www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Senior jel po dálnici 14 kilometrů v protisměru - VIDEO

2019-10-25 08:27:52 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Krátce před polednem jsme dne 23. října přijali oznámení o vozidle jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu. Následně na linku 158 volalo několik dalších motoristů a informovalo o autě v protisměru. Po pěti minutách se nám ozvala řidička, že se střetla s daným automobilem. Naštěstí ona i malé dítě jsou prý v pořádku.

Foto

Místo nájezdu
(Foto PČR)

Ženě jedoucí v levém jízdním pruhu nezbývalo než najet vlevo ke středovým svodidlům, protože v pravém jízdním pruhu se v danou chvíli nacházel větší počet za sebou jedoucích vozů. Řidič při manévrování mezi auty do ní bočně narazil, přesto pokračoval dál v jízdě. Způsobil škodu, která byla později vyčíslena na 60 tisíc korun.

Po deseti minutách od oznámení se dobříšským policistům, kteří prováděli uzávěru dálnice na 32 km, podařilo vozidlo značky Renault Megane zastavit. Jak se ukázalo, řídil ho 83letý muž, který uvedl, že najel špatně na dálnici již na 46 km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška byla u motoristy negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti má platné. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka