www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Tým KANTOŘI Příbram opět na fotbalové scéně

2018-09-24 07:53:47 | Jan Pechlák ©

Je to už neuvěřitelných 33 let, kdy KANTOŘI Příbram získali na republikovém finále v Plzni titul Mistra Československa v halové kopané – tehdy velice populární celorepubliková soutěž „Líný míč – Mladý svět“. Parta sportujících učitelů a jejich kamarádů se v té době scházela v tělocvičně každý týden.

Foto

Úspěšný tým KANTOŘI Příbram.
(Zdroj foto: Jan Pechlák)

Od roku 1991 se jejich „hlavním stanem“ stala tělocvična základní školy na Březových Horách, kde každý čtvrteční večer probíhala lítá fotbalová klání. S přibývajícím věkem aktérů se ale v posledních letech četnost těchto setkání snižovala a šlo spíše o nárazové akce.

Velkým impulzem k obnovení setkávání při sportování bylo před rokem představení nového sportovního odvětví pro seniory starší šedesáti let, nazvaného walking fotbal, tedy fotbal v chůzi. Hra, při které je zakázáno běhat. Tehdy se v ukázkovém zápase v Praze na Strahově utkaly reprezentace starých gard České a Slovenské republiky.

Po „objevení“ nové možnosti sportovního vyžití se stará parta Kantorů Příbram, jejíž základ stále tvoří hráči úspěšného týmu z osmdesátých let (Josef Bláha, Jarda Černý, Jarda Mašek - dnes náš trenér, bratři Miloslav a Václav Lundákové, Jan Pechlák, Pavel Sedláček) spolu s dalšími kamarády začala scházet častěji a stalo se nečekané – přišlo pozvání z FAČRu (Fotbalový svaz ČR) k účasti na 1. mistrovství republiky ve walking fotbalu v Praze na Strahově 21.září. A tak v pátek ráno vyrazil tým doplněný ještě o další hráče – Karla Dostálka, Josefa Rychlého a Petra Spilku, za další sportovní výzvou.

Tedy přesně po roce se projekt, jehož patronem je bývalý reprezentační kapitán Jan Fiala, dočkal prvního republikového šampionátu. Do bojů se pustilo šest českých týmů a také fotbalisté z Bratislavy, kteří právě před rokem sehráli proti českému týmu první oficiální mezistátní utkání. Ve většině týmů se objevila i řada bývalých výborných fotbalistů.

Nám se vstup do turnaje příliš nevydařil a zaplatili jsme „nováčkovskou daň“. Zkušenému týmu Štěchovic, který byl nakonec druhý, jsme podlehli 4:0. To bylo ale také poslední utkání, kdy byl soupeř herně lepší. V dalších zápasech jsme už dokázali třikrát zvítězit a dvakrát jsme odešli těsně poraženi se shodným výsledkem 0:1 po více než vyrovnaném průběhu.

V konečné tabulce nám tedy za vítězným Interem Letiště a druhými Štěchovicemi patřilo třetí místo! Na dalších místech skončily týmy Senior special Teplice, Bratislava, SK Senior Most a Senior Fitness Praha. Nečekaný úspěch týmu Kantorů opět připomněl Příbram nejen jako baštu malé kopané, ale nyní snad i walking fotbalu seniorů.

Jan Pechlák


Jan Pechlák ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka