www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

TOP 09 k volbě kontrolního výboru

2018-12-18 09:27:42 | TOP 09, Markéta Pečenková ©

Město Příbram si včera volilo svého předsedu kontrolního výboru. TOP 09 jako nejsilnější strana opozice navrhovala lídra kandidátky TOP 09 a bývalého místostarostu Václava Švendu. Ten zároveň podal návrh na změnu poměru sil v tomto orgánu. Zastupitelstvo vedené starostou za ANO upřednostnilo zastupitelku z KSČM, která ve volbách skončila za TOP 09 s o polovinu slabším výsledkem.

Foto

Mgr. Václav Švenda, příbramský zastupitel za TOP 09.
(Foto TOP 09)

První řádné zastupitelstvo města stanovené na 17. 12. v úvodu hlasovalo o zřízení kontrolního výboru a jeho obsazení. Bývalý místostarosta Švenda poukázal na fakt, že v souladu s politickou kulturou i zvyklostmi náleží většina v kontrolním výboru opozici a jeho předsednictví nejsilnější opoziční straně a jedině tak může správně vykonávat svoji činnost - dozor nad řádným a poctivým vedením města. “Návrh Rady města byl v rozporu s touto zvyklostí, proto jsem podal protinávrh, který respektuje nejen politické zvyklosti, ale rovněž výsledky voleb. Jsem rád, že můj návrh byl jednomyslně přijat. ANO tak bude mít ve výboru pouze jedno místo,” doplňuje Václav Švenda.

Václav Švenda byl následně nominován do čela tohoto výboru. Ke své nominaci uvedl: “TOP 09 je vůdčí silou opozice, přes 15 % příbramských občanů nás ve volbách delegovalo, abychom hájili zájmy města. Povolební vývoj nám nedovolil s čistým svědomím vstoupit do “avantgardního experimentu”, který dle mého názoru přináší určitá rizika pro udržení směřování města, ale i důležité projekty, které jsme v minulém volebním období s panem starostou započali. I proto jsem se rozhodl usilovat o funkci předsedy kontrolního výboru. Kvalifikací pro tuto funkci je mi osm let práce v zastupitelstvu a detailní znalost chodu města i všech klíčových projektů.”

Současná koalice pod vedením starosty Jindřicha Vařeky (ANO) do čela tohoto výboru dosadila Jiřinu Humlovou, zastupitelku za KSČM, která získala ve volbách necelých 7 %. “Doufal jsem, že pan starosta dodrží svá slova o nepolitikaření a bude se rozhodovat především na základě výsledků voleb, kompetencí i morálních kvalit jednotlivých kandidátů. Pokud by současné vedení umožnilo kompetentní kontrolu, rozptýlilo by tím alespoň částečně naše obavy. Bohužel se tak nestalo,” komentuje výsledek Švenda.

Markéta Pečenková
tisková mluvčí TOP 09 Středočeský kraj
Pro doplnění výše uvedené tiskové zprávy dodávám seznam včera schválených výborů (zdroj: tisková mluvčí Bc. Eva Švehlová):

Kontrolní výbor: předsedkyně Mgr. Jiřina Humlová, členové – Ing. Eva Kyseláková, Zdeněk Havrančík, Mgr. Simona Luftová, JUDr. Dagmar Říhová, Mgr. Václav Švenda, Mgr. Monika Ciklerová, Vladimír Srnka, Ing. Ján Pajtai.

Finanční výbor: předsedkyně Marta Frýbertová, členové - Ing. Ladislav Michvocík, Ing. Naděžda Voborská, Ing. Ivan Fuksa, Ing. Jan Poskočil, Karel Nekolný, BBus (Hons), Mgr. Marek Školoud, František Caithaml, Ing. Václav Dvořák.

(Redakce, Mgr. Jaroslav Hodrment)


TOP 09, Markéta Pečenková ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2018-12-20 10:52:53 IP: 194.213.41.***
Rozhodnutí TOP 09 o "nevstoupení" 2x do stejné (podobné) vody si vážím a doufám, že již poznali úskalí a omyl dřívějších rozhodnutí. S nominací Mgr. Švendy na předsedu KV můžu sice souhlasit, ale druhým dechem si sám pro sebe pokládám otázku: "Byl by právě on tím pravým?". Považuji ho za slušného člověka, avšak z vlastní zkušenosti za člověka až příliš slušného, který neumí jako chlap praštit do stolu a rozhodnout resp. tzv. "s tahem na branku". Je právě takovýto povahový rys tou pravou kvalifikací pro předsedu KV??? Honza B.: Přestože s Vaším názorem v podstatě souhlasím, tak rozhodně jsem dalek paušálních tvrzení a všechny házet do jednoho pytle, tak jak jste to udělal Vy. Ve věci personální vyprázdněnosti - pokud se týká politického vedení radnice, tak hodnocení nových místostarostů je podle mého názoru naprosto předčasné (pokud neaplikujte typové chování naprosté oddanosti vůdci - pro ANO tak příznačné), pokud máte na mysli pracovníky úřadu, tak těch se musím zastat (mnoho jich znám osobně, jako své bývalé kolegy), ve většině (nikoliv všech) případech je soudíte neprávem.
Autor:Honza B. Vloženo: 2018-12-19 11:35:13 IP: 109.72.3.***
Cronos:souhlas Ubohost současného vedení radnice nespočívá jenom v personální vyprázdněnosti která pramení ze samé podstaty ANO ale daleko větší nebezpečí spočívá v naplňování hesla "Kdo není s námi je proti nám".O blábolech nechceme politikařit chceme makat si každý může obrázek udělat sám . Jojo naštěstí žádný strom neroste do nebe.
Autor:Jana Vloženo: 2018-12-19 10:58:57 IP: 109.72.12.***
Pan Švenda píše: "Kvalifikací pro tuto funkci je mi osm let práce v zastupitelstvu a detailní znalost chodu města i všech klíčových projektů". Dala jsem si tedy tu práci a zjistila jsem, že paní Humlová má za sebou už celkem devět let práce v zastupitelstvu a osm let práce ve finančním výboru a osm let práce v kontrolním výboru! Navíc pracuje jako právnička legislativněprávního odboru na Krajském úřadě středočeského kraje.
Autor:Cronos Vloženo: 2018-12-19 09:16:35 IP: 82.99.137.***
Příbramské ANO se snaží držet basu s centrem. V návaznosti na poslední hlasování o nedůvěře vlády, při kterém Babiše podržela KSČM, hodlá ANO vycházet komunistům vstříct, a tedy nabízet jim odměnu i v regionech. Aneb bolševici znovu u moci. Je to ostuda!
Autor:S930 Vloženo: 2018-12-19 07:16:48 IP: 109.72.5.***
Politikaření - skutečně je důvodem obsazení postu v KV pí.Humlovou? Trochu empatie by neuškodilo, protože lze usuzovat, že odchod TOP 09 do opozice je politikaření.
Autor:S930 Vloženo: 2018-12-19 07:13:37 IP: 109.72.5.***
A co takhle: 15% příbramských voličů volilo TOP 09 proto aby spolupracovala s ANO tak jako v minulém volebním období. Zklamáním je uplakaný odchod do opozice. Trochu zbytečný narcismus, nemyslíte ?
Autor:S930 Vloženo: 2018-12-19 07:03:44 IP: 109.72.5.***
Takže, protože jsem zvyklý a je tedy zvyklostí, že vždy parkuji svůj vůz na stejném místě, jedno, že v domě bydlí dalších 100 lidí, mám neoddiskutovatelné právo na tohle msto ?

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka