www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Dvořák: Postřehy ze zastupitelstva

2019-06-21 09:12:35 | Ing. Václav Dvořák MBA ©

Červnové zastupitelstvo moc zajímavých bodů nemělo, jakoby se už čekalo na letní přestávku. Nejzajímavější byl možná bod Různé, ale to jsem tam již nebyl, a tudíž to nebudu komentovat.

Foto

Ing. Václav Dvořák MBA.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

V úvodu jednání měl nový starosta pro přítomné několik informací. Mj. řekl, že v případě stížností občanů na přílišný hluk vybuduje město u plánovaného JVO protihluková opatření na svůj náklad. Neznám žádné detaily, ale je to pro mne překvapující. Investorem je ŘSD, které také ručí za splnění povinných norem. Je právně možné, aby město stavebně vstupovalo do akce jiného stavebníka, možná na cizích pozemcích, jak pan Konvalinka naznačil? Po takovéto aktivitě města bych se nedivil vlně požadavků obyvatel Milínské, Plzeňské, Březnické…, kde je hluk asi ještě horší, aby s tím město také něco udělalo. Nezachytil jsem odhad nákladů na takovou investici. Je mi zřejmý dobrý úmysl. Jen je otázka, zda to je domyšlené. Snad ano, možná na ZM nebyl čas na detaily.

Bodem jednání byla také zpráva o plnění protipožárních opatření v našem městě. Je to bod, který se každoročně opakuje. Když se projednával před rokem, upozornil jsem ještě z pozice radního na tristní stav elektroinstalací v mnoha budovách města. Všichni víme, co se nedávno stalo v pařížském Notre-Dame. Nepotřebuji slyšet o takové katastrofě, abych věděl, že špatná elektroinstalace je tikající bomba. Na problém jsem ve svém plánu práce pamatoval, nicméně jsem na radnici skončil. Pana Buršíka jsem při předávání funkce s problémem seznámil a upozornil jej na nutnost s tím počítat ve výdajích města. Diskuse k tomuto bodu na ZM nebyla, asi to nikoho netrápí.

Příjemným bodem bylo projednání závěrečného účtu města a účetní závěrky za rok 2018. Byly to téměř samé dobré zprávy, Příbram se ekonomicky vyšvihla na špičku mezi českými městy. Upozorňuji, že zužovat tuto problematiku na stav peněz na bankovních účtech města je zcela nepřípustné - bylo by to jako vidět z města jen jeho nejvyšší dům a nic víc. Čekal jsem nějaké vyjádření od paní Frýbertové jako předsedkyně FV, neboť tam jsme materiál probírali. Mlčela, a to i po dotazu paní Humlové, která se na stanovisko FV zeptala. Doufám, že se v budoucnu radní nebudou řídit radami pana Babiše z jeho loňské předvolební návštěvy (na všechno si půjčte, zadlužujte se). Přál bych si, aby město na té špičce zůstalo, přičemž tyto rady pana Babiše jsou cestou do pekla.

Výše uvedený bod byl příjemný, následující byl veselý. Nebo spíš tragikomický. Nedávno RM radikálně zvedla poplatky za zábor místa pro pouťové atrakce, přičemž udělala veliký rozdíl v poplatcích mezi těmito atrakcemi a cirkusy. Následně to na ZM koalice prohlasovala. A ještě následněji se ozvaly protesty, které poukazovaly na nepromyšlenost tohoto opatření. Do ZM šel nový návrh RM, který poplatky pro lunaparky snižoval. V diskusi se objevila řada dalších návrhů, které chtěly poplatky ještě snížit a vyrovnat jejich výši mezi cirkusy a lunaparky. Proti těmto návrhům vystoupil pan Holý s argumentem, že nelze poplatky srovnat, neboť cirkusy zabírají asi 3x větší plochu, než pouťové atrakce, a platily by tudíž větší poplatky než atrakce. Tato argumentace mi vyvolala úsměv na tváři. Argumentovalo se pouze jedním nákladem – poplatkem (vyplývajícím ze zabírané plochy), ničím více. Zejména se ignorovaly tržby, které mají cirkusy a atrakce jistě zásadně rozdílné, jakož i spoustu dalších nákladů. Vytrhnout z kontextu jeden ukazatel a argumentovat s ním je stejné, jako kdybychom obráceně říkali, že když mají cirkusy 50x větší tržbu za den než kolotoč, tak musí platit 50x větší poplatek. Je to samozřejmě nesmysl. Celou diskusi několik řečníků, včetně starosty, přirovnalo k cirkusu. Koalice si prohlasovala svůj návrh beze změn.

Po veselých bodech přišel jeden pro mne smutný. Projednával se akční plán zlepšování ovzduší v Příbrami. Materiál k tomuto bodu byl velice rozsáhlý. Pan Král se ozval s několika dotazy. Nejdříve přišel s poznámkou, že vybudování nového kruhového objezdu u bazénu, což bylo zmíněno jako jeden z příspěvků ke zlepšení, zapůsobí naopak, protože se tam bude nově více brzdit a rozjíždět. Dostalo se mu odpovědi, že to je na doporučení dopravních specialistů, a že nová parkovací místa jsou nutná. Já nepochybuji, že jsou nová parkoviště nutná, a dokonce souhlasím i s plánovanou úpravou tamních dopravních poměrů z bezpečnostních důvodů. Pan Král ale zdůraznil, že se ptá proto, protože to je zařazeno do bodu o zlepšování ovzduší. V tomto smyslu ale od kompetentních osob odpověď nedostal.

Ještě horší ale byla jiná věc. Pan Král se také slušně zeptal, co v rozsáhlém materiálu znamená vyjádření, že město „předá“ ČEZu nějaký pozemek. Zda to má být dar, nebo něco jiného. Rozvinula se k tomu krátká diskuse, kterou zakončil exstarosta pokáráním pana Krále, že od něj není slušné si z rozsáhlého materiálu vybrat jedno slovo, a na něm zkoušet radní, co o tom vědí. Nevím, kdo z radních ten materiál důsledně četl a zamýšlel se nad jeho větami (ve staré RM to rozhodně nebylo pravidlo). Je ale na pochvalu, nikoliv na kárání, že to nějaký zastupitel udělal, a řešil, o čem vlastně hlasuje. A říkám si, kam to směřujeme, je-li špatně se radních k materiálům z RM ptát.

Ing. Václav Dvořák MBA


Ing. Václav Dvořák MBA ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-25 20:57:25 IP: 90.177.42.***
Jiří Holý: Ke cti Vám slouží, že jste oznámil střet zájmu. Nechápu, proč město nedokáže poskytnout prostor na Flusárně (jak jste na ZM lehce zmínil). Richard Hadač: I já jsem časem došel k závěru, že ANO byl podnikatelský záměr pana Babiše (podobně, jako dříve Věci veřejné). Nejsem dokonalý, chvíli mi to trvalo, projevila se u mne asi zoufalá snaha něčemu v tom našem Kocourkovu věřit...
Autor:Jiří Holý Vloženo: 2019-06-25 17:04:02 IP: 89.24.173.***
Zkusím zlehčit diskuzi plnou vzájemného poměřování věcnou poznámkou k obsahu článku. Diskuze na téma cirkusy vs. kolotoče na ZM jsem se (jak p. Dvořák uvedl) účastnil, ale po osočení na sítích, že jsem v ostrém střetu zájmů, jsem se úplně zdržel hlasování. Ve střetu zájmů proto, že se cirkusy konají už výhradně na mých pozemcích. V diskuzi jsem připomněl, že město dnes vlastně nemá pozemek vhodný pro cirkus. Teď k rozdílu mezi kolotočem a cirkusem: Kolotoč zabere, typicky na náměstí, pozemek těsně pod ním +- 100 m2, za hodinu ho postaví a inkasuje. Cirkus začne, typicky na louku nebo parkoviště, najíždět v pondělí ráno, do úterý odpoledne staví šapitó a ve středu nebo ve čtvrtek začne hrát. Musí zabrat i pozemky mezi stany, ubytováním a zvěřinci, celkem +- 5000 m2. A teď trocha ekonomiky: Kolotoč s minimálními provozními náklady si těch 50 zákazníků za den asi najde. Cirkus by měl platit 7 dní á 5000 m2 á 10 Kč tj. 350.000,- Kč za zábor. Představení má 5 krát týdně s optimistickou návštěvou 100 platících diváků s průměrnou cenou 250 Kč tj. 125.000,- Kč. Náklady cirkusu (zaměstnanci, technika, krmení, artisté, voda, elektřina) těžko odhadnu. Ten kdo viděl stavět šapitó ale ví, o čem to je. Neříkám, že cirkus je dobrý nebo špatný, na to má každý jiný názor. Říkám, že je úplně jedno, jestli dáme cirkusu 10 nebo 500 Kč za metr.
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2019-06-25 13:07:47 IP: 90.180.168.***
Když jsme u té vyšší politiky, od rána zasahují na Středočeském kraji detektivové z národní centrály proti organizovanému zločinu. Na kraji vládne parta kolem hejtmanky Jermanové z ANO a Petery a Řiháka z ČSSD. Jsem zvědavý, jak toto dopadne.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-06-25 12:23:43 IP: 194.213.41.***
A tentokrát (asi to ode mne nečekáte) Vám dávám za Váš příspěvek jednoznačně palec nahoru, pouze s malinkatým "ale" a tím je, že já nepovažuji ANO v době svého vzniku za nic jiného než podnikatelský projekt, kdy na jeho oblíbenosti se vyvezli někteří kariérní politici (aktivisté). Měl jsem již v době vzniku, jakož i neustále mám na ANO jiný pohled než vy a to je právě naprosto normální debata, výměna názorů, naslouchání, vysvětlování (ne přesvědčování) - to je politika a p. Vařeka mne může přesvědčovat o nepotřebnosti a dobře fungujícím systému na radnici, ale mé přesvědčení je, že bez politiky to prostě nejde a nikam se neposuneme (to už věděli ve starém Řecku).
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-25 11:48:00 IP: 83.208.153.***
Richard Hadač: Psal jsem samozřejmě o likvidaci politické, o zpětném převzetí moci. Ten likvidační boj probíhal otevřeně - na ZM, kde zejména jednání pánů Řiháka, Šedivého a Kareše bylo místy až demoliční. A potom probíhala zákulisní jednání, kde zejména pan Větrovský měl snahu změnit složení koalice. Nestojím pane Hadači o to, abyste mi udělovat nějaké ceny. K minulosti mne pouze mrzí, že jsem se (snad jen jedinkrát) spletl u výše ceny pronájmu ohledně zmiňovaného parkoviště pod Svatou Horou. Když jsem svůj omyl zjistil, přiznal jsem jej, omluvil se. Klidně to balte do těch emotivních slov, jak se Vám to povedlo, pravdu jsem uvedl výše. A k poslední větě: jen tím potvrzujete to, oč jsme se již dříve přeli. A to zda ANO posledních řekněme 2 až 3 let je to ANO, kterým bylo před 5 až 6 lety. Já říkám že to je jiná strana, stíhaná mnoha skandály pana Babiše, Faltýnka a vedoucí naši zem do ekonomické zhouby pomocí krajně levičáckých opatření, bez vizí pro naše děti.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-06-25 07:36:12 IP: 194.213.41.***
Václav Dvořák: Jen pro ujasnění: Vaše konstatování o politických představitelích si nevztahuji na sebe, jelikož jsem žádný politický představitel nikdy nebyl (na rozdíl od Vás), ale nějak mi unikl ten pokus Vašeho zničení za každou cenu, jakýmkoliv způsobem - zaznamenával jsem velké třenice na zastupitelstvech, ale jinak a jinde? Kde? V médiích (které jste některé nepřímo ovládli)? Nebo snad máte na mysli nějakou jinou formu likvidace? To snad ne - tahle doba je snad již dávno pryč. Použití pojmu "menšinová koalice" mi nepřipadá šťastné - sice jste přišli o dva zastupitele ANO, ale obratem jste je nahradili přeběhlíky z ČSSD a KSČ(M), takže menšinová/nemenšinová (oblečená/neoblečená) - raději bych užíval pouze "koalice". K fair play - jako dlouholetý aktivní sportovec vím, co toto znamená a rozhodně si nemyslím, že by jste tuto cenu obdržel, nebo byl alespoň nominant. Jen si společně s námi vzpomeňte na kauzu pronájmu parkoviště pod Svatou Horou. Nejdříve jste veřejně lhal zastupitelům, potom všem ostatním, ode mě jste dokonce vyslechl omluvu, aby se záhy, po mém konkrétním ověření Vašich údajů, ukázalo, že jste opět a bezostyšně lhal a teprve následně (po jednoznačném prokázání, že jste uváděl nepravdivé informace) jste pravdu tak nějak trochu "rozplizl - poupravil". Do těchto vod se raději nepouštějte, jsou na Vás příliš hluboké a chladné. A na závěr: jen mě mrzí, že špínu, kterou uvádíte, dotahuje na republikové úrovni ANO za zištného přitakávání ČSSD a KSČ(M) k naprosté dokonalosti.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-24 21:01:05 IP: 90.177.42.***
Pane Hadači, nemohu se dohadovat o tom, jak jsem dříve na koho působil. Jisté je to, že ti, které jsme před 4,5 roky vyhodili ze židlí (a kteří byli typickými představiteli politiky, kterou lidé považují za "špínu"), se snažili zničit naši nováčkovskou menšinovou koalici za každou cenu, jakýmkoliv způsobem. Možná jsem někdy v rámci sebeobrany použil na hrubý pytel hrubou záplatu. Myslím si ale, že jsem nikdy neporušil pravidla fair play, nelhal, nemanipuloval, neintrikoval...
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-06-24 15:49:02 IP: 109.72.3.***
Nervozita vůdce je zcela evidentní.Jak jinak si vysvětlit příspěvky Rychlá glosa ? Autorův text za mne výstižný , Honza však nepobral (nebo přebral) a výsledek vidíme. Uvidíme jak dlouho.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-06-24 12:29:50 IP: 194.213.41.***
Honza: Čtěte se mnou - "... styl vašich Postřehů začíná městu více škodit než pomáhat..." vs. "...Nenapsal jsem nikdy a nikde, že vyjádření názoru je škodlivé..." - hledám těch dvanáct rozdílů. Václav Dvořák: Nebojte, i z Vašich příspěvků byl v minulosti cítit rukopis "fans", časem se u Vás objevil objektivnější pohled na věc. K poznámce o kolejové dopravě - souhlasím z části s Vámi, jednalo se o pokus o vtip, přesto to podle mě nelze jen tak zobecnit, že politika té či oné strany nabrala jiný směr, ale to již není pro tuto debatu. Vladimír Král: Ji vidět, že se nyní komunální politice věnujete mnohem intenzivněji a Vaše vyjádření a reakce jsou mnohem srozumitelnější a konstruktivnější, než tomu bylo v minulém volebním období. Pouze poznámka k Vámi doporučené dotační výzvě - již podruhé se místostarosta Buršík projevil ve světle, kdy k projednávané problematice nemá základní informace (poprvé tak bylo při jeho popisu systému parkování v ulici Legionářů, kdy ani nevěděl, jak to tam funguje) - snad se to také nestává standardem. Petr Němec: Naprosto tentokrát souhlasím s p. Hodrmentem, kdy jste ve svém příspěvku použil několik invektiv. Přesto, že se také často stávám terčem reakcí těch co se "nepodepisují", tak si myslím, že slova typu "ubožáků, přiblblé, imbecilní" patří do jiné cenové.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2019-06-24 08:54:28 IP: 176.98.110.***
Obracím se na diskutující, aby zanechali vzájemného osočování a přes třeba i rozdílné názory se k sobě chovali slušně a diskutovali věcně. Jinak tato debata postrádá smysl a bude uzavřena.
Autor:Petr Němec Vloženo: 2019-06-23 22:39:17 IP: 176.98.110.***
Dobrý večer, bylo více méně jisté, že postřehy pana Dvořáka se časem stanou důvodem pro to, aby na tomto "nemainstreamovém" médiu, na kterém je, díky bohu možné, aby se rádoby intelektuální část populace našeho města mohla projevit a uspokojit svojí potřebu ostatním něco sdělit, začaly objevovat podobné příspěvky... Každopádně "nechápu" tu spoustu ubožáků, kteří mají potřebu něco zasvěceně komentovat, respektive někoho osočovat a urážet a přitom se schovávají za přiblblé niky. Se spoustou diskutujících mnohdy nesouhlasím, ale vážím si každého, který svůj názor vyjádří otevřeně, za sebe a nestydí se za to, že takový názor zastává. Ono je daleko jednoduší útočit na konkrétního člověka, o to více, když se minimálně 80% diskutujících na tomto servru zná... Každopádně děkuji všem, kteří/které mají koule (omlouvám se, ale neznám pro to genderově neutrální termín) a diskutují pod vlastním jménem a ne pod imbecilní přezdívkou. Sportu zdar a méně fans...
Autor:Vladimír Král Vloženo: 2019-06-23 20:45:15 IP: 109.72.13.***
Pro Honzu: Dobrý den, co konkrétně považujete za neopodstatněný či nečestný výpad proti vedení města? Že se navrhovatele zeptám, zda existuje srovnání (odhad) emisí dnes a s kruhovou křižovatkou a zda skutečně dojde ke zlepšení ovzduší? (Myslím, že je zcela v pořádku vědět, na jakém základě chce město příslušné miliony utratit. Stačilo by přece, kdyby mi kdokoli řekl "ano, dle analýzy té a té zde emise klesnou o 10 %". Co je na takové otázce nevhodného, a jak by zněl dotaz "vhodný"?) Nebo je snad nečestné, když se zeptám na dotační výzvu OPŽP č. 121 s možným využitím při rekonstrukci aquaparku (možnou úsporou v rozpočtu také chci poškodit blaho občanů?), kterou jsem před měsícem předložil k posouzení? (Opět by stačilo "výzvu jsme posoudili a je/není použitelná, protože...") Vytýkáte mi nerealizovatelnost a nekonstruktivnost. V tomto období zatím byly realizovány naše návrhy na úpravu jednacího řádu ZM, do rozpočtu byla zařazena výstavba chodníku v Anenské. Díky vstřícnosti nového pana starosty bylo na náš podnět zavedeno informování o podstatných investicích, nepřímo jsme přispěli ke zveřejňování zápisů ze ZM aj. Aktuálně je v řešení možná úprava parkování ZTP. Snažili jsme se konstruktivně řešit otázku audio/videozáznamů nebo změnu regulace parkování. Možná si k našim návrhům řeknete, žádná hitparáda. Ovšem opozice má na rozdíl od Rady značně omezený manévrovací prostor. (To je jen konstatování, ne stížnost.) Ale rád si přečtu konkrétní podněty ke zlepšení. K poznámce o apolitičnosti - jakkoli se pohybujeme "jen" v komunální politice, i zde existuje (v městech velikosti Příbrami) soutěž politických stran a uskupení. Ostatně i minulé a současné vedení města je zcela politické, spjaté s významným politickým hnutím, a ve většině případů hlasuje v ZM jednotně dle "stranického" klíče. Pěkný večer.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-23 12:19:43 IP: 83.208.153.***
Je úsměvné číst příspěvky některých autorů. Je to obdobný styl, který před 4 - 5 lety hájil jakýkoliv krok pana Řiháka (formou i obsahem). Ve sportu se těmto zarytým lidem říká fans. Komunikace s fans je k ničemu, protože oni nehledají jiné možné pohledy, chtějí jenom druhou stranu zadupat, vítězství jejich týmu má být dosaženou za každou cenu. Být politikem, nechtěl bych kolem sebe mít fans - oni škodí i svému idolu. Místo toho, aby mu byli zpětnou vazbou a varovali ho před možnými chybami (které dělá každý), tak jej opěvují za cokoliv. Styl mých Postřehů, které nikomu nestraní, také nikoho nemají předem za nepřítele lidu, které se jen snaží o racionální pohled na řízení města, může vadit leda tomu, komu jakákoliv kritika - i dobře míněná - dělá nevolno, a její autor je zrádce. K panu Hadačovi: Vaše poznámka s kolejovou dopravou je dobrá, ale na politiku bohužel nepoužitelná...
Autor:Honza Vloženo: 2019-06-22 19:58:05 IP: 95.105.59.***
Pane Hadači, korunu jste tomu dal spíš vy, protože si do textu, který někdo napíše, doplňujete vlastní výmysly. Nenapsal jsem nikdy a nikde, že "vyjádření názoru je škodlivé". Každý může svůj názor vyjádřit. Ale ten názor sám může druhému uškodit. Nebo si myslíte, že absolutně všechny vyjádřené názory jsou společensky prospěšné? To je k smíchu. Historie dává spoustu příkladů názorů, které uškodily, některé dost fatálně. Nechci vám radit, je to vaše věc, ale možná byste se měl trochu zkusit zamyslet, jestli to dokážete, než sem něco napíšete.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-06-22 19:33:33 IP: 176.62.232.***
Nechtěl jsem se o víkendu nijak vyjadřovat, ale bohužel k tomuhle musím. Honza: Tak Váš názor, že vyjádření názoru je škodlivé, tak to jste tomu dal korunu. Kdo jste, že se pasujete do role, kdy určujete, která názor je dobrý, který už nic moc a který je městu škodlivý? Kdyby si lidé neutvářeli názory na ty či jiné věci a především, kdyby je nevyjadřovali, to by to s námi bylo už opravdu hodně špatné. Rychlá glosa/Rychlá Glosa MBA/Rychaá glosa MBA - kdysi dávno mi p. Dvořák na mé reakce týkající se četné změny kabátu odpověděl, že se vždy ten autobus vydal jiným směrem, než se domníval, že by jet měl. Škoda, že mne tehdy nenapadla reakce, že by měl raději používat kolejovou dopravu, kde je přeci jen jednoznačnější trať, ale k Vám - vy také nejste zrovna dvakrát vyhraněný a Vaše slovní obraty mi nápadně připomínají jednu známou příbramskou osobnost, která také chtěla koupit I. polikliniku.
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2019-06-22 18:37:37 IP: 90.180.168.***
Rychlá glosa MBA: Zajímavé, že jste se zjevil se svým napadáním pana Dvořáka po jeho odklonu od ANO. Že by nějaký spekulant z hnutí od pana Motýla? Pan Dvořák má v PB mnoho podporovatelů, někteří se to možná akorát bojí napsat nyní veřejně, neboť doba tomu nenahrává: Vládne Bureš, vládne římská aristokracie. Skutečně nemám zapotřebí kohokoliv slepě podporovat. Ale kdyby "pašáci z ANO" za něco stáli, tak řekli už před volbami, co si myslí o panu Dvořákovi či Švendovi a né teď. To se ještě báli, co kdyby někdo řekl celou pravdu. Příběh o tom, jak se dva rody Monteků a Kapuletů v Příbrami sblížily (koblížky s oranžovou ponorkou). P.S. Dejte si koblížek, mějte rádi "motýle" a zajděte na letenský koncert, jak se ráčil vyjádřit Pan všechno vím, všechno znám, všechno umím - Andrej Motýl. druhé P.S. Hlavně už začněte dělat něco s tím projektem aquapark, když se tedka na radnici maká, až se jim od hlavy kouří. Zdraví nezávislý pozorovatel -chartista na podporu slušných lidí v politice.
Autor:Rychla glosa MBA Vloženo: 2019-06-22 17:39:53 IP: 46.135.27.***
Kdysi dávno skládaly se hymny (od slova hymnus, nikoli hymen) na oslavu bohů. Je zajímavé pozorovati tento jev i u nás, v tom našem městečku pod Brdami. Je dobré se nechat poučit o tom, že ten, kdo na radnici nebyl, vše podstatné udělal. A tak si říkám, zda krom sebeopěvovaného ještě někdo jiný také snad se nějak nepřičinill. Nechci svým dotazem nikoho od ničeho odradit, je vzrušující pozorovat, jak každým novým článečkem ego pana "Já to říkal" roste a roste a členové (nebo alespoň jeden člen/ka) jeho fanklubu propracovávají se k soudnosti 15ti leté fanynky zírající na svůj idol na podiu.
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2019-06-22 12:19:30 IP: 90.180.168.***
Rychlá glosa: Ó pane/paní neomylný/neomylná, který vše ví. Víte co vidím když zavřu oči já? Vidím předvolební město veliké a nad ním se rodící koalici ANO a ČSSD, jehož sláva hvězd se určitě nebude dotýkat. Vaše pojetí Libušina proroctví působí tragikomicky. Když plány nevyšly, vidím jak na radnici nastupují lidé, které nikdo nezná, nic moc se neví o jejich práci. Kdo znal nějakého pana Buršíka? A kdo něco ještě svede dělati? Pan Buršík mě např. na posledním ZM o kvalitách nepřesvědčil. P.S.: Kdyby pan Dvořák nepostavil ekonomiku města na nohy, těžko by se někteří političtí prospěcháři, kteří využili síly nejmenovaného hnutí ke vstupu do ZM, teďka mohli chlubit cizí prací a na ZM jako vláda jedné strany hlasovali a radši nemluvili, aby se náhodou neukázaly jejich "nekvality" a jejich nízký intelekt.
Autor:Rychlá glosa Vloženo: 2019-06-21 19:06:49 IP: 46.135.27.***
Ó pane neomylný, předvídavý a vševědoucí, vím, že Vás nikdy nebudu moci obdivovat tak, jak Vy sám sebe obdivujete, ale přesto.., božíčku jak Vy se po větru stáčet dokážete.. Když zavřu oči, vidím město veliké a nad ním svatou trojici: Podomní prodadavač vysavačů, Velký politik Venca a k tomu další Venca, jenž vyrábět zlaté cihličky z akumulátorového olova jak na běžícím pásu svede. To bude podnik, to naše městečko na dlani...A kdo ví, snad se i někdo takový najde, kdo ještě něco i dělati svede, neb jenom pantem mlíti, manifestace obcházeti a sebe nad ostatní vynášeti, přec jen možná stačiti nebude. Rychlá Glosa MBA.
Autor:Honza Vloženo: 2019-06-21 15:58:08 IP: 95.105.59.***
Pane Dvořáku, tahle debata přestává mít smysl. Je snad samozřejmé, že ani koalice není dokonalá, co je to za otázku? Jde o to, kdo se opravdu snaží něco udělat pro město a za kým jsou vidět konkrétní výsledky, ne jen škodolibost za každou cenu a politické prospěchářství. Snad nikdo nepopírá, že jste rozpočet města vytáhl z bídy a dal ho do pořádku. Tahle velká zásluha vám po právu a po zásluze patří. Ale oč tu teď vlastně jde? Podle mně styl vašich Postřehů začíná městu více škodit než pomáhat, jde do osobní roviny, vyvolává nesouhlas, domnívám se že oprávněný, sváry a zastává se zastupitelů, kteří si to evidentně nezaslouží. A to už je špatně.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-21 13:18:59 IP: 37.188.242.***
Honza: Neberu Vám Váš názor. Nicméně jsem se ptal, zda dle Vašeho názoru jedná koalice jen dobře, vše jen na pochvalu. A k panu Královi: já neříkám, že se ve své podstatě změnil. Jen říkám, že vystupuje slušněji než dříve. A nezapomeňte na moji otázku.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-06-21 12:42:33 IP: 194.213.41.***
Václav Dvořák: Tak koukám, že jste se stal novým "Příbramským terčem". Souhlasím s tím (jak píšete jinde), že naše názory jsou někde jinde, ale asi si budete muset ZVYKNOUT i Vy, že teď si Vás vždy vezmou diskutéři do parády a nenechají na Vás nit suchou. Sice naprosto bez jakýchkoliv věcných a konkrétních argumentů, ale přesto. Je pravda, že jste se vůči mě k podobným praktikám také někdy uchýlil, avšak "chlapsky" musím uznat, že od Vás toto bylo v naprosto minimální míře a že i mě někdy "ruply" nervy a také jsem vyjel. Nikdy to však nebylo v té míře, že by se vytratilo meritum věci, což u ostatních? Tam o nějaké konkrétní podstatě věci nelze ani uvažovat. Všem přeji krásný víkend popř. dovolené.
Autor:Honza Vloženo: 2019-06-21 12:22:26 IP: 95.105.59.***
Pane Dvořáku, pokud vám nestačí, co tady napsala Hanka o porovnání vašich postojů z vašich minulých a současných Postřehů, tak budu konkrétnější. Pan Král se nezměnil. On se nikdy netajil tím, že se chce stát příbramským starostou. Na to má ovšem právo, ale háček je v tom, že k tomuto cíli zvolil nečestné a neopodstatněné výpady proti vedení města. Nic opravdu realizovatelného, konstruktivního, apolitického v jeho vystoupeních nevidím. Pan Král se nezměnil, jen vy jste bohužel změnil ten svůj metr. Pořád dokola opakujete tys své argumenty o vaší nestrannosti a objektivitě. Podle mě se vám už někam vytratily.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-21 11:49:58 IP: 37.188.242.***
Honza: V čem mám jiný metr na koalici a opozici? Myslíte, že koalice jedná jenom dobře? Konkrétně prosím.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-06-21 11:47:44 IP: 37.188.242.***
Hanka S: Můžete v mých příspěvcích číst kritiku či pochvalu na obě strany, snažím se být objektivní, jsem nezávislý. Fakt je jedna věc: vystupování pana Krále v minulém a současném ZM hodnotím rozdílně. V tom minulém zapadl do silné party s pány Řihákem, Šedivým, Karešem...a nejednali s námi v rukavičkách. Nyní jakoby zmoudřel, vystupuje jinak. To neznamená, že to je moje krevní skupina, že se všemi jeho výroky souhlasím! V principu mi ale vadí, když je jakýkoliv zastupitel, zejména ten slabší opoziční, kárán za slušně prováděný výkon své funkce. Já se neobracím proti vedení radnice, to se jen někdo snaží vytvářet takový obraz! Také ale nejsem zaslepeným příznivcem (nikoho). Ani dříve jsem nesouhlasil se vším - vždyť i proto jsem již nekandidoval. Pro Vás bych byl objektivní, kdybych vedení jen chválil?
Autor:Honza Vloženo: 2019-06-21 11:45:09 IP: 95.105.59.***
Hanka S.: Ano, je to přesně tak, dřív z toho pan Král dělal bramboračku, dneska mu pan Dvořák zničeho nic věnuje dva oslavné odstavce. On se pan Král změnil a už jen se tak slušně ptá. Pane Dvořáku, když pořád zdůrazňujete ten svůj stejný metr na všechny, kam jste nám to odešel...
Autor:Hanka S. Vloženo: 2019-06-21 11:24:26 IP: 180.958.120.***
Tak jsem jsem se pane Dvořáku vrátila k několika vašim Postřehům z minulého volebního období, pod kterými jste se podepisoval ještě jako "zastupitel za ANO". To jste se dost často vyjadřoval proti p. Královi. Např. že z toho dělá bramboračku, že si protiřečí, že by měl věci nejprve konzultovat a podobně. Teď už se za ANO nepodepisujete, je vidět, že v jejich týmu už nejste. A taky je znát, že se začínáte stále více obracet proti současnému vedení radnice. Musím přiznat, že o vaší vaší nestrannosti, objektivitě a nadhledu už opravdu vážně pochybuju.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka