www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Dvořák: Kdo řídí město?

2017-03-07 08:15:59 | Ing. Václav Dvořák ©

Asi málokdo bude pochybovat o tom, že je nejlepší, když si firmu řídí její majitel. Jedná se o jeho majetek a je tudíž pravděpodobné, že se o něj bude starat s větším zájmem a péčí, než když to bude někdo cizí. Samozřejmě, jsou k tomu potřeba nějaké schopnosti a vlastnosti. U firem s rozdrobeným vlastnictvím (např. když je hodně drobných akcionářů) se ale vlastník prakticky ztrácí a rozhodují „cizí manažeři“, kteří se mohou obávat leda jednou za rok konané valné hromady. To je totiž jediná příležitost, kdy řada malých spolumajitelů může projevit svoji vůli, nastavit kurz firmy, měnit vedení.

Foto

Ing. Václav Dvořák.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Pohybuji se přes dva roky aktivně v příbramské politice a starám se o ekonomiku města. Podnik zvaný „město“ nikdy nemůže řídit jeho majitel - město žádného nemá, vždy jej řídí někdo „cizí“. Navíc v demokracii dochází k pravidelným volbám a ti „cizí manažeři“ se mění. Je ale jeden velký rozdíl mezi situací ve firmě a u města. Do firmy, kterou nemohu jako vlastník řídit sám, si najdu takové manažery, kteří svoji práci umějí. Jednak své práci rozumějí odborně, jednak umějí řídit – to je také umění. A samozřejmě, musím hledat takové lidi, kdy budu věřit v jejich poctivost a loajalitu.

V podniku „město“ dochází k valné hromadě jednou za čtyři roky a říká se jí komunální volby. Kdo se v nich hlásí do výběrového řízení na manažery města? Jinými slovy, kdo se nechá zapsat na volební listiny politických stran, které chtějí uspět? Jsou to lidé, kteří rozumějí své práci odborně a mají manažerské vlohy? Ucházejí se o řízení města proto, že mu chtějí loajálně posloužit, nebo mají jiné skrývané motivy? Toť velký otazník, k němuž by měl hledat svoji odpověď každý městský akcionář (čili občan města) sám. A musím uznat, že to není jednoduchý úkol. Řada kandidátů umí krasořečnit, moc dodělané práce v prospěch města za nimi ale není.

Co to jsou ty výsledky práce? Je to množství investic, oprav, velikost přijatých dotací, nebo počet uspořádaných akcí? Trochu ano a trochu ne. Je jistě důležitým ukazatelem, kolik peněz město dokázalo proinvestovat. Ale je nutno se zároveň ptát: Je konečným výsledkem investice zlepšení stavu? Nedalo se to postavit lépe či levněji? Nestavělo se něco jen kvůli tomu, že na to byla dotace, přičemž v pořadníku marně čekají potřebnější akce? Nestavělo se za cenu zbytečného zadlužení? Byla soutěž na zakázku férová? Já těmito větami ukazuji, co vše je třeba brát v úvahu. A zároveň tím naznačuji, že má-li si občan udělat realistický obrázek, musí se trochu zajímat o dění ve městě, o souvislosti. Jinak hrozí, že bude jeho hodnocení povrchní a následně městu zvolí špatného manažera.

Několikrát jsem se vyjádřil, že si minulá vedení města počínala v oblasti ekonomického řízení naprosto amatérsky a podle toho to také dopadlo. Některé věci jsou viditelné - např. dokonalé vyprázdnění městské pokladny, začátek provozního zadlužování, podezřelé prodeje majetku, chátrání toho co nám zbylo. Ale jsou věci, které ani pozorný občan vidět nemůže. Jedná se o zanedbané ekonomické řízení našich příspěvkových organizací, špatné nakládání s daněmi, chátrání v zemi uložených vodohospodářských sítí, absence ekonomické politiky, nevyužité rozvojové možnosti. Ano, občan to má při svém rozhodování o tom, komu svěří na další 4 roky vládu nad městem, těžké. Není ale v demokracii jiná cesta, než že se musí o své město zajímat, sledovat konání zastupitelů a následně rozhodnout. Současnému zastupitelstvu už zbývá jen rok a půl, stejně tak občanovi do jeho rozhodnutí. Jak městský akcionář rozhodne, tak se bude jeho podniku, zvanému město, dařit v budoucnu.

Ing. Václav Dvořák,
zastupitel za ANO


Ing. Václav Dvořák ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:tonda Vloženo: 2017-03-10 19:55:15 IP: 176.98.110.***
IT nezlobtese jste ale krásně bokem přesně jako s tím ZRUPEM a .....
Autor:IT Vloženo: 2017-03-10 15:21:21 IP: 176.62.232.***
Karle probůh,kdybych byl s někým v partě a měl z toho profit,tak sem zalezlej pod stolem a ani nedejchám o),mý kamoši jsou totiž Hoši od Bobří řeky a ne Bratrstvo kočičí pracky o)
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-10 10:35:57 IP: 90.181.52.***
all: pana Kareše jsem slyšel vyřvávat na zastupitelstvu, ale to i pana Vařeku. Tak buďme objektivní, každý má máslo na hlavě, a emoce dělají své.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-10 10:32:26 IP: 90.181.52.***
Karel Z.: nikdy jsem s nikým v žádné partičce nebyl, na rozdíl od autora článku (předpokládám, že se hledal). Fakt, nejjednodušší je urážet, zesměšňovat anebo blahosklonně se podivovat na neznalostí. Třeba jsem i napsal nesmysly pane Adamek, je ale zvláštní, že na argumenty Pozorovatele autor článku neumí anebo nechce odpovědět, "Toto není fórum, kde by se dalo rozsáhle rozebírat něco složitého. Na to má být přímý kontakt a je škoda, že takto nepostupujete. Vaše názory mohou mít dobrý základ, nevycházejí z dobré znalosti problémů - leckdy je ďábel skryt v detailu. A k Vašemu závěru ohledně bodu 5) - já se s Vámi nehádám a stejně tak nemám důvod se "smiřovat". Ve svém vyjádření v tomto bodu jsem napsal to, co říkám stále - nikdo není bez chyb. Jsem zároveň přesvědčen, že vedení v čele s Jindřichem Vařekou dělá chyb mnohem méně, než naši předchůdci." pokud Vás toto uspokojuje tak hodně štěstí. A mimochodem neznám nikoho, kdo by se přiznal k vlastní neschopnost.
Autor:Karel Z. Vloženo: 2017-03-10 08:58:04 IP: 180.958.120.***
Probůh, IT a tutti van cosi, kde byly vaše kritické hlasy, když tady vládli pánové Řihák a Šedivý: neprůhledné hospodaření, zveřejňování rozpočtu jen po kapitolách, několikanásobně předražené zakázky, radniční firmy, čachry s obálkami, masový prodej veřejného majetku atd. atd. To jste mlčeli. A proč jste mlčeli? Protože jste s nimi byli v jedná partičce.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2017-03-10 08:48:53 IP: 105.80.120.***
Tak bohužel, aktivita současné opozice se omezuje takřka výhradně jen na osobní napadání a zpochybňování čehokoli, co vedení radnice udělá. Je to jeden z nejtrapnějších způsobů, jak se může opozice chovat. Jen to jen známkou toho, že ke skutečně konstruktivní opozici má tato garnitura, reprezentovaná Karešem, Králem, Šedivým, Řihákem, Větrovským skutečně velmi daleko. A nějak zatím nevidím, že by to mělo nějaký pozitivní trend. To se tedy máme na co těšit.
Autor:J. Adámek Vloženo: 2017-03-10 08:37:30 IP: 95.105.59.***
Diskutující IT tady opakovaně zpourážel a napadl kde koho. Teď si zas pro změnu hraje na ochránce demokracie. Při tom je jasné, že patří do okruhu těch, kteří se urputně snaží dostat se zpátky do svých pozic na radnici. Tutti van cosi se zase snaží učit orla létat. Pan Dvořák je profesionální ekonom, nesmysly tuttiho ukazují, jak by to asi vypadalo, kdyby ekonomiku města řídil on nebo někdo jemu podobný.
Autor:Zdeněk Šlehofer st. Vloženo: 2017-03-10 08:22:51 IP: 176.98.110.***
IT-p. Vařeka v žádné opozici nebyl, jelikož nebyl v ZM. Do místní politiky vstoupil až po "zpackaném" prodeji I. polikliniky. Dokonce p. Šedivý mu ani nedal možnost reagovat. A pokud např. p. Švenda reagoval při zasedání zastupitelstva, tak vždy slušně. Arogance moci byla předváděna hlavně pány Řihákem a Šedivým.
Autor:IT Vloženo: 2017-03-09 21:53:53 IP: 176.62.232.***
OO vy asi moc nevíte co je demokracie co,když byli současní radní v opozici,tak řvali ještě víc,žívě si na vařeku pamatuju.Od toho je ale opozce,aby nedovolila se těm u moci zakopat v zakopech o),jnak si můžem zas zahrát na totalitu o)
Autor:Obyčejný občan Vloženo: 2017-03-09 20:30:08 IP: 90.181.147.***
Je až s podivem, co lidí v našem městě hledá " blech" na současném vedení města. Dříve jakoby tito lidé žili snad v úplně jiné , občansky otevřené společnosti - určitě ne v Příbrami. Snad v jiném státě. Protože kritické myšlení se v minulosti v našem městě vůbec nepraktikovalo. Co to je za lidi, chtějí pouze škodit a strhnout k této činnosti ten malý hlouček nerozhodných ovcí? Co dělali před léty tito rádoby mluvkové, kteří píší a píší...a pouze jenom to. Čím více lidé plácají, rozdávají svoje rozumy a NEMAJÍ TO PODLOŽENO PRACÍ A HLAVNĚ VÝSLEDKY - každá odpověď je zbytečná. Platí pouze jedno : Nechme pracovat vedení města tak, jak umí. To, co nazýváme komunikací - to neumíme.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-09 19:24:10 IP: 90.181.52.***
Dvořák: dojímá mě Váš povýšenecký ton, nepletu si pojmy, protože ty jsou jasně dane. To Vy pořád používáte tato přirovnání, pak se nedivte, že takto lidé vnímají vaší rétoriku. U Vás dobré hospodaření je synonymum zisku - i to je fakt. Místo zásad řízení firmy dejte si "zásady soužití rodiny" a zjistíte, že jste úplně někde jinde. Jenže to Vy asi neumíte...
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-03-09 16:52:24 IP: 83.208.153.***
Pozorovatel: Toto není fórum, kde by se dalo rozsáhle rozebírat něco složitého. Na to má být přímý kontakt a je škoda, že takto nepostupujete. Vaše názory mohou mít dobrý základ, nevycházejí z dobré znalosti problémů - leckdy je ďábel skryt v detailu. A k Vašemu závěru ohledně bodu 5) - já se s Vámi nehádám a stejně tak nemám důvod se "smiřovat". Ve svém vyjádření v tomto bodu jsem napsal to, co říkám stále - nikdo není bez chyb. Jsem zároveň přesvědčen, že vedení v čele s Jindřichem Vařekou dělá chyb mnohem méně, než naši předchůdci. Tutti: Naše město není zaměřeno na zisk, to si fakt pletete pojmy. Něco jiného je dobré hospodaření. Město dříve hospodařilo amatérsky. Asi jakoby operaci oka prováděl architekt. Jak kolovrátek mi někdo pořád vnucuje, že říkám, že město je firma. Není. Ale ZÁSADY ŘÍZENÍ firmy se využít mohou: pohled do budoucna, zodpovědnost, odbornost, trvalá udržitelnost...
Autor:Pozorovatel Vloženo: 2017-03-09 15:50:06 IP: 194.213.41.***
Václav Dvořák: Byla to obecná reakce k Vašemu článku a na příspěvek pí. Marty Frýbertové, která si myslí, že všechno ví, všechno zná, ale neví minimálně to, že někdy je mlčeti zlato. Pro Vás a případně i pro ostatní tedy vysvětlení: Ad 1) Nikde neuvádím, že se vždy VŘ na právní služby dělaly, ani si však netroufnu tvrdit, že se nedělaly nikdy a nikde. VŘ na právní služby považuji za složité a ne vždy jako optimální řešení, ale rozhodně považuji takovéto zadávání zakázek (myslím tím přímé zadání) samotným zastupitelům či jejich min. nejbližším příbuzným za nemorální a považuji toto za naprosté morální selhání jak samotného zastupitele, kterého se to bezprostředně týká, tak i těch, kteří uvedený krok schválí (v některých případech lze za morální selhání považovat i tiché mlčení ostatních zastupitelů). Vaše přirovnání k požáru je naprosto nepřijatelné a jednoznačně se tímto potvrzuje rčení, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou (ve Vašem podání). Ad 2) Vnímám, že je ve Vašem světě prioritní snížit cenu a to za použití jakýchkoliv prostředků, ale věřte mi, že toto není můj svět a já v takovémto světě nechci žít. Pro mne není prioritní zaplatit méně a méně, nebo dokonce nic, pro mne je prioritní dodržovat nastavená pravidla, zákony a nepsaná morální pravidla. Opět se mne snažíte vmanipulovat do něčeho smyšleného, když uvádíte, že setrváním budov k demolici o několik dnů či týdnů by se „zbořil svět“. Ad 3) Nikde neuvádím nic o provozování skládky, pouze odkazuji na zakázku, která nebyla standardně administrována – dle dostupných informací z web stránek města - chybějící číslo zakázky, chybějící předpokládaná hodnota, chybějící počátek i konec lhůty pro podání nabídek. Předpokládaná hodnota od projektanta byla stanovena nad 6 mil. Kč – jednoznačně mělo být zadáno jako podlimitní řízení, avšak zakázka byla administrována jako zakázka malého rozsahu mimo režim zákona, což je jednoznačně opět porušení dalších pravidel. Akceptace „zvýhodnění“ ocenění některých položek částkou 0,- Kč a to konkrétně skládkovného lze jednoznačně považovat za vědomé zvýhodnění vítěze této zakázky (jaká náhoda, že se jedná o právě provozovatele přilehlé skládky). Další podivností je, kdy v RM bylo VŘ schváleno dne 8.2.2016, zakázka zveřejněna na web stránkách města až 31.3.2016 a zveřejněná smlouva o dílo postrádá datum podpisu smlouvy. Ad 4) Samozřejmě v tomto bodě máte pravdu, avšak pozor, ať se nezamotáte do stejných sítí, jako byl prodej 1. polikliniky, kdy sice bylo vše (pravděpodobně) v souladu se zákonem, ale způsob byl dle mého názoru (zjednodušeně a jemně řečeno) hloupý. Ad 5) Krásný pokus na závěr se se mnou smířit a vtáhnout mne do světa iluzí a jak píše p. starosta do světa vizionářů, ale věřte mi, že jsem byl vychován k tomu, abych byl právě k takovým lidem, kteří se seskupili okolo p. Babiše nejen obezřetný, ale spíše, abych jim „nevěřil nos mezi očima“. Závěr mého příspěvku nebyl míněn jako poznámka, nýbrž jako slušné zakončení s pozdravem, který by Vám neměl činit žádný problém, ale budiž – neutrálně – s přáním pěkného dne.
Autor:IT Vloženo: 2017-03-09 13:32:33 IP: 176.62.232.***
Vždyť to říkam furt o) někde se výběrko vypíše,někde operativně nevypíše o))) no co,s politiky jsem nikdy netančil a tančit nebudu,ale kritizovat t,kteří jsou placeni z mých prachů jsem kritizoval a kritizovat budu,když se mi nebude něco líbit.A hnutí ANO dost jako nesnáším o)posloužilo jen jako výtah a totalitu Babiš budu vždycky podrývat o)))
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-09 11:21:20 IP: 90.181.52.***
už to přirovnání města k firmě je chybné! Město oproti firmě nemůže být zaměřené jen na zisk, protože vynuluje ostatní oblastí a v důsledku zredukuje svobodu občanů. Fixovat se jen na ekonomiku je základní chyba.
Autor:Hana V. Vloženo: 2017-03-09 08:56:23 IP: 109.72.0.***
Článek p. Dvořáka jsem si pozorně přečetla a myslím, že jsem pochopila vše, co chtěl autor článku sdělit. Žádné postranní úmysly z jeho strany jsem při jeho čtení nenašla a podle mne tam ani žádné nejsou. Věřím tomu, že už je dost lidí v Příbrami, kteří se přesvědčili o tom, jak pracuje současné vedení radnice a jaké to bylo dříve. Svůj názor si už dávno udělali a budou si za ním stát i do budoucna. Ti, kteří nechtějí vidět, slyšet ani souhlasit s ničím co naši radní podnikají, byť by to bylo i k jejich prospěchu, ti zůstanou na svém místě a urputně budou i nadále hájit své názory. Věřím, že jich bude stále méně a méně. To bych si moc přála a to také přeji všem, kteří se poctivě snaží zvednout naše město z pasivity, netečnosti a pocitu bezmoci cokoliv změnit.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-03-09 08:10:41 IP: 83.208.153.***
Pozorovatel: Díky za slušný příspěvek, nicméně: 1. Na právní služby se výběrová řízení nedělala nikdy (pokud vím), je to velmi sporné. Proč nepíšete o všech ostatních právnících, kteří pro město pracují? A co se týká přímo služeb mého syna ve věci VaK, tak mi to připomíná situaci, kdy někde hoří, ale z principiálně "transparentních" důvodů napřed vypíšeme výběrko na hasiče. To, že do jeho skončení bude dávno po požáru by asi nevadilo...Nechtěl bych pracovat pod šéfem, který takto rozhoduje. 2. Obdobné to je se skládkou Bytíz, kde zcela pomíjíte, že po skončeném výběrku, které dělali naši předchůdci, jsme výsledek zrušili a vyjednali 3x nižší cenu!!!, přičemž opět šlo velmi o čas!!! 3. Provozování skládky - nerozumím Vašemu vyjádření. 4. Jen v obecné rovině - z důvodu operativnosti řízení je zákonem umožněno někde výběrová řízení nedělat - musí se ale zachovat nějaké jeho principy. Nové vedení se v tomto jen řídí vnitřními předpisy (ne nějakou svévolí), které platí po našich předchůdcích. 5. Nemohu zde komunikovat vše, co píšete či naznačujete. Zároveň říkám - nejsme bez chyb, za slušné poukázání na problém díky. Možná z Vašeho pohledu příliš sebevědomě, ale i přes nějaké naše chyby jsem přesvědčen, že jsme zastavili propad a zvedáme město nahoru ekonomicky i občansky. Vaše závěrečná poznámka mi už přijde pod úroveň Vašeho příspěvku, ale poslužte si:-)
Autor:Pozorovatel Vloženo: 2017-03-08 17:05:01 IP: 194.213.41.***
Smlouvy bez VŘ (pouhý výtah) - právní služby související s VaK - syn p. Dvořáka - opakovaně; ekonomické poradenství - p. Dvořák - opakovaně; Dětské vodní hřiště Nový rybník; Demolice objektů skládky Příbram Bytíz - nepřiřazeno číslo zakázky z důvodu, že v podstatě nikdy nebylo řádně VŘ vypsáno, dále se diskriminačně akceptovalo nulové ocenění skládkovného od předem dohodnutého dodavatele - provozovatele skládky, předpokládaná hodnota stanovila režim zakázky na podlimitní, uměle tato předpokládaná hodnota zakázky (oproti odbornému odhadu) snížena a zadáno mimo režim zákona. Pane Dvořáku plivání špíny pánů tutti van cosi a Dušana je hnusné, ale to samé činí a činily i Vaši stoupenci jakož i vy, jelikož tvrzení o jakékoliv zakázce (minulé i současné), že je předražená a VŘ bylo "cinklé" je jak jistě uznáte mimo mísu, jelikož celé řízení je neveřejné. Takže chytněte se za nos vy všichni Vařekové, Dvořákové, Karešové, Frýbertové, ale i vy tutti van cosi, Dušanové a další novodobí kritici. Pane Dvořáku - čest práci.
Autor:IT Vloženo: 2017-03-08 16:03:48 IP: 176.62.232.***
jsem zastánce "lepších"časů a jak sem psal Staler vyhrál regulérně,ale zadání výběrka nestálo za nic,jen blb by v dnešní době udělal švindl v samotný losovačne.A jak je pak možný,že firma na stavbu dětského arealu na Nováku dostala firma proto,že to umí???A logicky pánové,kamarádíčci radnice se klíďo podepíšou o)))
Autor:Daniel Vloženo: 2017-03-08 16:01:21 IP: 109.72.5.***
Pane Dvořáku, to nemůžete od těch dvou poserů čekat. Oni dokáží "vyzvracet" jen nějaká ta rádoby moudra tady a přitom si myslí jak jsou vtipní a důležití. Důkazy ???? To po nich nemůžeme chtít ;-)
Autor:Dušan Vloženo: 2017-03-08 15:56:43 IP: 193.84.7.***
Václav Dvořák: Když anonymové napadají Vacka, tak to schvalujete. A najednou vám vadí, když se to týká vás. Vy jste přišli k prostřenému stolu, nikoliv do chlíva. Jestli je to s městem opravdu tak zlé, jak neustále tvrdíte, tak proč mu soustavně pouštíte žilou do své kapsy?
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-03-08 15:35:20 IP: 193.85.36.***
Dušan, tutti: Pánové, pokud víte, že by Staler vyhrál výběrové řízení švindlem, nebo nějak nemorálně, napište to sem! Ale konkrétně!! Plivnout cosi, navíc anonymně, není čin hrdiny... Myslím, že já se plivání špíny bránit umím (ale myslete si co chcete). Je-li to však touto formou, můžu se leda usmívat. Mám dost zkušeností abych věděl, že skalní příznivce starých časů přesvědčit nelze. Nové vedení není bez chyb, ale byť jsme začínali, tak jich děláme mnohem méně, než naši předchůdci. Naší hlavní úlohou je čistit jejich Augiášův chlív. Nicméně, když se vrátím k tématu článku, i vy dva máte svůj díl zodpovědnosti za město. Měli byste někde veřejně vystoupit, např. na jednání ZM, něco konkrétního napsat a podepsat se, nést svoji kůži na trh, přijmout zodpovědnost za své konání. Zatím jsem si nevšimnul, ale možná se špatně dívám.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-08 15:29:11 IP: 90.181.52.***
ZŠ: a vy vtipný :-)
Autor:Zdeněk Šlehofer st. Vloženo: 2017-03-08 15:10:03 IP: 176.98.110.***
Dušane a "tuti.......... jste ubozí bezejmení? Píšete špínu a neumíte se k ní ani podepsat.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-03-08 14:52:11 IP: 109.72.12.***
Dušan: Můžete mi prosím napsat o které smlouvy uzavřené bez výběrových řízení jde? Zajímá mě to jako členku finančního výboru. Jinak už bylo mockrát napsáno i řečeno že firma Staler vyhrála v klasických výběrových řízeních. Dále, vím o čem mluvím, ale za dvacet tisíc Kč měsíčně bych práci kterou dělá Václav Dvořák pro město prostě dělat nechtěla. Nějak si nepamatuji, že by se v minulosti objevila kritika na práci bývalého prvního místostarosty odpovědného za ekonomiku, který ještě k této placené funkci zároveň stíhal být ředitelem Pečovatelské služby a domova důchodců, a k tomu si ještě občas střihnul nějaký ten stavební dozor městských zakázek.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-08 14:22:17 IP: 90.181.52.***
pane Dvořáku: špatného manažera lze odvolat na hodinu, vy tu bohužel budete do konce volebního období - jen doufám, že to bude konec. Ledaže zase změníte kabát. Mít aspoň trochu soudností mlčíte, ale to Vy ne. Vám i když by někdo plivnul do tváře, řeknete, že prší.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-08 14:17:03 IP: 90.181.52.***
Dušane: vždyť p. Dvořák pro toto město dýchá a jeho bohatství je obohacením města. Všechno co dělá současná radnice je košer, čisté jako slza a jen v nejlepších intencích. Aspoň oni tomu věří, a hlasitě rozhlašují.
Autor:Dušan Vloženo: 2017-03-08 13:47:52 IP: 193.84.7.***
Zdeněk Šlehofer st.: Kdo se zajímá, tak vidí například i podivné kamarádíčky nové radnice ze Štaleru a třeba také bezmála milión do kapsy p. Dvořáka z městské kasy ze smluv uzavřených bez výběrových řízení...
Autor:Revolta, Vloženo: 2017-03-08 11:53:37 IP: 176.62.232.***
pane Dvořáku plně s Vámi souhlasím , nicméně " konstruktivní " opozíce a trollové si bohužel budou vždy myslet něco jiného.
Autor:Zdeněk Šlehofer st. Vloženo: 2017-03-08 09:14:14 IP: 176.98.110.***
Pane Dvořáku, škoda času a energie reagovat na články anonymů. Stejně budou jen mlžit a "kalit" vodu. Kdo se zajímá, tak vidí proměnu města a hlavně jeho ekonomiku.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-03-07 22:02:31 IP: 90.177.42.***
Nechci tady rozvíjet ekonomické myšlenky a případně se na toto téma dohadovat. Je to prostě článek o zodpovědnosti občanů ke svému městu. Pokud uznáme, že podnikatel zodpovídá za to, jak si řídí firmu, tak je nutno přijmout i to, že za stav města si zodpovídají jeho občané, neboť volí jeho manažery. Kdo v tom chce vidět politiku a volební kampaň, tak ať ji vidí, ale úmysl takový nebyl.
Autor:Martina H. Vloženo: 2017-03-07 20:07:30 IP: 109.72.12.***
IT: Z akcí které se udělaly za minulého vedení máte zajisté na mysli především předražené zateplení škol a školek MT-Stavem a kde jsou velké problémy s plísní? Nebo že by šlo o nekvalitně opravené chodníky ve městě, nebo o dodnes nezkolaudované chodníky do Žežic na cizích pozemcích? Nebo jste měl na mysli "zrekonstruované" náměstí/parkoviště ve staré Příbrami? Co prodej 1. polikliniky nebo prodej projektové dokumentace na vybudování skládky včetně antidatovaného stavebního povolení? Jen namátkou - také akce minulého vedení, atd., atd.
Autor:IT Vloženo: 2017-03-07 19:31:37 IP: 176.62.232.***
jojo chlapci..Tondo najděte si přečtěte graf zadluženosti,kterým se zdůvodňovalo,proč si pb může vzít úvěr na bazén o)a taky nezapoměňte říct,jak se zvedly v pb daně z nemovitosti o)karle mimozemšťani asi nebudou umět psát latinkou IT je trochu jiná marka o)
Autor:Karel Vild Vloženo: 2017-03-07 19:03:22 IP: 109.72.12.***
IT vrať se domů.(ET) Václave jak krásně napsáno. Tak a musíte to těm tupcům opakovat aby jim to došlo a lidi to musí také číst a poslouchat. Jako jsme koukali na stříhání pásek tak lidi musí dostat fakta a čísla. Jen trubec nepochopí.Tak se držte naši radní.Jak se píše níže , příští volby bez koalice.
Autor:tonda Vloženo: 2017-03-07 19:02:34 IP: 176.98.110.***
Pokud tam bude sedět Řihák Kareš ˇatd. nic se ńezmění.
Autor:tonda Vloženo: 2017-03-07 18:54:58 IP: 176.98.110.***
paqne IT jste asi IT mimozemštan , kdo asi zadlužil Příbram? nebudu tu psát jmena ale jste bokem jako ze stavebníma bunkama
Autor:Anonym Vloženo: 2017-03-07 17:31:22 IP: 90.176.86.***
Krásná apolitická úvaha, díky. Tento způsob komunikace je mi daleko bližší, než uražené výkřiky minulého vedení.
Autor:IT Vloženo: 2017-03-07 16:45:43 IP: 176.62.232.***
Že už by začala předvolební kampaň?to se máme na co těšit o),nějak jste zapoměl napsat,že pb byla jedním z nejméně zadluženým městem v republice,a vyjmenovat akce,které tu byly do vašeho nástupu udělané.
Autor:Martina H. Vloženo: 2017-03-07 14:14:19 IP: 109.72.12.***
Jana:Velký souhlas. Jenom bych dodala, že by se měli vzpamatovat i někteří úředníci na radnici a začít konečně pracovat na 100%.
Autor:Jana Vloženo: 2017-03-07 13:58:38 IP: 109.72.4.***
Otevřenost, transparentnost a poctivost, to vše jsou pojmy, které podmiňují výsledný efekt činnosti radnice . Pro mnoho lidí jsou to jen slova a obávám se že líbivou rétorikou jsou schopni vmanipulovat voliče opět do pasti snadnosti a jednoduchosti. Pokračujte v nastoleném systému nenechte se znechutit kecajícími.....Doufejme, že doba hospodářů Vacka, Řiháka, Šedivého je snad definitivně v propadlišti dějin.
Autor:Martina H. Vloženo: 2017-03-07 11:24:14 IP: 109.72.12.***
Velmi pravdivé. Obávám se ale, že je ještě pořád mnoho našich spoluobčanů kteří se o dění na radnici nezajímají, ale třeba v hospodě nebo někde mezi kamarády, sousedy, atd., jsou schopni vše kritizovat a na vše nadávat.
Autor:tutti van cosi Vloženo: 2017-03-07 11:17:36 IP: 90.181.52.***
Pane Dvořáku, krásný eufemismus pro "mafii", skvělý článek jen tak dál! :)
Autor:Petr Walczysko Vloženo: 2017-03-07 10:06:51 IP: 176.98.110.***
Lépe se nedalo trefit hřebíček na hlavičku. Také to tak cítím zpovzdálí. Bravo. Jen bych si přál, abyste vytrvali a vyhráli volby bez nutnosti sestavování koalice. Ta současná s TOP 09 se nepovedla, trochu jsem to tušil. Chtěl bych být u toho, až koaliční partneři v radě z TOP 09 budou bilancovat vykonanou práci ve prospěch města.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka