www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Program na podporu turistických informačních center pro rok 2020

2019-11-26 09:46:46 | Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 25. listopadu vyhlášení Programu na podporu turistických informačních center pro rok 2020. Stejně jako v letošním roce v něm bude k dispozici 1,2 milionu korun.

Foto

Brdy - Na Skalách, přírodní rezervace.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Turistická informační centra budou moci žádat o dotace již od 13. ledna 2020 od 9 hodin do 17. února 2020 do 17 hodin.

„Hlavním cílem vyhlašovaného programu pro příští rok je modernizace informačních center, zkvalitnění jimi poskytovaných služeb, rozšíření nabídky produktů, a především pak zlepšení propagace Středočeského kraje,“ říká radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport Martin Draxler (ANO 2011) s tím, že v současné době působí na území Středočeského kraje více než 70 informačních center.

Podle nově vyhlášeného programu budou oprávněnými žadateli o dotace informační centra s celoročním provozem a budou si moci podat žádost o dotaci v rámci následujících tří tematických zadání:

* Digitalizace či modernizace informačního centra
* Vybudování doprovodné infrastruktury
* Vytvoření bezbariérového vstupu do informačního centra

Radní M. Draxler také připomněl, že minimální spoluúčast žadatele byla stanovena na 10 % z celkových uznatelných nákladů projektu, maximální podíl dotace pak na 90 % z celkových uznatelných nákladů. „Výši alokované částky 1,2 milionu korun bychom tedy rádi ponechali stejnou, včetně minimální a maximální spoluúčasti žadatele. Věříme, že tentokrát již příležitost sáhnout si na finanční pomoc kraje využijí všechna informační centra a Program bude vyčerpán,“,/em> dodal M. Draxler a jen krátce připomněl, že letos této možnosti využilo 18 center v celkové hodnotě 339 tisíc korun.


Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka