www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Soutěž "Má dáti - dal"

2019-05-07 09:13:46 | Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram, Ing. Václava Klimešová ©

Je tomu již 10 let, během kterých se na Integrované střední škole Příbram koná školní soutěž v účetnictví „Má dáti – dal“, kde mezi sebou soupeří žáci maturitních ročníků, a to žáci dobrovolně maturující z účetnictví. Letošní výroční ročník soutěže se uskutečnil 16. 4. 2019 a zúčastnilo se jej celkem 16 žáků ze tříd CR4 (6), HT4 (6) a PO2 (4).

Foto

Soutěž "Má dáti - dal".
(Foto Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram )

Soutěž se opět skládala ze dvou částí – z teoretické a praktické. V první části si žáci na základě testu ověřili své teoretické účetní znalosti a ve druhé části soutěže řešili souvislý účetní příklad, a to od otevření účetnictví na začátku účetního období a řešení účetních případů během účetního období až po uzavření účtů na konci účetního období a zjištění hospodářského výsledku. Žáci mohli získat maximálně 224 bodů za obě části dohromady.

Z hlediska výsledků byl letošní ročník soutěže velmi úspěšný. Žáci na prvních pozicích se téměř přiblížili k maximálně možnému počtu bodů a na prvním místě bylo dosaženo nejlepšího výsledku v celé historii konání této soutěže.

3. místo v soutěži vybojovala žákyně CR4 Evelína Soukupová se 172 body, 2. místo žákyně HT4 Sabina Jarolímková se 176 body a vítězem se stal žák nástavbového studia ze třídy PO2 Michal Přibyl s 217 body, čímž dosáhl nejlepšího výsledku za celou dobu konání této soutěžena naší škole.

Žáci byli oceněni diplomem, věcnými cenami a byla jim udělena pochvala třídního učitele.

Také ostatní žáci nezískali zanedbatelné počty bodů, a i když neobsadili přední pozice, prověřili si své znalosti a dovednosti z účetnictví a získali velmi dobrou průpravu k maturitní zkoušce.

Všem soutěžícím děkuji za jejich snahu a účast v soutěži, vítězům blahopřeji k jejich krásným výsledkům a všem přeji hodně úspěchů u maturitních zkoušek.

Ing. Václava Klimešová,
organizátor a garant soutěže

3. místo v soutěži vybojovala žákyně CR4 Evelína Soukupová (vpravo) se 172 body, 2. místo žákyně HT4 Sabina Jarolímková (vlevo) se 176 body a vítězem se stal žák nástavbového studia ze třídy PO2 Michal Přibyl (uprostřed) s 217 body.
(Foto Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram)


Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram, Ing. Václava Klimešová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka