www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Společnost Bobcat se připojila k dobříšskému Týdnu Země

2019-04-30 10:07:10 | Město Dobříš, Ing. Alena Harmanová ©

Zástupci Města Dobříš opět zorganizovali každoroční akci Týden Země. Díky ní mohou lidé i organizace přispívat k ochraně životního prostředí. Letos se opět zapojila i společnost Doosan Bobcat EMEA. Její zaměstnanci uklízeli zelené plochy, sázeli vzrostlé stromy a pomáhali zvyšovat povědomí o ochraně přírody mezi dětmi.

Foto

Společnost Bobcat se připojila k dobříšskému Týdnu Země.
(Foto Město Dobříš)

Společnost Doosan Bobcat EMEA, která vyrábí a vyvíjí bagry a nakladače a je největším zaměstnavatelem regionu, se každoročně účastní akce Den Země. V dubnu její zaměstnanci ve spolupráci s odborem výstavby a životního prostředí vysadili prvních deset vzrostlých ovocných stromů, zejména třešní, na loukách mezi územími Brodce a Trnová a v následujících letech plánují vysadit další.

Zaměstnanci tak výsadbou doplnili liniový prvek v krajině a zvýšili atraktivitu území nejen z pohledu estetiky a rázu krajiny, ale i místních živočichů. „Z pozitivních reakcí a hodnocení účastníků akce jsme byli mile překvapeni. Část z nich měla příležitost si vyzkoušet i výsadbu vzrostlých stromů, která není tak snadná, jak to na první pohled může vypadat. Na druhou stranu můžete na místě vidět výsledek, jak se okolní krajina ihned změnila a zaplnila,“ říká Helena Mládková, manažerka Interní Komunikace společnosti Doosan Bobcat EMEA.

Další akcí, které se firma aktivně zúčastnila, byl Den Země s podtitulem „Po nás potopa?“ Akce byla určena pro žáky mateřských a základních škol. Děti si u stánku společnosti mohly vyzkoušet své vědomosti o koloběhu vody a o tom, jak dlouho trvá, než se různé druhy odpadu rozloží v přírodě. Za své znalosti získávali různé odměny. Mimo to si mohly i vyzkoušet, jaký je pohled z kabiny bagru.

Tyto aktivity jsou v Bobcatu součástí celosvětového dne společenské odpovědnosti skupiny Doosan s názvem Doosan Day of Community Service. Při něm se zaměstnanci zapojují nejen do činností spojených s tématem ochrany životního prostředí, ale pomáhají i lidem ve složitých životních situacích, podporují záchranu či obnovu památek a účastní se i dalších aktivit. Letošní akce města Dobříš se prolnula s právě s tímto dnem.

„Děkujeme společnosti Doosan Bobcat EMEA nejen za vytvoření krásného místa na okraji Dobříše, ale i za to, že jim není lhostejná ochrana životního prostředí, podpora místních komunit a také osvěta a vzdělávání našich nejmladších občanů,“ uzavírá Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Dobříš.

(Zdroj: Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí)


Město Dobříš, Ing. Alena Harmanová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka