www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vánoční koncert - CANZONETTA zpívá nemocnici

2019-11-22 09:37:43 | Oblastní nemocnice Příbram ©

Blíží se adventní čas a nemocnice pro své pacienty, zaměstnance a další veřejnost opět připravila Vánoční koncert. Letos v nemocnici poprvé vystoupí pěvecký sbor CANZONETTA, působící při ZUŠ na nám. T.G.M. v Příbrami.

Foto

Canzonetta.
(Foto Oblastní nemocnice Příbram)

Sbor založila v roce 2001 Jaroslava Kunická Halamová, která jej vede dodnes. Sbor vystupuje za doprovodu živé hudby, kterou uvidíte i v příbramské nemocnici. Canzonetta vystupuje na Zahradních slavnostech, Adventních koncertech Divadla A. Dvořáka v Příbrami, představila se i v pražské Lucerně a za sebou má vystoupení na koncertě Daniela Hůlky, Lubomíra Brabce, Jaroslava Svěceného, Václava Hudečka nebo Štěpána Raka. Dlouhodobě sbor spolupracuje s příbramským Big Bandem. Kromě koncertních vystoupení se sbor věnuje i nahrávání skladeb se známými umělci, v současné době připravuje vlastní Vánoční CD.

Velmi zajímavý je i repertoár sboru – spirituály, populární, muzikálové i filmové písně a skladby, lidové písně v různých úpravách a o Vánocích i písně vánoční a koledy.

Právě nevšední, pestrý repertoár a umělecká aktivita sboru oslovily nemocnici, která požádala sbor o účinkování na prosincovém Vánočním koncertě. Na koncert, který se uskuteční ve středu 4. prosince 2019 v přednáškovém sále nemocnice od 17:00 hodin, je vstup jako vždy zdarma a zváni jsou pacienti a zaměstnanci nemocnice, jejich blízcí i široká veřejnost. S doprovodem hospitalizovaných pacientů vypomohou opět nemocniční dobrovolníci.

Nemocnice ve svých aktivitách poměrně často boří pomyslnou hranici mezi svými pacienty, zaměstnanci a veřejností. Koncerty jsou jedním ze způsobů, jak tuto pomyslnou hranici překročit. A tak si přijďte ve středu 4. prosince v 17 hodin poslechnout krásnou a živou hudbu Canzonetty, zažít vánoční atmosféru a překračujte hranice spolu s námi.


Oblastní nemocnice Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka