www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Na provoz záchytky město dostane 2,5 milionů korun

2019-02-07 09:27:53 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©

Na nedávném jednání Rady Středočeského kraje bylo schváleno navýšení příspěvku na provoz příbramské protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby (PPZS). Po navýšení půjde na příbramskou záchytku krajská dotace ve výši 2,5 milionu korun.

Foto

Centrum sociálních a zdravotních služeb, protialkoholní záchytná stanice.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Vážíme si přístupu Středočeského kraje ve věci provozu záchytné stanice. Provoz záchytky není snadný. Po posledních změnách v legislativě se razantně zvýšily požadavky jak na personální obsazení, tak na materiální vybavení PPZS. Osobně mám velkou radost, že došlo k dohodě mezi naším panem starostou a krajským radním panem Bezděkem. Díky navýšení objemu prostředků budeme moci výrazněji podpořit zdravotnický a lékařský personál PPZS. Zároveň budeme moci garantovat provozování záchytné služby v dalším období,“ uvedl místostarosta Příbrami Jan Konvalinka.

Protialkoholní a protitoxikomanická služba je zdravotnickým zařízením, které je jedním ze středisek příspěvkové organizace Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Po zrušení Kolínského pracoviště lze očekávat značný příliv „klientů“ a s ním stoupající náklady na provoz služby.

Za přenocování na PPZS je účtováno 2 500 Kč. Pokud však zachycený nezaplatí do 7 dnů, navyšuje se částka o tisíc korun. Pohledávky jsou vymáhány standardními postupy. U některých případů již došlo k zahájení exekučního řízení.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka