www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Švenda: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici

2019-05-24 07:03:43 | Mgr. Václav Švenda ©

Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech. I pod vedením Jana Konvalinky ANO opět uchopilo všechny rozhodovací pravomoci, nehledě na výsledky voleb obsadilo 5 ze 7 mandátů v Radě a oba posty místostarostů.

Foto

Příbramský zastupitel za TOP 09 Mgr.Václav Švenda.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

To je důvod, proč zastupitelé za TOP 09 žádného z navržených kandidátů do vedení města nepodpořili.

Před necelým půl rokem jsme svými hlasy podpořili Jindřicha Vařeku a to nejen proto, že jsme ho považovali za dobrého starostu, ale také jsme jej ctili jako vítěze voleb. Již tehdy jsme však nesouhlasili se způsobem uchopení moci hnutím ANO připomínající spíše již v praxi neosvědčenou vládu jedné strany, než prezentovanou snahu o odpolitizovanou vládu odborníků a spolupráci všech zastupitelů při rozhodování. 
 
Novým starostou byl zvolen Jan Konvalinka, přičemž rozložení sil zůstalo nezměněné. ANO si v Příbrami opět přisvojilo veškerou moc - většinu v Radě a oba posty místostarostů. Toto rozložení sil ani zdaleka neodpovídá výsledkům voleb ani demokratické praxi a je velmi smutné, že to kolegové z ODS a Příbramáků pro Příbram v roli bezvýznamného komparzu umožňují. Výchozí  situace pro obsazení pozic ve vedení města byla tentokrát odlišná. ANO získalo svůj volební výsledek především díky osobnosti bývalého starosty. Jsem přesvědčený o tom, že jakýkoliv jiný kandidát z hnutí ANO by takto silný mandát od voličů nezískal. 

I přes zmíněné výhrady však novému vedení města nabízím spolupráci na klíčových projektech Příbrami. Naše město čeká největší investice v novodobé historii, musíme řešit kritickou situaci našeho parkování a další projekty jsou v různé fázi rozpracování. TOP 09 je připravena být i nadále konstruktivní opozicí, spolupracovat s vedením města a podporovat návrhy, které budou ve prospěch občanů a v souladu s našimi hodnotami a programem.

Václav Švenda 


Mgr. Václav Švenda ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:tonda Vloženo: 2019-05-31 18:47:54 IP: 176.98.110.***
nechte si poradit pane Švendo od pana Kalouska.....ten ví vše. Kalousek připravil lidi o peníze a ne malé.Když to spočitám, tak mě asi tak o 100.000.Užasný to byl min istr financi.ANO, lidi volí a je to správná volba.Topka….vždy jim šlo jen o koryta a nahrabat si.Nemužete zkousnout že Vás lidi nevolili.
Autor:S930 Vloženo: 2019-05-27 07:34:40 IP: 109.72.5.***
Sláva vítězům a čest poraženým. Dostalo se Vám cti od vítěze voleb s ní spolupracovat. Tuto nabídku jste odmítli. Tak neplačte. Nezapomínejte, že volby, ze kterých tento vítěz vzešel byly velkou měrou ovlivněny sílou preferenčních hlasů. A, že jich bylo nejvíce na kandidátce ANO? No bylo, a co má být? Neplačte. Nemění se rozložení sil v exekutivě. Tak proč pláčete?
Autor:dan Vloženo: 2019-05-26 07:57:59 IP: 176.98.110.***
Tak to chtít můžete !!!! Ha Ha Ha

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka