www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V Příbrami byl otevřen nový parkovací dům

2024-06-08 04:59:49 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V pátek 7. června 2024 byl v Příbrami slavnostně otevřen zbrusu nový parkovací dům. Jeho kapacita je 176 parkovacích míst a 99 stání pro kola. Nachází se v blízkosti autobusového i vlakového nádraží, nedaleko je také zastávka dalších autobusových spojů, zejména směrem na Prahu.

Foto

Příbram, zbrusu nový parkovací dům u autobusového nádraží.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Slavnostního, předem avizovaného zahájení provozu, se účastnilo vedení města, zaměstnanci radnice, příbramských technických služeb, ceremoniálu rovněž příhlíželi někteří poslanci Poslanecké sněmovny ČR.

Podrobná prohlídka parkovacího domu končila na ploché střeše, ze které je mimochodem pěkný výhled na Svatou Horu a část Brd. Jen to zábradlí na okrajích horní plošiny se mi zdálo poněkud nízké. Všiml jsem si, že některá stání v nižších patrech byla již rezervována. Turisté patrně ocení možnost využít zdejšího stání pro kola, v budově rovněž funguje osobní výtah.

Nemám příliš zkušeností s parkováním v parkovacích domech, ale nájezdy do jednotlivých pater se mi zdály dostatečně široké a rozloha jednotlivých stání přehledná a pohodlná i pro větší osobní vozy. Co se týče cen, můžete se podívat na jednu z fotografií pod článkem a posoudit sami.

Řadu let kritizuji typický a velmi nepěkný příbramský zvyk - na většině významných akcí, jakou například nesporně je otevření nového parkovacího domu, opozice, ale také část pozice, jakoby neexistovala. Na slavnostním zahájení jsem například neviděl ani jediného opozičního zastupitele.

Ptám se tedy, proč někteří příbramští zastupitelé vůbec dělají politiku, když nejsou schopni účastnit se veřejného života města. Ať už jsou z jakékoli části politického spektra, zastávají ten či onen názor, jsou v tom či onom věcném či ideologickém sporu a to sebevětším, právě zde mají ukázat společenský, politický a především osobnostní nadhled. Pokud jsou toho ovšem vůbec schopni.

Z Příbrami se znovu začíná vytrácet gentlemanství, rytířství, slušné a věcné chování, asertivní schopnost komunikovat, humor - a to rozhodně není a nikdy nebude dobré znamení.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka