www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kniha Tomáše Zouzala "Zabráno pro SS" získala literární ocenění

2017-05-15 08:19:03 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Krajina jižně od Prahy, sahající od Sázavy až po Sedlčany, byla v době okupace vybrána, aby se stala výcvikovým prostorem Waffen-SS. Během let 1942–1944 zde vzniklo největší cvičiště, jaké české země poznaly. Kniha, která poutavým jazykem přibližuje historii jeho zrodu, získala Prémii Miroslava Ivanova pro autory do 39 let.

Foto

(Kniha "Zabráno pro SS" Tomáše Zouzala)

Jednotlivé kapitoly ukazují, jak nacistické požadavky stále rostly, byla zabírána vesnice za vesnicí a desetitisíce lidí přišly o svůj domov. Místo nich přicházeli muži, pocházející z celé Evropy, kteří se měli stát předvojem Velkoněmecké říše…

"Dovolte, abych se s Vámi podělil o informaci, že dnešního dne získala kniha Zabráno pro SS literární ocenění. Tento akt vnímám jako výraz uznání, že historie Benešovska, Neveklovska a Sedlčanska za druhé světové války je i po 75 letech stále živá a zajímavá nejen pro lidi v našem regionu. Těm z vás, kdo jste podpořili přípravu knihy nebo jste mi jakýmkoli způsobem pomohli, ještě jednou děkuji," uvedl autor knihy Tomáš Zouzal.

"Mnoho materiálů pochází z našeho archivu, protože se zčásti jedná o území bývalého okresu Příbram (a ještě dříve Sedlčany)," uvedla ředitelka Státního okresního archivu v Příbrami PhDr. Věra Smolová, která nás o udělení literární ceny Tomáši Zouzalovi informovala.

Za redakci Příbramsko.eu autorovi knihy gratulujeme.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka