www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vandal se zaměřil na příbramské autobusové zastávky

2021-04-19 08:33:14 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Autobusové zastávky se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun, celou záležitost šetří Policie ČR.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Zhruba před měsícem byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 47 tisíc korun a případem se zabývá Policie ČR.

„Bohužel nejde o ojedinělý případ. Aktuálně došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. I tentokrát byl podán podnět k prošetření na Policii ČR, která má přístup k záznamům z městského kamerového dohlížecího systému. U těchto případů prozatím čekáme na vyčíslení škody,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Kromě zmíněných monitorů byly v posledních dnech poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn. „Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná. Na jedné straně se snažíme město zvelebovat, a na straně druhé se najdou jedinci, kteří pouze škodí a svým konáním působí městu finanční škodu. Doufám, že pachatel či pachatelé budou dostiženi,“ dodal Jan Konvalinka a zároveň žádá občany, pokud by měli informace vedoucí k dopadení pachatelů, aby poskytli součinnost PČR.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka