www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

ORL péče v Příbrami zůstane

2017-07-26 09:10:38 | Bc. Martin Janota ©

I přes personální potíže, které vedení nemocnice v uplynulých týdnech intenzivně řešilo, se příbramské nemocnici podaří zachovat péči v oblasti ORL. Změny, které nastanou, se běžných pacientů dotknout jen minimálně.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V první řadě se jedná o přesun lůžkového oddělení, které bude nově spadat pod chirurgii hlavy a krku. Za pomoci externích lékařů z Thomayerovy nemocnice se podaří zachovat i ambulantní provoz, kde dojde jen k drobné změně ordinačních hodin. V nemocnici se bude i nadále provozovat dětská operativa.

Bez péče v žádném případě nezůstanou ani pacienti, kteří vyhledají pohotovostní službu. Dle diagnózy se o ně postarají pohotovostní služby příbuzných oborů. Jen v případě vážnějších stavů či komplikací, budou pacienti převezeni na vyšší pracoviště do Prahy.

„Obecná situace na pracovním trhu s lékařskými profesemi není dobrá a je z velké části zapříčiněna odchodem lékařů do soukromé sféry. Jsem rád, že jsme v rámci dané situace našli řešení, které je schůdné pro nemocnici a hlavně by mělo být dostatečné i pro pacienty, kterých se ve většině případů nedotkne,“ řekl k situaci ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka