www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Za dvě noci ve středních Čechách dostanou turisté bezplatný vstup do krajských muzeí a galerií

2020-06-23 07:00:08 | Středočeský kraj, Ing. Jan Denemark Nováček ©

Středočeský kraj chce podpořit turistický ruch v regionu vydáním poukázek na bezplatný vstup do většiny kulturních institucí zřizovaných krajem. Podmínkou pro získání voucheru je ubytování na minimálně dvě noci v hromadném ubytovacím zařízení na území středních Čech.

Foto

Hornické muzeum Příbram, důl Vojtěch.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Všichni víme, že po uplynulých měsících je potřeba pomoci nastartovat všechna odvětví ekonomiky a cestovní ruch není výjimkou. Tím, že vydáme vouchery na bezplatný vstup do většiny krajských muzeí a galerií pro všechny, kdo se v kraji alespoň na dvě noci ubytují, chceme podpořit provozovatele hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení. Z toho pak samozřejmě mohou profitovat i další služby, jako jsou restaurace, obchody, další kulturní či sportovní areály a podobně,“ uvedl krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Distribuce voucherů bude probíhat v ubytovacích zařízeních ve Středočeském kraji a lidé je mohou uplatnit v kulturních institucích provozovaných příspěvkovými organizacemi Středočeského kraje.

„Na základě voucheru bude možné získat bezplatné vstupy až do celkové hodnoty 500 korun. Platnost voucheru bude 30 dnů a musí být uplatněny nejpozději dokonce letošního listopadu,“ doplnil Martin Draxler.

Středočeský kraj nabízí kulturní zážitky ve více než 70 expozičních objektech. Jako podpora cestovního ruchu bude vydáno 30 000 voucherů.


Středočeský kraj, Ing. Jan Denemark Nováček ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka