www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Šest nehod na namrzlých vozovkách

2021-02-08 11:32:36 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Škoda ve výši téměř čtvrt milionu korun byla způsobena při šesti včerejších dopravních nehodách, které se staly na Příbramsku na zledovatělých vozovkách. Třiadvacetiletý řidič při couvání v Příbrami vyvrátil dopravní značku. Do značky narazil i 58letý motorista na kruhovém objezdu na Evropské ulici v Příbrami.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Čtyřiatřicetiletá žena havarovala na dálnici D4 u Mokrovrat do středových svodidel. V příkopu ve směru na Obecnici skončil sypač a také autobus. V Krásné Hoře dostala v zatáčce na namrzlé silnici 21letá řidička smyk a bočně narazila do protijedoucího automobilu. Ten byl poté odmrštěn na dřevěné oplocení domu. Jak se později ukázalo, jeho šofér neměl na autě zimní pneumatiky. Nikdo nebyl při nehodách naštěstí zraněn.

Zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. V případě nesplnění této povinnosti hrozí motoristům pokuta ve správním řízení ve výši 1,5 až 2,5 tisíce korun nebo příkaz na místě do dvou tisíc korun. Zimní pneumatiky mají lepší záběr na sněhu a namrzlé komunikaci, lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a díky nim se také vozidlo snadněji ovládá.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka