www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jednala členská konference spolku BRDY-Res publica

2014-05-06 09:14:16 | Dr. Pavel Čámský ©

V sobotu 26.dubna 2014 se konala v Příbrami Výroční členská konference spolku BRDY-Res publica. Schválila transformaci dosavadního občanského sdružení na spolek podle platné legislativy, v souladu s tím přijala také nové Stanovy a zvolila své představenstvo.

Foto

Horní Padrťský rybník.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Konference byla ve znamení zásadních personálních změn – jak v samotném představenstvu, tak v členské základně. Slibujeme si od nich zvýšení akceschopnosti a aktivity spolku v období, kdy vrcholí „boj“ o Brdy. Kdy se rozhoduje, zda bude vojenský újezd zrušen a vyhlásí se zde CHKO Brdy a příroda v Brdech dostane šanci se zachránit a postupně i zlepšit svou kondici, nebo újezd zrušen nebude, CHKO nevznikne a bezohledné hospodaření v lesích zničí nejen ty lesy samotné, ale i zdroje kvalitní vody, kterou nám mnozí nyní ještě závidí.

Považujeme opravdu blížící se rozhodnutí Parlamentu za klíčové – nejen pro přírodu v Brdech, ale i pro lidi, kteří kolem nich žijí. Protože se zpřístupněním újezdu a vznikem CHKO lze očekávat i významný rozvoj turistického ruchu v našich regionech, který sem může přinést tak potřebné prostředky, dát lidem práci a také lepší a spokojenější život.

Náš spolek hodlá dál pokračovat v osvětové činnosti, v informační a popularizační kampani, která lidi seznámí s tímto naším blízkým a přitom stále ještě tak neznámým pohořím. Při této činnosti nabízíme všem, kteří si přejí skutečný rozvoj tohoto regionu, naši spolupráci.

O naší činnosti se zájemci mohou víc dozvědět na našich webových stránkách: www.brdy-respublica.estranky.cz .

Za představenstvo i všechny členy přeje našim spoluobčanům hezký den

Dr. Pavel Čámský, předseda spolku


Dr. Pavel Čámský ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka