www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V příbramských Kovohutích byl slavnostně zakončen projekt Comenius-Regio

2014-06-26 10:53:31 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V nejstarším, dnes rekonstruovaném, objektu Kovohutí Příbram, kde je se nachází muzeum a velká učebna, byl včera slavnostně zakončen projekt Comenius-Regio. Jedná se o program celoživotního učení, který finančně podporuje bilaterální mezinárodní spolupráci na úrovni obcí a regionů. Umožňuje úřadům s působností ve školním vzdělání, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na jednom nebo více tématech společného zájmu.

Foto

V příbramských Kovohutích byl slavnostně zakončen projekt Comenius-Regio.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Cílem partnerství je zlepšení vzdělávacích možností v oblasti školního vzdělávání. Cílem projektu je také zmapování regionálního trhu práce s ohledem na profesní uplatnění absolventů různých střeních škol a také analýza historického vývoje nezaměstnanosti na Příbramsku.

Protože jde o zahraniční partnerskou spolupráci, projektu se účastní také Německo, konkrétně Idar-Oberstain, kam také skupiny studentů včetně pedagogického dozoru několikrát vycestovali. Naopak Příbram hostila kolegy z Německa.

Za českou stranu se projektu zúčastnila Obchodní akademie, VOŠ Příbram, ZŠ 28. října a Okresní hospodářská komora Příbram. Přítomni byli také příbramský starosta Pavel Pikrt a radní Juraj Molnár, který celou akci uvedl. Každý z účastníků v krátké přednášce posluchačům nastínil podrobnosti, týkající se jeho zapojení do projektu.

Za příbramské Kovohutě promluvil také generální ředitel Jiří Dostál, který mimo jiné stručně shrnul historii podniku.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka