www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zloděj řádil na Dobříšsku

2021-03-23 07:52:32 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Příbramským kriminalistům se podařilo dopadnout fantoma, který řádil zejména na Dobříšsku. Ten ve snaze nezanechat na místě činu žádné stopy tzv. ukradl, na co sáhl. Přesto se policistům podařilo stopy zajistit a následně vypátrat pachatele nejméně 16 krádeží. Během tří měsíců se vloupal do osmi rodinných domů a sedmi rekreačních chat.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Nejčastěji vnikal do těchto objektů na Nečínsku, dále šlo o Voznici, Daleké Dušníky, Starou Huť, zavítal i do domu v Solopyskách a v Hluboši.

Jednadvacetiletý zloděj způsobil škodu přesahující 300 tisíc korun. Ze svých nájezdů si přinesl historické šavle a bajonety, modely lodí, paroží, medaile, obrazy, mince, kožené rukavice, motocyklovou helmu, televizor, šperky, alkohol, ale také prací prášek, přehoz na sedací soupravu či péřový polštář. V jednom případě zcizil i vozidlo, které nakonec odstavil v Praze a klíčky od něj zahodil.

Ke všem činům se dotyčný doznal. Nyní mu hrozí za čtyři trestné činy, z kterých byl v březnu obviněn, až osmiletý trest odnětí svobody.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka