www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

U Chraštic se střetla motorka s traktorem

2021-07-23 08:03:07 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Na silnici I/4 v katastru obce Chraštice došlo dne 21. července odpoledne ke střetu motocyklu a traktoru. Osmatřicetiletý motocyklista začal předjíždět před sebou jedoucí traktor s přívěsem, který však odbočoval vlevo na přilehlé pole. Narazil poté do levého předního kola pracovního stroje.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Zraněný motorkář byl následně letecky transportován do nemocnice. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 130 tisíc korun.

Motocyklista by měl mít při předjíždění připravený záložní plán, tzv. „únikový prostor“, prostě vědět, kudy jet, kdyby auto před ním náhle vybočilo, zahnulo, začalo prudce brzdit nebo vyjelo nějaké vozidlo z vedlejší ulice.

K tomu je potřeba zvládnou správnou techniku pohledu. Oči a jejich používání je klíčové pro rychlou a bezpečnou jízdu na motorce. Motorkář by se měl dívat co nejvíce dopředu, ne pár metrů přes sebe. Může pak mnohem lépe reagovat na vzniklý problém. Platí zde základní poučka – jedu tam, kam se dívám.

Navíc je třeba dávat pozor, když automobil před vámi zpomaluje, může se chystat odbočit. Nikdy by motocyklista neměl předjíždět před horizontem, nebo když vůz před ním má možnost odbočit vlevo. Nikdy není špatně si předjetí rozmyslet a počkat na vhodnější dobu.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka