www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Burza práce v Příbrami

2015-09-21 07:32:01 | OHK, Ing. Irena Karpíšková ©

Příbramská komora se společně s Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy a za vstřícného přístupu Úřadu práce velkou měrou podílela na přípravě „BURZY PRÁCE ve Středočeském kraji“, která se konala v prostorách Úřadu práce v Příbrami dne 17. září 2015 od 10,00 do 17,00 hodin.

Foto

(Foto OHK)

V Příbrami to byla první velká akce tohoto druhu a jejím cílem bylo pomoci podnikatelům a firmám nabízejícím volné pracovní pozice najít vhodné zaměstnance.

Burzy práce se zúčastnilo dvacet jedna firem z regionu Praha – západ, Příbram, Beroun a Benešov a stánky firem zaplnily celý velký konferenční sál Úřadu práce. Po zahájení akce v 10,00 hodin sál doslova praskal ve švech a u stánků živě diskutovali uchazeči o práci s potencionálními zaměstnavateli. Uchazečů o práci přišlo v průběhu dne téměř dvě stovky. BURZA PRÁCE byla určena nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům a všem, kteří uvažují o změně pracovního místa.

Přísálí bylo vyčleněno středním školám z regionu. I zájem středních škol byl značný, na akci se představilo jedenáct škol nejen z příbramského regionu, ale i z jiných okresů Středočeského kraje. Školy měly zájem oslovit potencionální zájemce o studium s nabídkou oborů, které se vyučují na jednotlivých školách. K návštěvě byli pozváni i žáci 8. a 9. tříd základních škol, kteří si mohli vytvořit obrázek o výběru své střední školy a o svém budoucím povolání. Studenti průběžně proudili do sálu do odpoledních hodin. Přišli se podívat žáci ze  základních i středních škol a během dne jich na akci zavítalo téměř 250.

Z jednadvaceti vystavovatelů, kteří vypsali téměř 150 pracovních pozic a několikanásobně více pracovních míst bylo cca 95% zaměřeno na technické obory ve strojírenství a elektro, zájem byl o automechaniky, konstruktéry a projektanty, další nabídky byly pro vyučené v oborech zámečník, svářeč atd. Našly se však i nabídky pro řidiče, prodavače, skladníky a zaměstnance v sociálních službách.

Svůj stánek s materiály zde měla ve společném stánku i Krajská hospodářská komora Střední Čechy společně s Okresní hospodářskou komorou Příbram, které celou akci zorganizovaly.

Kvalifikovaní poradci Úřadu práce v Příbrami ve stánku nabídli uchazečům o práci poradenství ve formě konzultací k vytvoření vhodného životopisu a motivačního dopisu. Přímo na místě mohli zájemci  získat informace o rekvalifikačních kurzech a o podmínkách ke schválení konkrétního kurzu. Zaměstnavatelům nabídl ÚP poradenství v oblasti získání dotací na pracovníka, případně rozjezdu firmy.

Bonusem společné burzy zaměstnavatelů i středních škol bylo navázání osobních vztahů mezi jejich zástupci, kteří se domlouvali na konkrétních exkurzích nebo praxích studentů do firem.

Účelem akce bylo najít lidem vhodnou práci a firmám vhodné zaměstnance. Moc by mě potěšilo, kdyby se to alespoň v některých případech splnilo. Po kladných ohlasech firem i škol je předpoklad, že akce tohoto druhu nebyla poslední a že splnila svůj účel.


OHK, Ing. Irena Karpíšková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka