www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Knihovna Jana Drdy v lednu 2019

2018-12-27 09:05:33 | Knihovna Jana Drdy ©

Přednáška "Život v Příbrami ve 20. letech minulého století", přednáška "Dějiny umění: Klasicismus, empír a romantismus" cestopisná přednáška "Z hladiny oceánu na Azorské ostrovy" nebo beseda s Honzou Mendělem "Léčivá síla hněvu"...

Foto

Knihovna Jana Drdy v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Akce KJD v lednu 2019

úterý 8.1.
Život v Příbrami ve 20. letech minulého století
V této přednášce se podíváme na počátky rozvoje města v nově vzniklém státu. Zjistíme, v čem Příbram prosperovala či naopak upadala. Připomeneme si to, co se ve městě postavilo a stojí dodnes. Hlavně si řekneme, co bylo a je typické pro Příbram v tomto období. Nebude chybět ani interaktivní výstava, která nás do děje ještě více vtáhne.
(Sál, vstupné dobrovolné, od 17 hodin)

úterý 15.1.
Dějiny umění: Klasicismus, empír a romantismus
Přednáška Mgr. Jany Froňkové.
(Sál, vstupné: 30,- Kč, od 17 hodin)

úterý 22.1.
Z hladiny oceánu na Azorské ostrovy
Cestopisná přednáška. O čem bude? Azorské ostrovy jsou považovány za pozůstatky bájné Atlantidy. Sopečné ostrovy s množstvím bujné vegetace, jeskyň, kráterů i horkých pramenů Vás uchvátí. Až tam zjistíte, kolik existuje odstínů zelené, a nebudete se moci vynadívat na kouzelná smaragdová jezera. A co víc, na plachetnici budete mít všechny ostrovy jako na dlani. Při naší minulé plavbě mezi Azory jsme jich z devíti navštívili sedm, podívali se na nejvyšší vrchol Portugalska a koupali se v lávových zátokách. Chcete s námi také zažít nezapomenutelná dobrodružství? Nastupte na palubu, vyplouváme!
Přednášející Tomáš Kůdela je cestovatel a dobrodruh, procestoval Mongolsko, pěšky přešel Island ze severu k jihu, přešel pohoří Altaj, na svých cestách navštívil Indii, Rajasthan - pouští až k Pákistánu atd.. Posledních 15 let se věnuje expedičnímu jachtingu. Jeho snem je postupné obeplutí světa.
(Sál, vstupné 50,- Kč, od 18 hodin))

čtvrtek 31.1.
Léčivá síla hněvu
Beseda s Honzou Mendělem.
(ÚP pro děti – 1. patro, vstupné 50,- Kč, od 18 hodin)


Knihovna Jana Drdy ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka