www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Podzim na Malé scéně s Hanou Maciuchovou

2017-10-11 10:19:29 | Jitka Honischová ©

Divadlo A. Dvořáka Příbram zahajuje už 4. ročník přehlídky divadel malých forem "Podzim na Malé scéně". Letos je věnovaný příběhům ze života a především velmi oblíbené herečce Haně Maciuchové.

Groteskní i dojímavé rozhovory nemocné a nemohoucí divadelní ikony Sáry Bernhardtové s jejím tajemníkem Pitouem, zachycují poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století. Hra "Ještěrka na slunci" otevírá přehlídku 15. října v 19 hodin.

"Podzim na Malé scéně" pokračuje 21. října monodramatem "Žena Vlčí mák". Žena na prahu sedmdesátky žije vzpomínkami a má pocit, že to nejhezčí už má dávno za sebou. "Je to období života, kdy moje hrdinka sama říká, že smrt už neděsí. V té době potká lásku - a jak se zbystří smysly, tak se najednou naplní život!" říká Maciuchová.

Posledním představením s Hanou Maciuchovou bude Žena z Korinta - kdo je vlastně ta žena a proč jí záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? To vám 24. listopadu společně s výše zmiňovanou herečkou odhalí Johanna Tesařová a Jaromír Meduna.

Rodiče mohou vzít své ratolesti do hlediště 22. října v 15 hodin. Loutkové divadlo o zlobení "Neposlušná kůzlátka" určitě zaujme nejen malé diváky.

Z vlastní produkce zařadilo příbramské divadlo inscenaci "Číňani". Malá situační komedie, v níž sledujeme potíže manželského páru při přípravě a průběhu jednoho večírku pro přátele. Hlavním divadelním "kořením" této jednoduché zápletky je, že všechny role odehrají pouze dva herci: Anna Fixová, Jaromír Nosek.


Jitka Honischová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka