www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Projektový den, tentokrát v Salzburku

2019-12-17 10:21:48 | Mgr. Jarmila Kovářová, Mgr. Jaroslava Šíbová ©

Rok se s rokem sešel, a tak několik žáků s pedagogickým doprovodem vyrazilo na advent do zahraničí. Letos padl výběr na rakouské město Salzburk, ve kterém proběhl celý projektový den i s výkladem žáků o některých místních památkách.

Foto

(Zdroj foto Mgr. Jarmila Kovářová, Mgr. Jaroslava Šíbová, ISŠ HPOS Příbram

Brzký ranní odjezd z Příbrami byl pro mnoho žáků náročný a dlouhá cesta zapříčinila, že většina posádky v autobuse spala. Na výlet se vydali žáci napříč celou školou a všemi obory.

Jelikož převažovali žáci z oboru Cestovní ruch (první a druhý ročník), dostali předem za úkol připravit si odborný výklad a tak si mohli vyzkoušet práci průvodce v praxi. Na programu bylo například povídání o městě Salzburk, jak vznikl jeho název, jaké významné osobnosti jsou s ním spojeny, kde se město nachází a čím je typické.

Poté následoval výklad přímo na místě u zámku Mirabell (v areálu zámeckých zahrad), dále v pevnosti Hohensalzburg (pohled na celé město z výšky s horským masivem v zádech byl úchvatný) nebo u domu známého rakouského hudebního skladatele a místního rodáka Wolfganga Amadea Mozarta.

Všude to vonělo „svařákem“ a vánoční atmosférou, která se nesla napříč místním vyhlášeným trhem. V nabídce byly převážně regionální produkty, na kterých nechyběly hudební motivy W. A. Mozarta.

Dokonce i pochod čertů v nejrůznějších hrůzu nahánějících maskách navštívil adventní trh a v kostele na náměstí zazněly některé vánoční melodie v podání dětského sboru.

V pozdních odpoledních hodinách proběhlo ukončení prohlídky města a adventních trhů a kolem 22. hodiny i šťastný návrat do Příbrami.

Mgr. Jarmila Kovářová, Mgr. Jaroslava Šíbová,
ISŠ HPOS Příbram


Mgr. Jarmila Kovářová, Mgr. Jaroslava Šíbová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka