www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Mačkov v pekle…

2017-12-05 07:50:14 | ISŠ HPOS Příbram ©

Tradičně se poslední setkání v roce mezi ISŠ HPOS Příbram a Domovem Petra v Mačkově koná v předmikulášský čas, neboť žáci a klienti spolu chodí do „pekla“ na dole Marie a poté i do „nebe“.

Foto

Mačkov v pekle…
(Foto ISŠ HPOS Příbram)

Dne 28. 11. 2017 přijeli Mačkovští do školy s pásmem tanců, které předvedli žákům i přítomným učitelům v tělocvičně školy. Tentokrát byla taneční vystoupení tři - tanec jednotlivce se stuhami, jeden lidový tanec zvaný „Šimi šimi…“ a poté skupinový tanec motýlí. Žákům i učitelům se tance líbily, dokonce tolik, že někteří uvažují o inspiraci na maturitní předtančení.

Po slavnostním obědě ve školní restauraci Na Plzeňské se žáci a Mačkovští přesunuli k dolu Marie, kde ve dvou skupinách prošli peklem a poté nebem. Setkání s čerty bylo rozpačité, trochu se všichni těšili, trochu se báli a trochu se smáli … V nebi sice nebylo tak veselo, ale všem klientům se rozzářily oči, když jim Mikuláš předával mikulášské balíčky, ve kterých byly dárky vyrobené aranžérkami školy, sladkosti a malířské potřeby.

Další částí programu byla ještě jedna sladká odměna, a to návštěva cukrárny V Brance, kde se pro klienty konala soutěž ve výrobě papírových Mikulášů, andělů a čertů. Všichni se tvoření zhostili s dostatečnou vervou. Dortík byl tedy zasloužený. Nedalo se rozhodnout o jasném vítězi, proto byli oceněni všichni.

Na konci setkání si všichni popřáli krásné Vánoce a řekli si, že se opět uvidí tentokrát až o Velikonocích, přičemž určitě navštívíme hornický domeček. Již teď se těšíme na další nezapomenutelné chvíle.

Celá akce se uskutečnila za podpory města Příbram a Středočeského kraje. Děkujeme.

Za ISŠ HPOS Příbram Klára a Jarka


ISŠ HPOS Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka