www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Šance pro Příbram oslovuje starostu

2015-08-31 07:10:58 | Redakce a Šance pro Příbram©

Klub zastupitelů hnutí Šance pro Příbram se dne 24. srpna obrátil na starostu Příbrami Jindřicha Vařeku se žádostí o svolání mimořádného zastupitelstva, které by mělo na programu pouze projednání otázky těžby a úpravy kamene na odvalu šachty číslo 15. Dopis starostovi zveřejňujeme níže...

Foto

Odval šachty č. 15., v pozadí vlevo odval č. 6.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Vážený pane starosto,

Klub zastupitelů hnutí Šance pro Příbram sleduje se znepokojením plány na těžbu a úpravu kameniva na odvalu bývalé šachty číslo 15, která se nachází v těsné blízkosti Příbrami, zejména její části Brod. Obracejí se na nás nikoli jen občané Brodu a okolních obcí Lešetic či Konětop, ale celé Příbrami a žádají naléhavě jednak bližší informace ve věci, a dále pomoc, spočívající v tom, že tato akce nebude spuštěna, neboť se, a to zcela důvodně, obávají o podstatné zhoršení životního prostředí a životních podmínek v Příbrami.

Jedná se o velmi vážnou situaci, kdy všichni občané Příbrami narážejí na nedostatek informací, přičemž zároveň rostou obavy o to, že postup města Příbrami není dostatečně důrazný a koordinovaný. Za této situace samozřejmě bují nejrůznější fámy, což věc rozhodně neuklidňuje.

Proto Vás, vážený pane starosto, touto cestou oficiálně jako zastupitelé Města žádáme, abyste v co možná nejkratší době svolal mimořádné zasedání zastupitelstva, které by mělo na programu pouze projednání otázky těžby a úpravy kamene na odvalu šachty číslo 15. Zároveň Vás žádáme, abyste na toto zasedání zastupitelstva pozval pana Ing. Tomáše Rychtaříka, generálního ředitele státního podniku DIAMO, který je vlastníkem této haldy. Domníváme se, že by se pan Ing. Rychtařík měl na jednání zastupitelstva Města Příbram seznámit s názory jak zastupitelstva, tak příbramské veřejnosti.

Pokud by toto nebylo možné, vyzýváme Vás tímto, abyste tento bod zařadil do programu zářijového zastupitelstva Města Příbram.

V případě, že by se pan Ing. Rychtařík nemohl osobně jednání zastupitelstva zúčastnit, žádáme Vás, abyste jej osobním dopisem seznámil s jednoznačně odmítavým stanoviskem příbramské veřejnosti k tomuto projektu.

Smyslem projednání této otázky na zastupitelstvu Města Příbram by měla být nejen informace o zamýšleném projektu, ale zároveň o veškerých podniknutých krocích spojených s jeho budoucí realizací. Dále žádáme jako zastupitelé komplexní informace o všem, co ve věci již podnikla příbramská radnice a jaký bude její další postup.

Hrozba radioaktivity a jejích dopadů na život všech lidí v příbramské lokalitě nenechává a nemůže nechat v klidu nikoho. Platí to i pro možnost zamoření městské čistírny odpadních vod radioaktivitou.

Klub zastupitelů Šance pro Příbram


Redakce a Šance pro Příbram©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Plátce daní Vloženo: 2015-08-31 22:10:02 IP: 109.72.12.***
Příbramský deník už 7.8.2015 zveřejnil článek o tom, že Diamo nepodepíše smlouvu na těžbu a úpravu kameniva na odvalu bývalé šachty č. 15!! Šance opět přišla s křížkem po funuse. Kdyby jste raději nechali nové vedení v klidu pracovat a místo věčných obstrukcí se mu snažili trochu pomoct. Ono ale kritizovat je snazší, že pane Kareši.
Autor:duchodce Vloženo: 2015-08-31 17:30:26 IP: 176.98.110.***
Jak jsem již uvedl, haldy tady byly, jsou a budou do budoucna.Tak o čem je tady řeč???????
Autor:JAR Vloženo: 2015-08-31 12:10:57 IP: 194.228.13.***
Šance, zase honíte politické body, co? Jsem rád, že znáte postoj celé příbramské veřejnosti. Proč s tímto názorem neseznámíte pana Rychtaříka sami, jste přece také zástupci města? Proč tento dopis zveřejňujete až teď, když jste si mohli přečíst předešlý článek? Zase Vám ujel vlak a honíte co se dá, že? Myslím, že veřejná debata plánovaná na 16. září, je pro lidi mnohem zajímavější, než Vámi navrhované mimořádné zastupitelstvo. Jsem zvědavý, jaké názory budete mít, až informace o odvalech budete znát a že navrhnete Vaše řešení. Lidé se budou bát pořád stejně, i když informace budou znát. Bojí se hald a zároveň se bojí i jejich likvidace. Mě osobně zrovna radioaktivita z hald nechává v klidu. Nemusíte vypouštět poplašné zprávy.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka