www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Rekonstrukce ulice Jana Drdy začíná

2024-06-13 05:35:16 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Zásadní proměnou v následujících měsících projde ulice Jana Drdy. V rámci prací dojde k obnově vodohospodářského majetku, opravě povrchů komunikací i chodníků, instalaci polozapuštěných kontejnerů a navýšení počtu parkovacích míst.

Foto

Rekonstrukce ulice Jana Drdy začíná.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Jednou z velkých investičních akcí letošního roku v Příbrami je rekonstrukce ulice Jana Drdy, která bude zahájena v příštím týdnu. Do veřejné zakázky, u níž byla předpokládaná hodnota stanovena na 46 milionů korun bez DPH, se přihlásilo 11 firem. S nejnižší nabídkovou cenou 24 939 657,24 Kč bez DPH (30 176 985 Kč vč. DPH) zakázku získala společnost 1. SčV. a. s.

„Zakázku se nám podařilo vysoutěžit výrazně pod předpokládanou cenou. K soutěži ještě dodám, že kromě dvou nabídek byly všechny pod částkou 40 mil. Kč bez DPH,“ uvedl na začátek starosta Jan Konvalinka.

Rekonstrukce je rozdělena na části tak, aby vždy byla ulice z jedné strany přístupná. Od pondělí 17. června bude zahájena první část rekonstrukce, která ve třech etapách bude řešit část ulice od křižovatky s ulicí Žežická. Přehled jednotlivých etap včetně harmonogramu prací je k dispozici na webových stránkách města https://1url.cz/@janadrdy.

V rámci rekonstrukce dojde k nahrazení části starých vodovodních a kanalizačních řadů, obnově dešťové kanalizace včetně přípojek, instalaci polozapuštěných kontejnerů, obnově povrchů komunikací, chodníků a také k vybudování 55 nových parkovacích míst, čímž se kapacita v této oblasti zdvojnásobí.

„Při výběru dodavatele nebyl důraz kladen pouze na nejnižší cenu, ale hodnocena byla také kritéria, která mají za cíl snížit negativní dopady realizace stavby na život obyvatel. Jde například o snížení hluku, prašnosti, snížení dopadu pohybu vozidel stavby na dopravní situaci, snížení vibrací a ekologická opatření. Těmito kroky chceme v době výstavby zajistit co nejmenší omezení,“ říká starosta Konvalinka a dodává. „Dle smlouvy má být realizace hotova do 78. týdnů, ovšem budeme se snažit, aby doba byla co nejkratší.“

Po celou dobu rekonstrukce bude zajištěna přístupnost složek IZS a zajištěn bude také svoz komunálního odpadu, kdy je pravděpodobné, že v průběhu stavby se budou kontejnery posunovat tak, aby byly vždy přístupné jak pro občany, tak pro svozovou techniku.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka