www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Švenda: Individuum skočí přes plot, netrestejme slušné

2019-08-05 08:15:48 | Mgr. Václav Švenda ©

Nový rybník je základním stavebním kamenem projektu Zelené páteře, který jsme započali ještě s bývalým starostou s cílem dát Příbramanům zdravé prostředí pro volný čas a zároveň připravit město na nadcházející klimatické změny. Záměr areál zpoplatnit se mi proto nelíbí.

Foto

Mgr.Václav Švenda, příbramský zastupitel za TOP 09.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

“Nepřizpůsobivé individuum” s vandalskými záměry plot stejně přeskočí a “mýtné” tak budeme získávat hlavně od maminek, běžců a seniorů. Pojďme hledat jiné řešení.

V červnu 2015 padl 94 let starý teplotní rekord a v Příbrami jsme dosáhli 32,4 °C. Ještě tentýž rok jsme s bývalým starostou představili projekt Zelené páteře a doposud si myslím, že to je jeden z nejlepších výsledků naší spolupráce. Zelená páteř si kladla za cíl vytvoření příjemného prostředí pro život a celkově pomoci Příbrami se “nadechnout”. Systém krajiny ve městě měl dle týmu architektů také pomoci se zachytáváním dešťové vody. A Nový rybník měl být pouze start a snad mohu říct, že to byl start povedený.

Letošní červen už jsme v Příbrami naměřili 36,9 °C a zároveň se objevil nápad Novák zpoplatnit, abychom bojovali s vandalstvím. Tento nápad mě mírně řečeno nenadchl. Novák byl koncipován jako prostředí pro každodenní volnočasové aktivity, kam můžou před vedrem uniknout obyvatelé sídlišť, kam mohou maminky na dětská hřiště, senioři na procházky nebo posezení a sportovci na pravidelné běhání nebo bruslení. Pokud bychom zavedli i jenom symbolické vstupné, z každodenních návštěv se stanou pouze občasné. Vážně chceme vybírat peníze za jedno oběhnuté kolečko nebo půlhodinové posezení na lavičce?

Můžeme se samozřejmě vrhnout do chaosu výjimek nebo složitého systému jakýchsi permanentek, nicméně nepřizpůsobivé individuum skočí přes plot a lovit ho budeme stejně pomocí security a k tomu budeme živit jakési “mýtné brány”, které nemohou dávat ekonomický smysl.

Plně se starostou souhlasím, že nemůžeme nechat vandaly, aby nám ničili čerstvě rekonstruovaný areál, ale za sebe bych jako řešení viděl propracovaný kamerový systém a na něj navázanou koordinaci s městskou policií. Vytvořit funkční propracovaný systém je samozřejmě myšlenkově náročnější, než utratit miliony a obehnat areál plotem, ale ve výsledku bude jeho efektivita vyšší. A to je přeci naším cílem - skutečně řešit problém a přitom netrestat ty slušné.

Václav Švenda,
zastupitel za TOP 09


Mgr. Václav Švenda ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-08-12 07:55:54 IP: 194.213.41.***
Já o voze, Vy o koze. Mým cílem není zesměšňovat a urážet, ale poukazovat, navrhovat, dotazovat se.... Nevyhrocujme dále situaci - společnost je již dostatečně "rozdělená". K uvedenému - dotazoval jsem se již v minulosti na projekt týkající se Nováku popř. navrhl jeho zveřejnění na webu a bylo mi odepsáno, že pokud mám o toto "téma" zájem, mohu si jít "pohovořit" na příslušný odbor MěÚ. Pochopte, že tento přístup, jakož i styl reakce ve mě vyvolal spíše otázky než odpovědi.
Autor:S930 Vloženo: 2019-08-09 11:21:04 IP: 109.72.5.***
Tak kromě dopravního odborníka se p.Hadač pasoval do role lingvisty a stylisty jazyka českého. Všestranný to člověk. Ale informace o zelené páteři si nevyhledá. A věřte, že existují. A světe div se dokonce si je dovolil ing.Vařeka s kolegou Švendou i veřejně prezentovat, jaká troufalost, že Vám neposlali kočár....
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-08-06 09:03:50 IP: 194.213.41.***
Po věcné stránce s p. Švendou naprosto souhlasím - pouze se dvě poznámky. 1) Ze stylu článku je patrné, že se p. Švenda zhlédl a nechal se inspirovat stylem článků p. Vařeky tzn. vkládání neoddiskutovatelných faktů, které zdánlivě do textu patří, ale ve své podstatě s ním naprosto nesouvisí, jakož i styl vyprávění jako pohádky pro děti (zmínky o teplotních rekordech ...). 2) Projekt Zelené páteře mi tak nějak připomíná pí. Colombovou - tu taky nikdy nikdo neviděl, ale neustále se o ní hovoří a všichni berou jako fakt, že existuje (možná se mýlím, projekt existuje a je inspirativní), ale proč tedy nikdy nebyl masivně prezentován, ukázáno, jak se z jeho koncepce čerpá při postupné rekonstrukci Nového rybníku a proč (transparentnost především) ho nelze najít na webu města?
Autor:Sebastian Vloženo: 2019-08-05 13:00:23 IP: 109.72.6.***
V areálu je krásná budova pro "plavčíky", kteří tam stejně nikdy nebudou. Proč by tam nemohl mít své místo, "letní služebnu" jeden městský policista. "Security" nemají pravděpodobně mnoho pravomocí a než přijede městská policie jsou vandalové pryč.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka