www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Sbírejte tonery a pomůžete dvakrát - přírodě a mentálně postiženým lidem

2017-03-17 08:16:45 | Alka o.p.s. ©

Víte, že prázdné tiskové kazety mohou sloužit dobré věci? Nevyhazujte je na skládku a zapojte se do unikátního projektu SBÍREJ-TONER.CZ! Jeho originalita spočívá v tom, že můžete pomoci hned dvakrát a nebude Vás to stát ani korunu.

Foto

(Zdroj grafiky: Alka o.p.s.)

Projekt SBÍREJ-TONER.CZ nabízí způsob, jak se můžete aktivně zapojit nejen do ochrany životního prostředí – prázdné tonerové a inkoustové kazety lze renovovat a proto nepatří na skládku mezi odpadky. Zároveň tím můžete pomoci postiženým spoluobčanům ve Vašem regionu. Sdružení Aktipo totiž veškerý finanční výtěžek za renovaci odebraných tiskových kazet věnuje ve prospěch vybraných zařízení pečujících o mentálně postižené lidi. Na Příbramsku je to společnost ALKA. Podporu tomuto projektu vyjádřila i Okresní hospodářská komora v Příbrami.

Přidejte se i vy a budete „IN“
„Vyzýváme ke sběru použitých tonerových a inkoustových kazet a k zapojení do tohoto ekologicko-charitativního projektu nejen firmy a podnikatele, ale i státní správu, školy a širokou veřejnost v celém příbramském regionu,“ říká Šárka Hájková, ředitelka neziskové organizace ALKA, o.p.s., která již devět let pomáhá lidem s různým stupněm zdravotního postižení, od dětí po seniory.

Díky sběru tonerových kazet v minulém roce ALKA získala částku 45 580,- Kč. „Za tyto finanční prostředky můžeme nakoupit například keramickou hlínu a další výtvarné potřeby, s nimiž naši postižení klienti pracují a rozvíjejí tak své schopnosti jemné motoriky, stejně jako myšlení. Zároveň svůj čas tráví smysluplnou prací, díky níž se cítí užiteční. Jejich keramické výrobky následně dělají radost lidem, kteří si je koupí. Výtěžek z prodeje výrobků nám zase pomůže uhradit náklady třeba na vypálení keramiky. Je to krásně uzavřený kruh předávání vzájemné pomoci a radosti,“ vysvětluje Šárka Hájková přínos projektu SBÍREJ-TONER.CZ a dodává: "Tento koloběh přispívá k tomu, aby naši klienti mohli po celý rok kreativně pracovat v rámci jednotlivých sociálně rehabilitačních služeb. S nezbytnou podporou našich profesionálů pak mohou žít kvalitní život, který se co nejvíce blíží životům zdravých lidí."

Okresní hospodářská komora v Příbrami chce podle svého vyjádření následovat stovky subjektů a jednotlivců z celé České republiky, kteří se hlásí ke společenské odpovědnosti. Sběrem prázdných tiskových kazet nejen aktivně přispívají k ochraně přírody, ale také pomáhají zdravotně postiženým lidem a vyjadřují tak své sociální cítění. „Projekt SBÍREJ-TONER.CZ nabízí všem tuto skvělou možnost a je dobré ji využít. Jde jen o to, udělat první krok a stát se součástí velké skupiny rozumných lidí, kteří vidí za hranice svých kanceláří a osobních životů,“ vysvětluje ředitelka hospodářské komory Irena Karpíšková důvody, proč podpořit společnost ALKA.

Je to velmi jednoduché!
Přihlaste se přes on-line formulář (www.sbirej-toner.cz) a začněte sbírat prázdné tonerové a inkoustové kazety buď do vlastních krabic, nebo do kartonových krabic, které vám zdarma přiveze organizátor sbírky. Ten po jejich naplnění také zajistí jejich odvoz. Další možností je, že prázdné tonerové nebo inkoustové kazety přinesete sami přímo do společnosti ALKA.
Děkujeme, že sbíráte s námi!


Alka o.p.s. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka