www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zpravodaj akcí ve středních Čechách – červen

2024-05-17 07:15:41 | Středočeská centrála cestovního ruchu, Lucie Vurbsová ©

První červnový víkend bude patřit průvodu české královny a císařovny Elišky, která poputuje Berounskem v doprovodu vévody Štěpána II. Bavorského. Letošní ročník se volně inspiruje historicky doloženou poutí královny Elišky za uzdravení jejího manžela Karla IV. Podívejte se na červnový přehled akcí ve středních Čechách...

Foto

Královský průvod, Berounsko.
(Foto Roman Albrecht)

Zpravodaj akcí ve středních Čechách – červen

Královský průvod, Berounsko
1. - 2.6.
První červnový víkend bude patřit průvodu české královny a císařovny Elišky, která poputuje Berounskem v doprovodu vévody Štěpána II. Bavorského. Letošní ročník se volně inspiruje historicky doloženou poutí královny Elišky za uzdravení jejího manžela Karla IV. Během víkendu bude průvod uvítán v Králově Dvoře, Berouně, Tetíně a Srbsku, kde se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program plný dobových stánků, řemesel, vystoupení a zábavy.

Festival Votvírák Milovice 2024
6. - 9.6.
Největší český festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalové léto, startuje do dalšího ročníku s novou energií. Návštěvníci se mohou těšit na skupinu Kryštof, Rybičky 48, Divokej Bill, MIG 21, dorazí UDG, Rytmus, Yzomandias, Olga Lounová nebo Pražský výběr a mnoho dalších. Na Votvíráku bude i řada dalších aktivit a atrakcí v rámci doprovodného programu.

Noc kostelů ve středních Čechách
7. 6.
Tato každoroční akce nabízí možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, kůry a další běžně nepřístupná místa. Mezi otevřenými místa ve středních Čechách se objeví například Katedrála sv. Bartoloměje v Kolíně, kostel Povýšení sv. Kříže v Buštěhradě nebo poutní místo Svatá Hora v Příbrami. Mnoho dalších najdete na webu akce.

Bitva u Malešova, Přátelský pivovar v Malešově
7. – 8.6.
Přibližně před 600 lety se odehrála bitva u Malešova, která do značné míry formovala osud středověkého Česka. Připomínka této významné události veřejnosti přiblíží důležité okamžiky z doby husitských válek. Na programu je projekce filmu Zbojník, následovat bude průvod k památníku bitvy. Těšit se mohou všichni, kdo se zajímají o středověkou historii, kulturu, pivo i gastronomii. Program započne salvou z palných zbraní, pokračuje šermířským vystoupením, zábavou pro děti nebo hudebním vystoupením.

Kmochův Kolín
7. – 9.6.
Festival dechové hudby Kmochův Kolín je jednou z největších kulturních událostí středočeského regionu. Jde o mezinárodně uznávaný a respektovaný festival, který si zakládá na moderním pojetí tohoto hudebního žánru, ale zároveň je odkazem významné historie spojené se jménem hudebního skladatele Františka Kmocha. Cílem festivalu je přiblížit dechovou hudbu současnému posluchači.

Metalové symposium 2024, Mladá Boleslav
10. - 14.6.
Metalové sympozium je mezinárodní akce, při které můžete živě sledovat tvorbu uměleckých kovářů z různých zemí Evropy. Cílem je každý rok oživit a zhodnotit stávající Metalovou cestu Mladou Boleslaví a pomalu vytvořit uměleckou galerii ve veřejném prostoru v ulicích města. Sochy, vzniklé během sympozia, budou instalovány na různá místa po městě a rozšíří tak originální mladoboleslavskou galerii ve veřejném prostoru.

Slánský tuplák, Slaný
14. - 15.6.
Ve Slaném se bude konat už 12. ročník pivního a hudebního festivalu, na kterém se v hudebním programu objeví kapely Funny ukulele band, Projekt parabelum, Fret vosolit!, Doggybag a mnoho dalších. Těšit se můžete na přehlídku malých pivovarů nebo tradiční pouťové atrakce a speciální program pro děti.

L`etape Tour de France ve středních Čechách
14. - 15.6.
Cyklistický závod pro veřejnost umožní všem nadšencům zazávodit si ve stylu cyklistických profesionálů a užít si atmosféru Tour de France. Nejdelší trasa závodu měří necelých 131 km a má převýšení přes 1900 nastoupaných metrů. Poctivá klasikářská etapa, která nabídne to nejlepší z křivoklátských lesů a údolí Berounky. Projet lze i střední trasu s délkou 106 km nebo nejkratší trasu na 65 kilometrech.

A DAY OF SOUND, Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora
15. 6.
Galerie Středočeského kraje (GASK) zve na šestý ročník hudební události v režii skladatele Michala Rataje. Postupně se představí plejáda současných přístupů ke zvukové kompozici, pedagogice, performance, improvizaci, zvukové architektuře i empatické komunikaci. Na akci vystoupí Monty Adkins a.k.a. SKRIKA, Alessandro Bosetti, Sisa Fehér, František Hruška a jazzoví hudebníci Stratocluster. V odpolední části budou probíhat hudební dílny pro děti.

Královské stříbření Kutné Hory 2024
22. - 23. 6.
Během víkendu budou moci návštěvníci pomyslně cestovat v čase, a to o 620 let zpět, do roku 1404 a zažít oblíbený program, který Horníci připravili pro svého krále Václava IV.: rytířská klání, turnaj na koních, středověké tance lidové i dvorské, hudbu, ukázky řemesel i dobové tržiště, lukostřelbu, večerní dvorskou slavnost, Stříbrnou nedělní mši a několik průvodů v historickém centru města. Návštěvníci mohou navštívit kutnohorské památky za zvýhodněných podmínek.


Středočeská centrála cestovního ruchu, Lucie Vurbsová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka