www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Umělecký happening "Svatohorské schody"

2019-04-12 07:27:51 | Čeněk Kaše ©

V sobotu 18. května se sejdeme při oficiálně prvním ročníku uměleckého happeningu SVATOHORSKÉ SCHODY 2019. Loňský nultý ročník ukázal, že happening má budoucnost a je v Příbrami vítán. Můžete přijít v 10 hodin, oficiální zahájení je v 11 hodin, akce končí ve 22 hodin.

Foto

Z nultého ročníku.
(Foto Jiří Horčička)

Charismatický prostor schodiště spojující město Příbram se Svatou Horou se nám společně podařilo obsadit 41 vystavujícími a téměř dvěma tisícovkami návštěvníků. Ohlasy byly vstřícné a mnoho z vás psalo, že už se těší na ten skutečně první oficiální ročník.

A je to tady. S vědomím, že loňský úspěch zavazuje, předstupujeme před vás s nabídkou, která snad nezklame. Opět budou k vidění fotografie, koláže, obrazy. Tentokrát v profesionálním nasvícení téměř celého schodiště filmovými specialisty. Po cestě potkáte hudbu (stejně jako loni) a nově i divadlo. Jsme rádi, že se k nám připojí muzeum na Svaté Hoře, které bude otevřeno v rámci Muzejní noci do pozdních nočních hodin. Samozřejmě vám nabídneme občerstvení. Těšte se na Upekla a Bistro Slunná.

Ale zpět k tomu hlavnímu – k vystavujícím. Kromě našich známých regionálních umělců, jako je Martin Andrle, Ivo Burian, David Heger a dalších, přivezou ukázat svá díla umělci z Prahy, Plzně. Představí se umělecká uskupení jako Fotoklub Rokycany, PIX-XL (SR), Rosenthal z Rožmitálu. Bohužel jsme už museli pozastavit registrace vystavujících. Zájem byl násobně větší, než jsou naše možnosti. Momentálně jednáme o navýšení výstavní kapacity výrobou a osazením nik trámků. Jakmile budeme vědět víc, registrace ještě uvolníme.

Věříme, že letos překonáme loňskou návštěvnost a všichni si užijeme unikátního pohledu na profesionálně nasvícené schody. Bude to poprvé a snad ne naposledy.

Těšíme se!

Za Svatohorské schody,
Ing. Čeněk Kaše,
iniciátor

Z nultého ročníku..
(Foto Jiří Horčička)


Čeněk Kaše ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka