www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Úspěch průmyslovky na „Robotickém dni“ v Praze

2017-06-28 08:20:24 | J. Řehout ©

Ve dnech 24.-25. června se konal již 14. ročník „Robotického dne“. Se 177 roboty přihlášenými do letošního ročníku se jedná o největší takové setkání v České Republice. Průmyslovka se účastní téměř každý rok.

Foto

Střední průmyslová škola a VOŠ Příbram.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Také letos se nám podařilo opět úspěšně prezentovat naše technické dovednosti ve stavbě a programování robotů pro vyhlášené robotické soutěže. Připravili jsme roboty pro dvě soutěže.

Bear Rescue Advanced  - Záchrana medvěda, kde je úkolem robota samostatně bez zásahu člověka najít v určeném prostoru hrací plochy plyšovou hračku a přepravit ji do místa cíle. Robot musí být naprogramován tak, aby se samostatně orientoval v hracím prostoru.

K orientaci slouží několik čidel, "zrak, sluch, hmat", jejichž signály zpracuje program, který dává povely motorům a řízení. Právě vytvoření programu pro samostatnou činnost robota je nejvíce kreativní prací našich žáků, kteří mimo to ještě sestavují mechanické části robotů, v tomto případě ze stavebnice LEGO. Náš robot „BEAR-51“ vybojoval 3. místo v konkurenci 12 přihlášených robotů.

Druhou soutěží je velmi oblíbený zápas Mini Sumo. Dvojice robotů vybavených silnými motory a přilnavými koly se vzájemně vytlačuje z kruhové plochy. Také v této soutěži, kde na první pohled jde hlavně o hrubou sílu, je dobře vytvořený program strategicky důležitý pro vítězný zápas. Náš robot „BULDOG-2“ vybojoval 2. místo v konkurenci 22 přihlášených robotů.

Všimněme si názvu celé akce, ve kterém chybí slovo soutěž. Jde zejména o přehlídku robotiky, které se zúčastňují týmy škol, kroužků, klubů a nadšenci pro robotiku, která je dnes v popředí zájmu všech průmyslových odvětví.

Žákům naší školy patří obdiv a dík za úsilí, se kterým se robotice věnují jak v rámci řádného vyučování, tak v rámci kroužku robotiky. Děkujeme vedení školy, které činnost kroužku umožňuje a hlavnímu sponzorovi městu Příbram.

J. Řehout


J. Řehout ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka