÁ (narozena 1959)

Minimálně posledních patnáct let patří mezi nejvýraznější představitele českého malířství vyrůstajícího z realismu. V osmdesátých letech měla blízko ke „škole české grotesky“, jak ji definoval Josef Kroutvor, k absurdnímu smíchu nad tragédií pozdní doby. V devadesátých letech obrátila pozornost od vnějšího, obecného, k vnitřnímu, konkrétnímu. Popustila na čas uzdu osvobodivým fantaziím. Změnila techniku: dospěla od kresby přes akvarel k oleji na plátně.

LUCIE LOMOVÁ (narozena 1964)

V českém komiksu po roce 1989 se s ní může rovnat málokdo. Z autorek vlastně nikdo. Vládne suverénně slovem i obrazem. Jako kreslířka (včetně ilustrací) se drží mírně stylizovaného realismu, jako scenáristka čerpá z iracionality, důvěřuje snům. Například v dobrodružném seriálu Anča a Pepík, který vycházel v devadesátých letech na stránkách legendárního Čtyřlístku a jehož knižní podoba (3 díly) vyšla již ve dvou vydáních.

Kromě komiksu se věnuje také ilustraci, spolupracuje s webem ČT Déčko na přípravě adventních a velikonočních interaktivních kalendářů a webových hrách. Premiérové díly animovaného seriálu Anča a Pepík nyní každou neděli na Déčku!

Výstavy uvede Radim Kopáč, literární a výtvarný kritik.

Vystoupí příbramská rodačka, spisovatelka Irena Dousková (Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák, Darda…)Galerie Františka Drtikola ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka