www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramští fotbalisté podpořili vznik nové odpočinkové zóny v areálu nemocnice

2020-02-12 08:59:39 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Celkem 43 303 Kč vybral fotbalový klub 1.FK Příbram v rámci aukce fotbalových předmětů, která se uskutečnila na podzim loňského roku. Tým se rozhodl, že bude i nadále pokračovat v podpoře Oblastní nemocnice v Příbrami, které pomáhá již několik let v řadě.

Foto

(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

Částka bude využita na stavbu nové relaxační zóny u pavilonu I. Ta by měla být o něco málo větší, než zóna, která se v minulém roce otevřela v druhém areálu na Zdaboři. Stavební práce by měly začít na jaře tohoto roku a vše by se mělo stihnout do podzimu. Kromě posezení a altánu zde budou různé posilovací stroje a pomůcky, které pomohou pacientům na blízkém rehabilitačním oddělení. Celý koutek ale budou moci využívat i pacienti z interny, paliativního oddělení ale i široká veřejnost.

„Vždy si vážím toho, když sportovci v plné síle dokáží najít pochopení a pomoci i lidem, kteří to potřebují a už většinou bohužel sportovat nemohou. Všem patří veliké díky,“ poděkoval zástupcům fotbalového klubu předseda představenstva Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.

Po slavnostním předání šeku se šli dárci podívat na paliativní lůžkové oddělení, které bylo v loňském roce otevřeno a patří mezi ty, které budou moci nový relaxační koutek využívat.

„Byla to aukce dresů, kterou jsme udělali k výročí Samotové revoluce. Jsem moc rád, že částku můžeme věnovat příbramské nemocnici. Máme blízko k regionu a myslím si, že právě zařízení jako jsou nemocnice, ty prostředky umí využít smysluplně,“ řekl majitel klubu Jan Starka, který byl v příbramské nemocnici v loňském roce u porodu své manželky, která přivedla na svět zdravou holčičku.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka