www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Školní hřiště budou v době letních prázdnin otevřena pro veřejnost

2017-06-26 08:54:49 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Děti, které zůstávají o prázdninách ve městě, se nemusejí doma nudit. Sportovní areály u základních škol v Příbrami jim budou přístupné i během letních prázdnin. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8:00 do 20:00 hodin. Přístupná budou hřiště u ZŠ Jiráskovy Sady, ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků a hřiště u ZŠ ve Školní ulici.

Foto

Školní hřiště budou v době letních prázdnin otevřena pro veřejnost.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

„Zpřístupňování školních hřišť během letních prázdnin se u veřejnosti setkává s  pozitivním ohlasem. Dětem a mládeži je tak díky sportování umožněno smysluplně a bezpečně trávit volný čas,“ uvedl v této věci místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Technické služby zařídí instalaci přenosných odpadkových košů a po dobu provozu hřišť budou zajišťovat jejich denní úklid. Hřiště budou také osazena mobilními buňkami WC. Městská policie Příbram zajistí odemykání a zamykání hřišť. Bude také věnovat školním hřištím po uvedenou dobu prázdnin každodenní zvýšený dohled. U každého hřiště bude umístěna informační tabule s provozním řádem hřiště a kontakty, na které se lze v případě nouze obracet.

Otevřen bude také sportovní areál pod Svatou Horou, který celoročně spravují Technické služby města Příbrami. V průběhu školního roku je toto hřiště v pracovní dny zadáno pro školy, ale po 14. hodině je volně přístupné pro širokou veřejnost. Během letních prázdnin bude tento areál pro veřejnost otevřen od 9:00 do 21:00 hodin.

Děti mohou samozřejmě využívat také veřejná centrální dětská hřiště, kterých je v Příbrami celkem 12.

Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka