www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Spolek ve čtvrtek: Strohý kulturspam

2017-03-09 09:28:45 | Spolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©

Milí přátelé! Dnes vám představíme nejbližší spolkový program. Učiníme tak bez zbytečných přídomků, kudrlinek, vtípků a bonmotů. Nabízíme vám vážné věci, takže k věci:

Foto

(Z upoutávky)

Ve čtvrtek 16. března se sejdeme na kavárně hotelu Belvedere se skutečnými hudebními fajnšmekry k poslechu NEOTRADU - projektu Jitky Maczyk (housle) a Vojtěcha Jindry (kytara). Premiérově vás čeká dlouhý proud energie a emocí v duchu keltské hudby v podání známé houslistky (viděli jste ji tady naposledy s LAKUNOU) a kmenového kytaristy GINEVRY.

O týden později v našem dlouhodobém formátu SETKÁNÍ S.... vám společně se Státním oblastním archivem v Praze představíme PhDr. Pavla Mückeho, Ph.D. z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR v Praze. Budeme se zabývat orální historií a jejím využitím v neakademické praxi.

Orální historie patří jak v České republice, tak i v celosvětovém měřítku mezi velmi populární pohledy na nedávnou minulost a také mezi stále více vyhledávaný způsobu při (re)konstrukci soudobých dějin. Cílem popularizační přednášky (spojené s diskusí) je seznámení účastníků a účastnic se základními odbornými, etickými a právními zásadami a aspekty práce se svědectvími žijících pamětníků. Přednášející se pokusí shrnout její základní východiska a především praktické aspekty vedení a uchování rozhovorů, a vůbec možnosti jejich využití při zpracování např. rodinné či regionální historie. Pořad "POVÍDEJ, BABIČKO..." se koná 23. března 2017 od 18.30 v sále Okresního archivu Příbram, E. Beneše 337. Vstupenky jsou již v předprodeji. Raději si je zajistěte včas zde - http://www.spolekvectvrtek.cz/vstupenky.php Kapacita se nedá navyšovat.

Jaro již tradičně patří filmovému festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA. Opět v kině, opět ve čtvrtek - 30. března 2017 od 18 hodin.

31. března jedou Muži z Hauzu šířit slávu do Sedlčan. O trase svozového autobuse budou informovat na svém FB profilu.

A ještě něco. Domluvili jsme návštěvu prof. Ing. Jiří Drahoše, DrSc., dr. h. c. - fyzikálního chemika a dlouholetého předsedy Akademie věd. Vstupenky se už předprodávají na stránkách divadla. http://www.divadlopribram.eu/program-a-aktuality/

Tak si prohlédněte naše plakáty, a pokud se vám líbí, pošlete je dál.

Těším se příště. Na čtenou!

Libor Michvocík
Spolek ve čtvrtekSpolek ve čtvrtek, Libor Michvocík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka