www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Slunce na cestách

2024-06-04 07:20:34 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Dne 31. května se uskutečnila v dopoledních hodinách u základní školy v Bohutíně preventivní akce v dopravě s názvem „Slunce na cestách“. Pětadvacet dětí ze třetí třídy se podílelo na hodnocení kontrolovaných motoristů. Rozdávaly jim vlastnoručně namalovaná zamračená nebo usměvavá sluníčka.

Foto


(Foto PČR)

Cílem projektu je upozornit řidiče, že svým chováním za volantem mohou přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě. Zvýšená opatrnost je nutná především tam, kde se velmi často pohybují děti, např. u škol, školek. Upozornění směrované od školáků působí mnohem více na správné chování motoristů a dále na zamyšlení se nad svou jízdou.

U dětí by měl tento projekt vést k zaujetí správného postoje k chování na silnicích a také by měl být pro ně zajímavý, už tím, že si na krátkou chvíli mohou zahrát na policisty, mohou vyjádřit svůj názor a hodnotit dospělé.

I přes slunečné počasí dostali čtyři motoristé od dětí „mračouna“, jeden řidič měl pozitivní dechovou zkoušku, dalšímu nesvítilo přední světlo, jeden šofér u sebe neměl doklad o zdravotní způsobilosti a poslední měl na vozidle špatné pneumatiky.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka