www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Starosta Pavel Pikrt: Nejsem žádná loutka ani Kašpárek, svoji úlohu jsem zvládl

2014-10-02 07:32:07 | Pavlína Svobodová ©

V dalším z předvolebních rozhovorů Vám přinášíme otevřené povídání s příbramským starostou Ing. Pavlem Pikrtem. Kdo sleduje zpravodajství serveru pribramsko.eu delší dobu, ví, že jsme vedení města i starostu samotného často kritizovali. Přečtěte si tedy velký rozhovor o tom, jak tuto kritiku snášel, jaké byly začátky jeho působení ve funkci starosty, zda starostou chce být i nadále, jak se dívá na otázku rozvoje turistiky v Brdech a jaké vztahy momentálně panují mezi jím a Josefem Řihákem.

Foto

Starosta Pavel Pikrt: Nejsem žádná loutka ani Kašpárek, svoji úlohu jsem zvládl.
Foto Pavlína Svobodová ©

Prozradil jste mi, že s Vámi nedávno dělal rozhovor pan Bartoníček z Mladé fronty Dnes.
Ano, položil mi spoustu otázek. Některé byly více příjemné a některé byly méně příjemné.

Já tedy začnu touto otázkou: jak to teď vypadá mezi Vámi a panem Řihákem? Je to otázka více příjemná nebo méně příjemná?
*chvilka zamyšlení* Teď bych měl říci, jaká je skutečnost a jaké mám pocity. Své pocity nesdělím, to by nebylo dobré. Ale to, že organizace schválila moji pozici na kandidátce pořadím 3, beru jako fakt. Nemohu říci, že bych tím byl potěšen, protože o této pozici se mnou nikdo nejednal, ale nebudu se za každou cenu handrkovat o jedno místo. To, že zaujal jedničku Josef Řihák, beru tak, že ji zaujal jako senátor, jako bývalý starosta, on nám ty hlasy může přinést. *opět chvilka zamyšlení* A on je přinese.

Ptám se proto, že pan Řihák prohlašoval, že starostou nechce být … A pak se na kandidátce objeví jako číslo 1.
Dokonce několikrát, při různých příležitostech, i do médií řekl, že nechce být starostou. Takže to beru tak, jak to říká a pevně věřím tomu, že starostou Příbrami být nechce.

A vy starostou být chcete?
Odpovídám jednoznačně: ano, já chci být starostou. Lépe řečeno – budu se o tento post starosty ucházet. Domnívám se totiž, že jsem, jako osoba, voliče nezklamal a netáhne se za mnou ani žádná zásadní kauza.

A co trestní oznámení na prodej pozemků na Evropské?
Přiznávám, že se na to nepamatuji. Není to tím, že bych se k tomu nechtěl vyjádřit, ale opravdu si to nepamatuji. A pokud jsem to odhlasoval, jako že ano, tam (na jednání zastupitelstva, pozn. red.) pro nás, jako pro zastupitele, tato záležitost musela být z předložených materiálů jasná.

Jak hodnotíte předvolební kampaň a volby vůbec? Jak to podle Vás dopadne a co povolební vyjednávání?
Věřím, že sociální demokracie uspěje. Jinou odpověď ani nemůžete čekat. A co se týče povolebního vyjednávání – samozřejmě bude záležet na tom, kdo bude vyjednávat. Myslím si, že volby letos budou zajímavější. Do letošních voleb se přihlásilo několik nových sdružení, ale dle mého názoru předvolební kampaň nijak zvlášť nevybočuje z kolejí voleb minulých. I když musím říci, že vyčnívají minimálně dvě uskupení. Hnutí ANO, které má výraznou kandidátku s výrazným lídrem a dále se masivní kampaní presentuje Šance pro Příbram. Jejich kampaň je však dle mého soudu velmi negativistická. A jejich řešení, která nabízí, jsou populistická.

A co heslo pana dr. Řiháka: „Boj s nezaměstnaností je moje priorita“. To není populistické?
Já myslím, že ten, kdo řekne veřejně, že vyřeší nezaměstnanost, tak si nevidí do úst. Teď nemířím na dr. Řiháka, to vůbec ne. Mluvím hodně obecně. Každý, kdo se kolem této tématiky jenom mihne, ví, že to přímé řešení nemá.

Co říkáte na to, jak Hnutí ANO Příbram rozvířilo také v souvislosti s otázkou nezaměstnanosti vzrušené diskuse návrhem na rozvoj turistiky v Brdech včetně sportovního areálu na Třemošné? Jaký je Váš pohled na takové záměry?
Neměl jsem dost času sledovat všechno, s čím v předvolební době přichází Hnutí ANO. To, o čem se zmiňujete, jsem však zaregistroval. Nechci se uchylovat k lacinému odmítání politického soupeře a tak na tuto otázku odpovím trochu podrobněji.

Myslím, že je všeobecně znám postoj příbramské ČSSD k otázce rušení vojenského újezdu v Brdech. Ten se nemění a jako člen této strany jej respektuji. Vnímám však také, že v polovině října bude pokračovat v Poslanecké sněmovně projednávání návrhu zákona, kterým by měl být újezd zrušen, a nelze vyloučit, že bude přijat. V takovém případě se rozsáhlé a jistě i atraktivní území nynějšího vojenského újezdu postupně otevře veřejnosti, turistům. A nepochybuji o tom, že o jeho návštěvu bude velký zájem. Neznám osobně ten prostor nijak dobře, vždy jsem respektoval, že vstup do něj je zakázán. Je ale jasné, že příroda v Brdech si zaslouží ochranu a proto jsem velmi rád, že v případě, pokud bude vojenský újezd zrušen, bude v Brdech vyhlášena CHKO. Ta by měla zajistit jak ochranu té přírody, tak i péči o ni.

Mnoho lidí, včetně pana Řiháka, se obává, že budou Brdy „rozprodány a vydrancovány“…
Všiml jsem si, že jsou připraveny i účinné právní prostředky k tomu, aby byl zachován jedinečný krajinný ráz toho území, včetně jeho nezastavitelnosti. A znovu opakuji, pokud bude opravdu vojenský újezd zrušen, Brdy se v každém případě turistům ještě více otevřou. A proto by pro obyvatele Příbrami v takovém případě bylo výhodné, kdyby sídlo Správy CHKO Brdy bylo umístěno právě do našeho města. V celé řadě materiálů je Příbram označována za bránu do Brd, a pokud by se ta brána měla otevřít, bylo by jen dobře, kdyby její správce sídlil tady a ne někde jinde. Jak jsem vyrozuměl, administrativa CHKO není žádným velikým úřadem, čítá něco kolem 15 osob a například v budově bývalého ředitelství Rudných dolů, kde sídlí i Městská policie, by se pro ni určitě vhodné místo našlo.

Takže rozvoji turistiky jste v tomto směru nakloněn?
Dovedu si představit, že také Příbram by mohla na rozvoji tzv. měkké turistiky v Brdech získat, podobně, jako je tomu třeba v případě Jablonce nad Nisou, Šumperku, Žďáru nad Sázavou, Vrchlabí, Klatov, Liberce nebo Prachatic. Věřím i tomu, že by rozvoj cestovního ruchu přinesl i do Příbrami a obcí okolo Brd nové pracovní příležitosti a samotným obyvatelům našeho města by i zlepšil možnosti jejich rekreace, sportovního vyžití a nejrůznějších volnočasových aktivit. Při uvážlivém přístupu, kdy bychom se poučili a vyvarovali se chyb, k nimž v té souvislosti došlo jinde, by mohlo být něco takového určitě přínosem. Nedokážu ale nyní odhadnout, jak velký efekt by to přineslo.

Třeba o vybudování rozhledny na Třemošné se již hovoří dlouho. Vy byste například tento nápad podpořil?
Hřeben Třemošné je také jednou z dominant Příbrami a nepochybuji o tom, že by bylo velkým přínosem na jejím vrcholu zbudovat rozhlednu. Takový záměr bych podporoval, ale je třeba si uvědomit, že by jej nebylo možno uskutečnit bez souhlasu obcí, kterých by se to týkalo především. Hlavně Obecnice, ale také Podlesí nebo Bohutína. Jen ve spolupráci s nimi by bylo možné o něčem takovém vážně uvažovat. Pokud projde navrhovaný zákon o zrušení vojenského újezdu i třetím čtením, myslím, že by bylo dobré, aby se Příbram sešla s obcemi v okolí a začala s nimi vážně diskutovat o tom, jak se zpřístupnění vojenského újezdu odrazí na jejich životě a jak tento fakt případně i vhodně využít. Samotný vrchol Třemošné leží již mimo katastr našeho města – a na tom by asi nic nezměnilo ani případné zrušení vojenského újezdu. Třemošná a její okolí je už nyní v režimu částečného zpřístupnění. Je hojně navštěvována a dovedu si představit, že by mnoho jejích návštěvníků přivítalo v této lokalitě udržované cyklostezky, ale i běžkařské tratě a některá další zařízení, jako třeba lanová centra nebo cestu v korunách stromů. Viděl jsem takové zařízení na Lipně a udělalo na mne velmi dobrý dojem.

Pavel Pikrt připomíná dva roky starý článek v novinách Příbramsko PLUS. Foto Pavlína Svobodová.


Musím se přiznat, že zase na mě dělá dojem Vaše výřečnost a komunikativnost. A byla jsem překvapena již brzy poté, co jste se stal starostou, protože jste zavedl, oproti svému předchůdci, panu Řihákovi, úplně jinou formu komunikace ve směru radnice-novinář. Obnovil jste tiskové konference, začal jste zvát všechny novináře, začal jste poměrně „statečně“ odpovídat na všechny dotazy.
Ano, komunikace, otevřenost a hlavně diskuse je důležitá. Hlavně v těch sporných záležitostech. Musím ale také říci, že i novináři se chovali seriózně. Nebál jsem se odpovídat i na ty nepříjemné otázky. A když už jsme u těch nepříjemných věcí, trochu jsem se na Vás připravil. *Pavel Pikrt vytahuje noviny Příbramsko PLUS z prosince roku 2012*

Napsala jsem o Vás, že jste loutkou v rukách pana Řiháka.
Znovu jsem si to pročítal a řekl jsem si, že je třeba to znovu připomenout. Hlavně to, jak se některé věci mění, jak se situace otáčí, jak to všechno vypadá s odstupem času trochu jinak. Já rozhodně žádnou loutkou v ničích rukách nejsem.

Tenkrát jsem se do Vás opravdu ostře pustila. Napsala jsem, že se zdá, že Vaší nejvyšší kvalifikací k získání starostenského postu je zřejmě neschopnost a neúspěšnost v rámci vedoucích funkcí. To bylo tvrdé… Na druhou stranu se ale nemůžete divit, dvakrát jste byl odvolán z vedoucích funkcí a na jednáních zastupitelstev jste se také moc neprojevoval…
Já se na Vás nezlobím, nemám s tím článkem problém, chtěl jsem jen, abychom si to připomněli. I v Příbramském deníku o mně vyšlo, že: byl zvolen tichý, nevýrazný a málomluvný Pavel Pikrt. Což mě zdravě nadzvedlo, protože to já nejsem. Dokážu jednat, dokážu diskutovat. Jsem otevřený ke všem.

V novinách Příbramsko PLUS jsem tehdy také napsala: „Nechme se překvapit politikou nově zvoleného starosty Pavla Pikrta“…
Občas slýchávám, že politika je svinstvo. Já říkám, že ne, že to lidi dělají politiku. A jsem zastáncem toho, že i politika se dá dělat slušně. Z toho vycházím.

Děkuji za rozhovor.


Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Karel Vild Vloženo: 2014-10-04 00:33:44 IP: 109.72.12.***
Hrušky, jabka , švestky a copak jsme to dali ještě dohromady ? Trochu se nám to vymyká co diskutéři ? Že je ČSSD v posledním tažení , to už víme všichni , ODS asi také , protože ani vidu ani slechu .KSČM má své jisté než nám vymřou a padla tady zmínka o našem budoucím Králi co má divnou minulost a trošku přestal zvládat svoji kampaň . Copak nám z této rovnice asi vyjde . No přece to , že bychom si měli vybrat z toho zbytku . Tak se nebojte a dejte možnost těm ostatním slušnejm lidem . Tak se nad tím ještě jednou zamyslete a pořádně zavolte. Dobrou noc :))
Autor:důchodce. Vloženo: 2014-10-03 17:12:09 IP: 176.98.110.***
Jak se říká Vašnosto je to hnus jako odložení PČR kauzy I.polikliniky.pro p.Nikdy Klan boubelatý supr.To se Vám povedlo.Palec nahooru.
Autor:Klemšová Vloženo: 2014-10-03 16:59:28 IP: 46.13.166.***
Nikdy: Tak jsem se tak něják pobavila. Vy přibramacííí jste fakt vtipní.
Autor:Naivní volič Vloženo: 2014-10-03 12:05:59 IP: 109.72.12.***
Iris: Pro zajímavost ještě doplním, že v placené dozorčí radě sedí i vaše paní Dzamková (ČSSD). Předsedou představenstva je místostarosta Šedivý (ODS) a členkou představenstva Jiřina Humlová KSČM).
Autor:Naivní volič Vloženo: 2014-10-03 11:56:13 IP: 109.72.12.***
Iris: Pan Beneš je jenom členem dozorčí rady nemocnice v Příbrami od roku 2008 a protože jsou to funkce placené, tak byl ještě navíc souběžně pět let i členem dozorčí rady nemocnice v Benešově a v letech 2008 - 2012 i placeným uvolněným radním Krajského úřadu Středočeského kraje. Je to tentýž pan Beneš, který v době svého místostarostování na příbramské radnici v letech 2006 - 2010 ještě stihl ráno pracovat ve své soukromé ordinaci (jak nabízel na svých webových stránkách), potom teprve po deváté přiběhl na radnici, aby už před polednem odešel na delší oběd, atd., atd. Máte pravdu, že nejednal ostudně, on totiž nedělal skoro nic. A mimochodem za to, že byli souběžně placenými uvolněnými krajskými radními a zároveň působili v placených dozorčích radách nemocnic (což je i případ pana Beneše) byli odsouzeni krajští zastupitelé v Liberci.
Autor:Martin Vyskočil Vloženo: 2014-10-03 11:50:14 IP: 146.102.122.***
Pan Dvořák: Ty informace šíří po městě mimo jiné někteří lidé z první poloviny Vaší kandidátky. Ale nechme to klidně v rovině „cvrlikání vrabců na střeše“. Zřejmé je to i z aktuálního chování starosty Pikrta ve volební kampani, z rozštěpenosti příbramské ČSSD na tři proudy (1. Řihák, 2. Pikrt – to je spíše satelit, 3. Molnár) a pak i z obsahu rozhovoru, ke kterému tu nyní diskutujeme.
Autor:Nikdy! Vloženo: 2014-10-03 09:32:48 IP: 109.72.5.***
Jano, nebojte, my to pro vás vylobingujeme :-))) A taky koupíme ještě jeden, ne dva(!) vláčky a budou vozit naše vobyčejné vobčani celý den zdarma kolem čínské gule. A příbramácííí si každý den na radnici nafasují oranžovou růži, mávátko a propisku, kterou dodá pana Řiháka sestra. A to nám poradí Ing. Kareš, kterému za to dáme čtvrt milionu!
Autor:jana Vloženo: 2014-10-03 09:28:11 IP: 89.103.31.***
je směšné jak tento server lobinguje za Pikrta...
Autor:jana Vloženo: 2014-10-03 09:26:52 IP: 89.103.31.***
at už je po volbách a snad i zde bude duchaplnější zábava, žejo Nikdy....
Autor:Nikdy! Vloženo: 2014-10-03 09:15:31 IP: 109.72.5.***
Žejo, Jano? Tady vobyčejní vobčani a "příbramácí" sme úplně pobouření a je nám všem na zvracení z lidí, co vočerňujou tak ňák ty naše kandidáti: Sami nic nedokázali, sou to neúspěšní kandidáti a my sme hrdí, že Příbram je naše město a je nám tady tak ňák hezky.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2014-10-03 08:51:42 IP: 94.125.216.***
Jindřich: ČSSD se rozvrací sama (stejně, jako se dříve rozvátila ODS). Kdo s čím zachází, tím také schází...znáte to? Mám odpor k neslušnostem. Můžete mi konkrétně ukázat, co jsem udělal ve stylu "neštítí se ničeho"? Již 20 let se snažím v Příbrami bojovat proti hnusotám, ať jsou od kohokoliv.
Autor:jana Vloženo: 2014-10-03 08:51:12 IP: 89.103.31.***
pane vyskočil z vaších důvěryhodných informací je mi na zvracení....umíte jen psát snůšku lží....Jen abyste očernil lidi a sám byl za hvězdu..
Autor:Nikdy! Vloženo: 2014-10-03 08:42:47 IP: 109.72.5.***
ČSSD Příbram si rozvracet nenecháme! Plány imperialistů zhatí Řihákův klan boubelatý!!!
Autor:Jindřich Vloženo: 2014-10-03 08:32:54 IP: 109.72.13.***
Zde je ukázka trapné a zároveň podlé snahy o rovraceni ČSSD, to že je Pikrt schopný všeho je druhá věc. Občané alespoň vidí kam duo Vařeka Dvořák umí zajít a neštítí se ničeho. Vůbec jim nevadí, že jde o neschopného člověka, který například jako ředitel SZM zapomněl před sezónou napustit venkovní bazén. Tak takové vedení města opravdu NE.
Autor:iris Vloženo: 2014-10-03 07:40:52 IP: 90.180.64.***
dobrý den, nevím o paní Dzamkové, panu Benešovi,panu Cibulkovi a Vandasovi, že by jednali ostudně,jestli můžete pane Danieli, prosím podejte info, díky
Autor:K-pax Vloženo: 2014-10-03 00:16:11 IP: 37.48.37.***
zob mám připravený akorát bych od pana Martina Vyskočila potřeboval vědět, kde v Pb si to ti vrabci cvrlikají? Taky by mě zajímala ta pohádka o Molnárovi v Bruselu, snad se tam neocitl v nějakém pr....švihu?! Úsměv mi vrací jak i sem přibíhají oranžové krysy a zvrací tu nad neposlušným kolegou. Úsměv mi nejvíc vrací pohádka o tom "Jak pan král dal příbrami šanci"-lancknechtího panoše-Kareše...
Autor:Naivní volič Vloženo: 2014-10-02 23:20:13 IP: 109.72.12.***
Martin Vyskočil: Docela by mne zajímalo podle jakých "dostupných informací pan Vařeka paralelně vyjednává i s dalším křídlem rozštěpených příbramských sociálních demokratů, v jehož čele stojí ambiciózní radní Molnár". Můžete se s námi o zdroje těchto "dostupných informací" podělit, protože pro mně tedy dostupné nejsou, ale já jsem jen naivní volič.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2014-10-02 23:10:58 IP: 94.125.216.***
Martin Vyskočil: můžete nám sdělit, odkud berete "dostupné informace"? Úvahu o koalici ČSSD a ANO může vypustit jen ten, kdo chce poškodit ANO. Shoduji se s těmi, kteří nechápou, jak může pan Pikrt být na jedné kandidátce s pány Řihákem, Molnárem, Větrovským... Jejich kandidátka je i z tohoto důvodu nevěrohodná.
Autor:Daniel K. Vloženo: 2014-10-02 23:08:33 IP: 176.98.110.***
Pan Ŕihák už nemá, kam by padal. Sedí v hnoji jak zalitý do betonu. A může děkovat jen senátorské imunitě, že nesedí i někde jinde. Ambiciózní radní Molnár se třeba rozpomene na své neslavné působení v Bruselu, odkud byl odejit, aby nevznikla mezinárodní ostuda a šel předávat své vědomosti a zkušenosti na učňák do Hluboše. Ve vedení ČSSD v Příbrami se to opravdu odborníky jen hemží. Můžeme pokračovat - pan Cibulka, pan Větrovský, pan Vandas, pan Beneš, paní Dzamková a ještě nedávno nenahraditelný maturant Poulíček. Toho teď nahradil šikula novinář Vašíček. Pro pana Molnára pracuje z lásky. A další hvězdy. Docela srandovní sestava. Už jen pohled na to panoptikum vyvolá úsměv. Mají to rozhozené - jeden umí psát, druhý to umí přečíst, třetí dokáže sčítat a čtvrtý odečítat. Někdo snad i umí dělit, násobit. Jen podvádět a hrabat umějí všichni. To je ta správná sestava pro Příbram.
Autor:Jindřich Vloženo: 2014-10-02 22:43:27 IP: 109.72.13.***
Pane Pikrte, je mi na zvracení z vašich odpovědí. Jste neskutecnej had, který je ochoten zajít kamkoliv. Pokud Vás vyškrtnout z kandidátky, tak Vás snad lidé vykrouzkuji. Ja tak udělám a doporucim dalším.
Autor:Martin Vyskočil Vloženo: 2014-10-02 22:16:32 IP: 88.101.0.***
Pan Pikrt nemůže popřít, že vždy hlasoval podle instrukcí pánů Řiháka a Šedivého a že dělal slepého, hluchého a němého ke všem kauzám, které současné vedení města natropilo. To je prokazatelné bezpočtem důkazů. V tom rozhovoru je ale patrná i jedna zajímavost – jak, sice opatrně, ale přece jenom vyjadřuje sympatie hnutí ANO a panu Vařekovi. Potvrzuje tím to, co si již cvrlikají i vranci na příbramských střechách. Pikrt je už domluvený na podpoře ANO výměnou za zajímavý post, pokud ANO bude hrát roli při sestavování nového vedení města. Nicméně podle dostupných informací pan Vařeka paralelně vyjednává i s dalším křídlem rozštěpených příbramských sociálních demokratů, v jehož čele stojí ambiciózní radní Molnár. Ten taky chce být starostou. Pokud tedy padne Řihák, rýsuje se už nyní v Příbrami vládní koalice ČSSD a ANO. A to by opravdu nebylo ku prospěchu Příbramáků. P.S.: Roztomilé také je, jak se P. Pikrtovi snaží paní redaktorka Svobodová všemožně pomáhat v očištění jeho pověsti – i za cenu, že téměř popře sama sebe. Server pribramsko.eu to už začíná s tou servilností vůči ANO přehánět.
Autor:Daniel K. Vloženo: 2014-10-02 21:49:23 IP: 176.98.110.***
Pan starosta překvapil. Příjemně ty, kteří nad ČSSD už zlámali hůl, protože tady v Příbrami se chová jako zloděj a zločinecká organizace. Snad dokonce i mezi jejími členy se občas najde někdo slušný. Nepříjemně ty, kteří si mysleli, že jej budou vodit jak medvědáři v cirkuse a dělat z něj troubu. Teď se ukazuje, že troubové byli oni. A dobře jim tak. Pan starosta to asi nebude mít zrovna lehké, ale držím mu palce. Kdyby se ČSSD dokázala zbavit lidí, jako Řihák, Větrovský, Molnár, Cibulka a jim podobných, a nahradila je takovými, jako je pan Pikrt, byla by snad i volitelná.
Autor:Pavlína Vloženo: 2014-10-02 19:55:27 IP: 109.72.1.***
Aneb jak krysa (neomlouvám se...) převlečená za spolustraníka po sepsání kandidátky opouští loď. Je mi z Vás pane Pikrte na zvracení.
Autor:X-Ray Vloženo: 2014-10-02 18:26:21 IP: 5.135.152.***
Pane Pikrte, jakou konkrétní úlohu, kterou zmniňujete, že jste zvládl? Můžete být konkrétní? Bohužel kromě již v komentářích zmiňovaného stříhání pásky a servilního hlasování dle stranických pokynů, to není moc jasné. To starostování musí být ale náročná práce a hlavně TOP SECRET, že nejsou vidět moc výsledky. Žádná vize, konstruktivní řešení, odborná stanoviska, nic. Jenom konstatování, že nejste kašpárek. No, to jsme se toho dověděli.
Autor:Karel Vild Vloženo: 2014-10-02 18:13:32 IP: 109.72.12.***
Jako starosta mě pan Pikrt vůbec neuspokojil a ani neoslovil. Výrazná osobnost se chová úplně jinak. Takže další minusové body pro ČSSD a spol. Jen tak dále . Rozumný člověk má ještě několik možností a doufám , že se povede svrhnout tu sebranku podvodníků a intrikářů. Můj hlas patří Otevřené radnici. :)
Autor:klokan Vloženo: 2014-10-02 17:50:19 IP: 176.62.232.***
Už ta obhajoba v nadpisu mě rozesmála.Stačí se podívat na videa z různých investičních akcí města,jako jsou například slavnostní otevírání cyklostezek atd.Jak je možné,že první kdo na kameru hovoří je "řadový zastupitel"pan Řihák a pan starosta Pikrt se krčí někde opodál a ke slovu se dostane,až potom co se vypovídá a vychválí Řihák se Šedivým?To o tom,že není nikoho figurka moc nevypovídá.
Autor:důchodce Vloženo: 2014-10-02 17:27:58 IP: 176.98.110.***
nechápu Vás,což nevíte, kdo dosadil p.Pikrta na židli starosty??????Pane Jaroslave???
Autor:Pavel Stránský Vloženo: 2014-10-02 17:26:02 IP: 188.165.240.***
Starosta Pikrt je naprosto nevýrazná osobnost. Jakožto zaměstnanec ve vedoucích funkcí neuspěl hned na několika manažerských postech ve státní správě. Do funkce starosty byl „naistalován“ jakožto neškodný, loajální člen ČSSD, který měl být snadno ovladatelný. Bohužel se v něm Řihák trochu přepočítal, co se týče jeho „neškodnosti“ a slepé loajality. Bohužel jeho odborné ani osobní kompetence nejsou dostatečné k vykonávání starostenského postu. Protože to není jenom o stříhání pásek u nově vyasfaltovaných chodníků nebo pořádání recepcí. Zvláště v Příbrami, kterou už musí vzít do rukou odborníci a profesionálové ve svých oborech. Pro dobro všech občanů a pro ekonomický a společenský růst. Vláda hlupáků a korupčníku už musí skončit! Poslední věta se netýká přímo starosty Pikrta.
Autor:Bc. Vloženo: 2014-10-02 16:56:40 IP: 85.207.108.***
Tak kroužkujte...a zvolte si pana Pikrta. Ale loupežníky budete volit s ním?
Autor:Jaroslav Vloženo: 2014-10-02 16:10:14 IP: 82.150.178.***
Uz jen to,ze na tomto serveru vysel rozhovor s p.Pikrtem z CSSD hodne vypovida..(redakce dala jasne najevo,ze komunalni politika je predevsim o lidech). Pikrt je pribramskou politickou stalici a nejednou celil neprizni kolegu i spolustraniku. Presto neprevlekl kabat i pres nabidky z jinych stran,ktere diky jeho volitelnosti jiste dostal a to mu budiz ke cti. Politika je svinstvo a v tom pribramskem svinciku se nekolikrat umazal i Pikrt,ale me osobne presvedcil,ze netanci jak kdeko piska...mimo jinych napric kandidatkami muj hlas dostane
Autor:Petr Vloženo: 2014-10-02 12:32:27 IP: 109.72.14.***
Víte je to tak jak říkáte. Můj názor a pohled na věc. Kdybych chtěl velice rád bych zvolil pana Dvořáka z ANO jehož minulost v KSČ mi nevadí, vzhledem k jeho charakteru , ale bohužel kandiduje za Vařeku, kterého opravdu nemusím. Myslím, že lidé budou volit dle osobních sympatií.
Autor:Naivní volič Vloženo: 2014-10-02 11:59:47 IP: 109.72.12.***
Petře, je pro vás volitelnější pan Pikrt... Dobrá, je to váš názor, i když si také myslím že je nejlepším z těch nejhorších. Spíš by mně zajímalo něco jiného: To vám opravdu nevadí, že hlasoval pro prodej polikliniky, pro směnu pozemků na Evropské, že dva roky svojí nečinností udržel místo řediteli městských lesů, že za éry jeho ředitelování Sportovních zařízení města se dělaly hodně "zvláštní" zápočty s panem Starkou, který dlužil SZM velké peníze, atd., atd. Pan Pikrt bude vždy hlasovat tak, jak bude chtít ČSSD, to už víme a to se nezmění. Já naopak od vás, ten hlas panu Vařekovi dám, zatím nemám důvod mu nevěřit. Chci prostě věřit že bude líp, protože horší už to snad ani být nemůže.
Autor:Bc. Vloženo: 2014-10-02 10:11:59 IP: 85.207.108.***
Ale jo...tak je holt možná nejlepší z nejhorších...stejně se volit nedá díky svým kumpánům kolem, to je jednoznačné...
Autor:Watcher Vloženo: 2014-10-02 10:00:37 IP: 77.95.231.***
Pan starosta si může říkat a přát hodně věcí, ovšem fakta jsou: 1. Kandiduje za ČSSD. Stranu, která tady spolu s ODS stojí za vším, co se tady v Příbrami dělo. 2. Chce být starostou, ale na kandidátní listině je na třetím místě. 3. Při sestavování kandidátky s ním o jeho místě nikdo nemluvil a on vypadá překvapený? Klasický obraz rozpolcenosti vedení strany a vnitřních neshod. 4. Ve své funkci nepřinesl žádnou podstatnou pozitivní změnu pro Příbram a její obyvatele. Ano, začal vstřícněji komunikovat, ale to je snad povinnost každého veřejného zástupce, natož starosty. Článek plný všeobecných, nikomu neubližujících proklamací. Stejně tak, jaká je samotná politika ČSSD. Mnoho populistických hesel a neschopnost konkrétních, konstruktivních řešení zakrývaná odvracením pozornosti ke konkurenci a znevažování jejích programů a aktivit. Primární problém – nezaměstnanost, starosta Pikrt zahrál do autu s konstatováním, že slibovat vyřešit nezaměstnanost je populistické?! To je teda řešení problému, který trápí každého desátého Příbramáka! Pokud ČSSD neví, jak začít řešit fenomén nezaměstnanost, tak ať to přiznají. Poslední roky tomu zcela dávají za pravdu. Snad jen jedno pozitivum na závěr: Starosta Pikrt občas používá hlavu a je schopen připustit, že některé nápady konkurence nejsou vůbec špatné, i když odporují stranické linii – viz CHKO Brdy apod.
Autor:Lukáš Vloženo: 2014-10-02 09:47:56 IP: 89.102.191.***
Skromný starosta.O tom jak zaměstnal dceru na svém úřadě,jak hlasoval pro prodej polikliniky a pozemků,jak spravedlivě byl vybrán ředitel TS,se skromností sobě vlastní,raději pomlčel.Pikrt je pro Příbram,ten nejlepší starosta!!!!
Autor:Petr Vloženo: 2014-10-02 09:19:41 IP: 109.72.14.***
Pro mě příjemné zjištění. Pan Pikrt je pro mne volitelnější než třeba Vařeka.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka