www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Za nejlepší Knihovnu roku 2013 byla vyhlášena knihovna v Milíně

2013-10-06 07:46:38 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Knihovna dr. Emanuela Bořického v Milíně je velmi úspěšná - zvítězila v kategorii základní knihovna. Od roku 2011 má svůj provoz v bezbariérových prostorách, které vznikly přestavbou původní sýpky. Díky tomu se pod jednou střechou navíc také sešly mateřské centrum, nízkoprahový klub, výstavní a přednášková síň.

Foto

Za nejlepší Knihovnu roku 2013 byla vyhlášena knihovna ve středočeském Milíně.
(Foto archiv)

"Klasické knihovnické akce a služby doplňují nevídané aktivity zapojující všechny složky v obci. Mimořádné nadšení tří knihovnic pro práci se všemi generacemi návštěvníků vede k tomu, že hybatelem veškerého dění v obci je právě knihovna," vyjádřili se pořadatelé letošní soutěže. Knihovna v obci Milín s 2 141 obyvateli eviduje za loňský rok 11 422 návštěvníků.

"Je to krásné ocenění obce i práce zaměstnanců a je samozřejmě vidět, že tu práci dělají dobře," uvedl starosta Milína Pavel Nekl. Zavzpomínal, že zpočátku se objevovaly pochyby, zda lidé do knihovny ležící mimo centrum obce budou vůbec chodit. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo.

"Knihovna v Milíně pracuje od roku 2011 v nových bezbariérových prostorách vzniklých přestavbou původní sýpky s pomocí dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Díky projektu jsou pod jednou střechou umístěny knihovna, mateřské centrum, nízkoprahový klub, výstavní a přednášková síň. Součástí Centra volnočasových aktivit je také zahrada s herními prvky, živým koutkem a záhony s bylinkami," charakterizuje knihovnu v Milíně ředitel Středočeské vědecké knihovny v Kladně Jiří Mika.

Redakce gratuluje pracovnicím knihovny Daně Reiterové, Jitce Slancové a Kláře Růžičkové k pěknému umístění v celostátní soutěži knihoven a přeje hodně úspěchů v jejich další práci.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka