www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Společnost Arriva v Příbrami testuje elektrobus

2021-04-08 08:47:28 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Po tři dny se mohou cestující MHD Příbram svézt v elektrickém autobuse značky Mercedes, který v našem městě do pátku 9. dubna zkouší provozovatel MHD, tedy společnost Arriva. Cestující na vybraných linkách městské hromadné dopravy mohou vyzkoušet kompletně elektrický autobus Mercedes-Benz eCitaro.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

„Společností Arriva jsme byli osloveni, zda by bylo možné v našich podmínkách otestovat elektrické Citaro a zjistit, jaké má možnosti, dojezd kilometrů a jízdní vlastnosti. Zavedení elektrobusů by s největší pravděpodobností znamenalo markantní zvýšení nákladů na provoz MHD z důvodu nutnosti vybudování servisní a nabíjecí stanice pro celou flotilu elektrobusů,“ uvedl 1. místostarosta Martin Buršík.

S podpisem nové desetileté smlouvy se společností Arriva, která vešla v platnost v prosinci roku 2019, se obnovil také vozový park. Aktuálně MHD v Příbrami zajišťuje dvacet autobusů, z toho čtrnáct zcela nových.

„Stávající autobusový park je moderní a autobusy splňují nejpřísnější emisní normy,“ doplnil k tématu starosta Jan Konvalinka.

Elektrobus bude jezdit především v odpoledních či večerních hodinách na nejvíce frekventovaných linkách. Město Příbram na základě platné smlouvy se společností Arriva neuvažuje v nejbližších letech o změně vozového parku.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka