www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zloděj kradl, co se dalo

2020-10-30 09:17:32 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Minulý týden obvinili kriminalisté 29letého muže z krádeže. Dne 21. října odcizil v příbramské prodejně pánské triko, dvoje tepláky a svetr.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Věci si vzal do zkušební kabinky a část si oblékl na sebe, část dal do tašky. Při opouštění obchodu ho však zastavila prodavačka a po vzájemné slovní výměně jí kromě svetru oblečení vrátil. Svetr nakonec musel vydat policistům, kteří ho následně zadrželi. Obviněný uvedl, že chtěl ukradené věci prodat a za utržené peníze si koupit něco k jídlu. Jedná se o recidivistu, který byl několikrát souzen a trestán.

Dotyčný je opravdu nepoučitelný, o pět dní později vnikl do bytového domu v Příbrami. Po třetí hodině ranní vzbudila jedna z obyvatelek objektu svého manžela, že slyší nějaké rány ze sklepních prostor. Muž pak ve sklepě načapal zloděje a pokusil se ho zadržet. Ten ale odhodil věci, které měl u sebe, a utekl zadním vchodem. Mimo jiné zahodil i igelitovou tašku, ve které měl krabici s obuví. Jak se ukázalo, policisté 29letého muže pár hodin předtím kontrolovali a uvedenou tašku s obuví u něj viděli. Navíc zcela odpovídal popisu. Hlídka u něj po zadržení provedla orientační zkoušku ke zjištění přítomnosti drog, test byl pozitivní na amfetamin.

Muž má na svědomí i zářijové vloupání do jedné administrativní budovy v Příbrami. Při prohledávání dvou kanceláří poškodil panel elektrického topení, kancelářský stůl a zásuvky, způsobil škodu ve výši 24 tisíc korun. Zcizil zde pouze drobné mince v celkové hodnotě dvou set korun. Dne 26. října kriminalisté zahájili jeho další stíhání pro zločin krádeže, kdy mu hrozí až osmiletý trest pobytu ve vězení.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka