www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V Dobříši byla dnes zahájena rekonstrukce hlavního dopravního průtahu města

2020-09-30 09:12:58 | Ing. Denisa Havlíčková ©

Dnes ráno byla zahájena rekonstrukce hlavního průtahu městem Dobříš. Ulice Pražská projde opravou za více jak 55 mil. Kč, a to ve dvou etapách.

Foto

(Zdroj foto: Ing. Denisa Havlíčková)

Vozovka, jejímž správcem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, byla již několik let v katastrofálním stavu a na její opravu čekali, nejen obyvatelé města, velmi dlouho. Práce na rekonstrukci však přináší pro město značná dopravní omezení. Hlavně ze strany řidičů a občanů města je tak třeba trpělivost a tolerance.

Plán rekonstrukce Pražské ulice v Dobříši

Celá rekonstrukce Pražské ulice je rozdělena na dvě etapy. První etapa, která byla zahájena dnes, se týká části ulice od zatáčky u zámku po světelnou křižovatku v centru města. Opravy v rámci druhé etapy se pak budou týkat úseku od světelné křižovatky směrem na Příbram až po křižovatku u evangelického kostela.

K jednotlivým etapám rekonstrukce upřesnil informace starosta města Pavel Svoboda: „První etapa rekonstrukce by měla být dokončena do Vánoc, ale protože asfaltérské práce nelze provádět v nepříznivých klimatických podmínkách, je možné, že se vše vzhledem k počasí nestihne podle plánu. Musíme počítat i s tím, že se nám vše může protáhnout například až do března příštího roku. Druhá etapa by měla začít na jaře a doufáme, že během léta budeme mít kompletně hotovo.“

Uzavírka hlavní ulice v centru města způsobuje komplikace

Dnes brzy ráno začali pracovníci firmy ROBSTAV, která provádí celou rekonstrukci, uzavírat postupně část ulice Pražská v obou směrech a vyznačovat naplánovanou objízdnou trasu.

Uzavírka hlavní ulice v Dobříši přinesla hned první den nemalé komplikace hlavně v dopravě. Přesto, že se vedení města snažilo předem komunikovat s veřejností a upozornit na dopravní omezení všemi dostupnými prostředky, očekávané problémy se objevily. Největší komplikace jsou pochopitelně v centru města a na světelné křižovatce, doprava zatížila některé místní komunikace, například ulici Lidickou nebo ulici Za Poštou.

Dopravu dnes řídili strážníci MP Dobříš a na kritických místech budou také zítra ráno, v době největší dopravní špičky. Nicméně vedení města doufá, že si lidé na uzavírku brzy zvyknou a budou využívat správnou objízdnou trasu, tak aby neohrožovali chodce a hlavně děti v blízkosti škol a sportovních zařízení.

Správná objízdná trasa (viz obrázek níže) vede ve směru od Prahy z křižovatky na Prachandě, ulicí Za Pivovarem, přes hráz rybníka Papež, směrem na kruhový objezd a do centra. Toto je hlavní objízdná trasa, která je vyznačena a vede mimo školy.

„V tuto chvíli je opravdu nejdůležitější trpělivost a tolerance nás všech,“ říká k uzavírkám místostarosta Tomáš Vokurka a prosí občany i řidiče o dodržování dopravních omezení: „Naučme se objížďky a prosím, do centra města se vydávejme, pokud to možnosti a okolnosti dovolí, ve velké míře pěšky nebo na kole. Neumíme Pražskou ulici opravit, bez toho aniž bychom ji uzavřeli.“

Vzhledem k náročné technologické opravě nebylo možné ponechat ulici ani částečně průjezdnou a řídit zde dopravu například semaforem. V plánu je totiž sundat celé podloží, čímž vznikne až 1,5 m hluboká jáma, do které se bude skládat nové podloží a následně pokládat zcela nový asfaltový povrch. Hlavní ulice v Dobříši by pak měla vydržet v dobrém stavu řadu let.

Za Středočeský kraj se dnešního zahájení rekonstrukce účastnil Jan Fidler: „Za Středočeský kraj jakožto investora mohu říci, že když vidíme, jak moc se město Dobříš této stavbě věnuje a s jakou vůlí projekt připravovalo, tak máme všichni dobrý pocit, že vše zdárně dopadne. Věřím, že bez větších komplikací po dokončení této etapy v příštím roce navážeme rovnou na etapu druhou. Jedná se o technicky náročnou stavbu, ale za součinnosti všech stran budeme snad všichni nakonec spokojeni.“

Ing. Denisa Havlíčková,
redaktorka města


Ing. Denisa Havlíčková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka